Téma:

BIBLIA

Zobraziť: Zoradiť:
l 1 r
Autor: 7777anielik
425

Ktorá kapitola je v Bibli najkratšia?
Žalm 117
Ktorá kapitola je v Bibli najdlhšia?
Žalm 119
Ktorá kapitola sa nachadza uprostred Biblie?
Žalm 118

Máme 594 kapitol pred Žalmom 118
A máme 594 kapitola po Žalme 118
Keď spočítame tieto čísla dostaneme 1188

Ktorý verš sa nachádza uprostred Biblie?
Žalm 1188

Čo ten verš hovorí o Božej Vôle, ktora plati v našom živote?
Ak sa Ťa niekto opyta čo by BOH po mne chcel?
Čo mám robiť, abysom našiel Božiu vôlu?
Kludne mu Môžeš ponknuť verš uprostred Bibli!

" LEPŠIE UTIEKAŤ SA K HOSPODINE, AKO DÚFAŤ V ČLOVEKA."

Zaujímave je ako sa to stalo!
A možno to Boh naplanoval už skôr!


Chcem reagovať...
Pridané: 21:43 24.01 2009 Sobota
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 426, 3105
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 20
Autor: Janko
426
Príspevok sa načítava...

To je skutočne zaujmavé nakoľko sa všeobecne vie, že Bibliu rozdelil na kapitoly až v r. 1228 Štefan Langton. Na verše ju potom ešte rozdelil v r. 1560 Robert Stephanus. Toto rozdelenie vraj nebolo vôbec inšpirované, nakoľko Langton túto prácu vykonal pri ceste na koni z Paríža do Lyonu.. tak sa mi len potvrdzuje Božiu zvrchovanosť - náhoda neexistuje.

Keď každý jav má pôvod v nejakom inom jave, teda bol zapríčinený predošlými udalosťami, ktoré na seba nadväzujú na základe fyzikálnych princípov, Bežne sa v matematike za náhodný jav označuje napríklad hod kockou, výsledok je neznámi (náhodný icon len kým nepoznáme vektor hodu, parametre podložky a javy ktoré ovplyvnia výsledok (napr. faktor časopriestoru a ďalšie doteraz neznáme javy). Pokiaľ by sme ich všetky zvážili, vedeli by sme aké číslo padne a už by to nebola náhoda.
Niektorý budú namietať že pri hode kockou ale rolu zohráva aj “slobodná myseľ“ toho kto kockou hádže. Kto študoval Skinnera a súhlasí s jeho tvrdením, že naše správanie je čiastočne ovplyvnené génmi ale najmä sa formovalo udalosťami, ktoré nás zasiahli počas života, teoreticky by sa dalo určiť ako tú kocku hodí. Skinner tvrdí, že ľudia nemajú slobodnú vôľu ale všetko ich konanie je presne dôsledkom predošlých skúseností, fyzikálnych javov, ktoré stáli pri jeho zrode, počas života a podľa toho je ovplyvnené ich rozhodovanie..
Ešte aj to že sem píšem, má pôvod vo faktoroch ktoré ma počas života ovplyvňovali, a tie majú pôvod zase v predošlých a tak tento reťazec javov bol daný už pri zrode vesmíru.
Keby sme vedeli zohľadniť všetky prepojenia a fyzikálne javy dala by sa krásne “vypočítať“ budúcnosť ale aj minulosť (samozrejme by sa nedala ovplyvniť lebo aj to že ju vidíme a chceme ovplyvniť by bola zarátaná vo “výpočte&ldquo icon . Tak ako na základe zopár javov, ktoré teraz pozorujeme, vieme pomocou matematicko-fyzikálnych modelov čiastočne určiť z nich vyplývajúce (napr. aj počasie), keby sme ich poznali všetky vedeli by sme vypočítať aj správanie ľudí a celú budúcnosť vesmíru.


Chcem reagovať...
Pridané: 22:22 24.01 2009 Sobota
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 427, 1306, 9296
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 204
Autor: Maco
427
Príspevok sa načítava...
icon - Príspevok sa odklonil od témy.

Touto témou sa už zaoberám dlhšie, napísal som o tom aj jednu semestrálnu prácu z filozofie. Máme dokonca aj interpretáciu matematického vzťahu ktorý nám popisuje udalosti týkajúce sa fyzikálneho usporiadania kontinuít. Vyhútal ho ujo Albert Einstein vyzerá takto: Rij=8¶Tij - Rij je výsledná geometria fyzikálneho usporiadania, Tij je geometria vstupných súradníc usporiadania časti. Problém máme ale stým vstupom, pretože opísať geometriu povedzme presne rozloženia meteorologických podmienok je pre ľudí z praktických dôvodov nemožné a preto, nevieme povedať aké bude presne počasie a kedy. Ale to, že nevieme tento postulát využiť je jedná vec, ale máme tu niečo čo funguje a poodhaľuje nám, že fyzika ako taká funguje nenáhodne a tým pádom je možne povedať, že pre túto fyzikálnu dynamiku je „osud“ dopredu napísaný. To je ale už vyššia matematika a myslím, že nam postačí aj úplne jednoduchý príklad od uja Newtona : F=ma, kde skrátene nám vie tento výpočet povedať , že keď do niečoho ťuknete takou a takou silou bude sa pohybovať tak a tak rýchlo a viete presne povedať kam ta vec aj doletí. Teda fyzika je „striktná“ dá zjednodušene povedať, že poznáme už dopredu jej osud... otázka, ale zostáva ako je to so živočíchmi, podlieha ich rozhodnutie tiež osudu ? Neuveriteľne obdivujem Boha pri štúdiu prírodných vied, je to všetko perfektne premakané a tým sa pojem náhoda pre toho kto sa týmto zaoberá stáva pojmom neopodstatneným.

Pridané: 02:51 25.01 2009 Nedeľa
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 189
Autor: Lolo
665

Zdravim,
teraz niekedy sa mi stala taka vec, ze som stretol cloveka zo sekty jehovovi svedkovia. Nevedel som o tom tak som sa s nim chvilu rozpraval. Nakoniec mi dal nejaku ich knizku. Trochu som ju prelistoval a nasiel tam zaujimave veci. Nie nebojte sa nejdem vstupit do ziadnej sekty ani nic, len sa chcem spytat ako sa maju niektore veci.

1) Adam a Eva a jablko
V tej knizke je nieco take, ze to jablko predstavovalo pravo vladnut sam sebe. Ze ony si to pravo prisvojili a odvrhli Boha. Boli vyhnany preto, aby sa ukazalo, ze ludska vlada je zla, a jedine Bozia vlada je dobra ktoru ma zavrsit Jezis.

2) Smrt
Podla ich knizky ked clovek zomrie, prestane existovat. Uplne. Vrati sa do prachu, nic neciti nikde nie je ani v nebi ani v pekle. Uz prosto nie je.
Odvolavaju sa tam, na tu pasaz ked bol vzkrieseny Lazar. Ze on akoze iba spal spankom smrti a nic bnevravel o tom kde bol. Dalej sa tam pise, ze ked pride prihodna doba, vsetci tito ludia budu vzkrieseny. Ale dovtedy nie su nikde ani v pekle ani v nebi, nikde. Co je podla mna aj logicke, nakolko sa pise ze Jezis ide pripravit miesto ostatnym. Este k tomuto, ze nie vsetci zomru, teda prestanu existovat, ale niekolko uz si nepametam kolko okolo 1400000 ludi ide rovno k Jezisovi. Preco neviem, asi si to aj zle pametam.

3) Peklo
Ze peklo nie je. Preto by som chcel nejake odkazy z biblie na peklo. Ze Boh nie je taky kruty, aby mucil naveky ludi. Ze tito zli jednoducho prestanu existovat.


No dalej si nejako nepametam, ak ma napadne dopisem nejake body.
Poprosil by som niekoho kompetentneho kto dobre pozna Bibliu aby sa vyjadril k tymto 3 bodom.
DakujemChcem reagovať...
Pridané: 19:27 03.03 2009 Utorok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 667, 668, 670, 671
img
icon Neregistrovaný
Autor: gx112
667
Príspevok sa načítava...

Smrt sme tu uz rozoberali skus pozriet do fora icon


Chcem reagovať...
Pridané: 20:24 03.03 2009 Utorok
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 22
Autor: Martin
668
Príspevok sa načítava...

Ahoj.
1. 1MOJ 3,22 píše sa, že Boh vyhnal človeka z raja, aby nevzal aj zo stromu života. A nebolo to jablko to si ľudia iba myslia, je písané ovocie, nevieme však aké 1MOJ 3,6
2. a 3. Tu sa dozvieš všetko o smrti aj pekle http://www.bibliaaty.sk/forum-Ako-si-predstavujete-peklo.html z daných textov sa môžeš dočítať čo biblia píše o tom a čo ti bude nejasné kľudne sa spýtaj k danej téme.


Chcem reagovať...
Pridané: 20:29 03.03 2009 Utorok
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 192
Autor: Janko
670
Príspevok sa načítava...

1.To Jablko je len tradícia...
Hriech je prstúpením Božieho slova, tak ako to bolo odpočiatku už od Adama. Nezomreli preto že by pojedli niečo otrávené zo stromu. V dokonalom svete nebolo nič nedokonalé či otrávené.. (načo aj keď smrť neexistovala?)
Naviac Adam sa dožil 930 rokov. Takže už v raji ľudia povýšili vlastný rozum súc zvedení pokušiteľom Satanom, mali možnosť volby, ale vlastným rozumom zvolili takú možnosť, ktorá sa povýšila nad Božie slovo.
Dnes už sa to deje dedične. Teda napriek slobodnej vôle ktorú ľudia majú, vyberajú si vždy to zlé, lebo kapacitne (bez Božej pomoci) kôli hriechu, nie sú schopný vybrať si dobré. Ľudia sú náchylení na zlé a sebecké.. Povyšujú vlastný rozum, ktorým svet nikdy nespoznal Boha, nad Božie slovo.
1KOR 1,21
Zdroj: http://jano.vlasky.sk/?p=353

2. Nikdy neprestane existovat... Môžu sa odvolávať, ale len tak na tú svoju bibliu, ktorá je podľa nich "tá pravá" jediná (vznikla v 19.storočí icon a celý svet vlastní podvrh (napriek historicky nespochybnitelným dôkazom). Náboženskú organizáciu založil Charles Taze Russel (1852-1916) r. 1879 v Pittsburgu v USA pod názvom " Sionistická strážna veža" spolu s časopisom rovnakého názvu, kde prezentoval vlastné učenie. Pokus o preklad Biblie - Preklad nového sveta svätých písiem bol vytvorený na podporu vlastného učenia. Kniha je dielom 5 členného prekladateľského výboru, kde ani jeden člen nemal zodpovedajúce vzdelanie v biblických jazykoch.

3. Boh nie je kruty, ale spravodlivy a uvrhne všetkých ktorí pohrdli jeho synom do väčšného utrpenia. Jeho slovo je nemenné. ZJ 20,10 ZJ 20,14


Chcem reagovať...
Pridané: 21:08 03.03 2009 Utorok
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 204
Autor: gx112
671
Príspevok sa načítava...

Mozem len suhlasit. I ja ako mali som si vzdy predstavoval ze eva odtrhla jablko a pritom som cital v biblii ze vobec tam ziadne take slovo nebolo. To robia asi tie obrazy kt. byvaju vecsinou tak zobrazene a potom nanas to tak vplyva. Clovek si musi dat pozor naco pozera icon


Chcem reagovať...
Pridané: 21:13 03.03 2009 Utorok
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 22
Autor: peter.horos
1306
Príspevok sa načítava...
icon - Príspevok sa odklonil od témy.

Nazdar "Janko"

V celku suhlasim s tvojim tvrdenim. To len potvrdzuje ze ked niekto vie vsetky faktory, vie aj vypocitat co kedy ako bude.
Plne suhlasim s tebou.

Otazkou ale ostava este princip neurcitosti ktory sa prejavuje od istej hranice rozmeru. Pohyb kocky sa teda da presne vypocitat, ale rozhodnutia ktore su podmienovane aj chemickymi reakciami zlucenin, ktore su z atomov ktore spadaju uz pod hranicu v ktorej sa princip neurcitosti prejavuje, tam je tazke povedat aj vypocitat.

ale o tom by som si rad podiskutoval icon

mozno sa raz podari.

Pridané: 14:32 08.06 2009 Pondelok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 1307
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 1
Autor: Maco
1307
Príspevok sa načítava...
icon - Príspevok sa odklonil od témy.

Rad zareagujem icon princip neurcitosti je sikovna definicia ludi ktori prisli po svoje limity poznania. Ak sa clovek ale pozrie na kvatovu elektrodynamiku zrazu zisti, ze to nie je az take neurcite ako sa zda.. A v tomto vidim Boziu dokonalost a majestatnost. To co stvoril nemoze byt postavane na dakej nahodnej zakonitosti fyziky. To co stvoril funguje ako hodinky. A cim viac sa zameriame na elemetarnu fyziku okolo nas tym viac zistime, ze vsetko ma presne do tetailu svoj zmysel. Ziadna neurcitost udalosti.

Pridané: 14:45 08.06 2009 Pondelok
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 189
Autor: stanot
2242

dobry. prosim o radu a vysvetlenie.-v akej suvislosti ,a kde ,na ktorom presnom mieste, vers, sa  spomina v biblii text v zmysle-"ak ti niekto ublizuje ,odid z jeho domu a opras si prach z topanok z jeho domu" icon . dakujem .zaroven pripadne prosim o info ,kde  ,na akej stranke mozem podebatovat o jednotlivych versoch z biblie a o ich vyzname,aby som ich mohol spravne pochopit.dakujem  a poprosim pripadne reakcie na - stano0967@post.sk-


Chcem reagovať...
Pridané: 16:57 21.03 2010 Nedeľa
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 2243, 4023
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 1
Autor: Maco
2243
Príspevok sa načítava...

MAR 6,10-11 tuto je to pisane.... Ak mate zaujem dozvediet sa viac o hocktorom versi z Biblie, kludne napiste otazku napriklad do tejto temy. Som si isty, ze sa Vam tu dostane odpovedi icon


Chcem reagovať...
Pridané: 17:05 21.03 2010 Nedeľa
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 189
Autor: zahor21
3105
Príspevok sa načítava...

Ahoj 7777anjelik. Našiel som zaujímavý postoj k Biblii v práci Rusa dr. Ivana Panina. Článok má názov "Boh je matematik". Keď si na googli napíšeš dr. Ivan Panin nájdeš tam možno všetky potrebné veci, ktoré Ťa budú určite zaujímať. A teraz som si napísal na googli Boh je matematik a našiel som tam tiež zaujímavé veci. 4MOJ 6,24-27
P.S. Ešte jedna vec. Slovo BIBLIA môže byť vysvetlené aj ako skratka : Božie inštrukcie bežným ľuďom idúcim k anjelom 


Chcem reagovať...
Pridané: 11:43 04.08 2010 Streda
******
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 2022
Autor: sunny
4018

Ahojte,
 
nasla som dve piesne, ktore pomahaju naucit sa v poradi nazvy knih Biblie.
 
1) Holy Books (with lyrics)
This 1985 rap song by James Ward is a great way to learn the books of the Bible!
http://www.youtube.com/watch?v=1iS3w5Ji6uw&feature=related
 
 
2) ina variacia: icon
Books of the Bible Memorization Song with Lyrics- Learn Quick
http://www.youtube.com/watch?v=-Oc8mk1nyPg&feature=related

icon


Chcem reagovať...
Pridané: 22:57 28.09 2010 Utorok
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 802
Autor: zahor21
4023
Príspevok sa načítava...

Ahoj stanot. Maco Ti napísal kde sa píše o striasaní prachu z nôh MAR 6,11 , ale to nenasledovalo po ublížení tomu človeku. Keď Pán ježiš kázal v svojej  otčine vo veršoch  MAR 6,7-11 , sa píše, že vyslal do sveta svojich učeníkov a potom ďalších sedemdesiatich a potom každého kto verí v Neho a teda, dovolím si povedať, že aj nás.
Preto si myslím, že niekedy nestačí uviesť z Biblie len jeden verš, lebo to znie ako keby bola daná myšlienka vytrhnutá z konzextu. Teraz napríklad sa to snažia  presadzovať členovia spoločnosti Svedkov Jehovocých. Na margo SJ. Oni úradne nie sú sekta, lebo boli normálne zeregistrovaní na ministerstve vnútra ako náboženstvo.
Ale naspäť k Biblii. Je treba si prečítať vo vlastnom záujme aj text pred tým a za tým veršom a trebárs si treba zobrať do ruky aj knižný preklad Biblie napísaný prof. Roháčkom, kde su rôzne odvolávky na ine biblické texty a vtedy môže získať človek ucelený obraz týkajúci sa daného problému.
Myslím, že nikoho nebude trápiť to, že stále spomínam preklad dr. Roháčka. Aj na Bibliaaty používame ten preklad, akurát že tam nie sú odvolávky.  Je to totiž najviac používaný preklad Písma na Slovensku a je urobený podľa Králickej Biblie.   4MOJ 6,24-27


Chcem reagovať...
Pridané: 12:33 29.09 2010 Streda
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 2022
Autor: Peterko
9296
Príspevok sa načítava...

Prosím Pokúste sa napísať Vaše názory na Bibliu  http://knihaknih.sk/po-precitani-biblie.html


Chcem reagovať...
Pridané: 17:07 22.06 2012 Piatok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 9297
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 1
Autor: zahor21
9297
Príspevok sa načítava...

Ahoj Peterko. Už dávno som tu nepísal, jednak pre nedostatok času a jednak preto, že tam sa vyjadruje jeden človek, ktorý  zásadne nesúhlasí s princípmi kresťanstva. No a ak chce niekto o niečom písať tak musí do danej veci preniknúť celou svojou dušou, celou svojou mysľou a celým svojim srdcom. Keď to však niekto nedokáže, tak sa k tomu vyjadrovať nemôže, a už tobôž nie k Biblii.
Keď sa pozrieme na Bibliu a kým ju začneme čítať pekne od začiatku musíme si uvedomiť, že Biblia je vlastne Slovo nášho Stvoriteľa, Pána a Kráľa, Boha Otca nebeského.
Keďže je Božie Slovo, musel to Slovo Pán Boh zjaviť nejakým spôsobom svojmu stvoreniu. Využil na to prorokov a poslal nám Ho prostredníctvom nich.
To sa týka hlavne Starej Zmluvy, v ktorej prostredníctvom svojich mužov zasľúbil  do dedičstva zem prekypujúcu mliekom a medom. Chcel od ľudí vtedajšej doby a samozrejme, že sa to týka aj nás teraz, lebo Boh Otec nebeský so svojim Synom, našim Spasiteľom Pánom Ježišom Kristom bol na začiatku stvorenia sveta, je tu teraz a bude tu až do konca.
Keďže ľudia nechceli počúvať Božie Slovo a dodržiavať Jeho prikázania musel ich pokarhať tak ako prísny Otec karhá svoje deti,
Prostredníctvom prorokov predpovedal aj to, že svoje Slovo pošle na zem ako človeka, ktorým je Pán Ježiš Kristus.
A zasľúbil nám, že kto v Neho uverí bude spasený.
V jedinej prorockej knihe Nového Zákona nám hovorí ako to bude v posledných dňoch.
Takže Biblia je Božie Slovo, ktoré sa v plnosti času stalo telom a prebývalo medzi nami.
Bibliu musí brať každý ako fakt, ktorý nemôže zmeniť žiadny človek.
Pretože Pán Boh nám jasne hovorí čo sa stane s človekom, ktorý by k Biblii niečo pridal alebo keby z Biblie niečo ubral.
Z Božieho Slova vyberiem len jeden verš, ktorý keď každý zoberie na vedomie bude na svete pokoj a už tu bude Božie kráľovstvo. Je to verš SK 16,31 .
Nech vás všetkých žehná náš nebeský Boh Otec, Syn a Duch Svätý.  4MOJ 6,24-27
 


Chcem reagovať...
Pridané: 15:44 28.06 2012 Štvrtok
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 2022
l 1 r
© 2010 bibliaaty.sk
Načítavanie...