Téma:

Biblia - slovo ľudské alebo Slovo Božie?

Zobraziť: Zoradiť:
l 1 r
Autor: Fanky9939
5592

Biblia
Mnoho ľudí uvažuje nad témou Biblia. V minulosti malacirkev neobmedzenú moc a čo cirkev povedala, to tak malo byť. Dnes už totak nie je. Moc cirkvi je oslabená, ľudia prijímajúci bibliu za skutočné božieslovo sú zosmiešňovaní. Kritici biblie tvrdia, že je to len kniha vymyslenýchrozprávok. No na druhej strne sú ľudia, ktorý veria, že biblia je kniha od Bohaa ja s chcem zamerať práve na to. Biblia kniha od Boha.
Biblia:je slovo Pánovo - 2.Tim 3:16; Zj1:1; 2.Sam23:1-2 určené ľudstvu. Je písaná 40 pisatelmi, ktorýboli riadený Duchom Svätým. Biblia obsahuje požiadavky, ktoré Boh kladie nasvojich ctiteľov, obsahuje Božie plány so Zemou, s ľudmi… Obsahuje historicképoučenie z reálneho života ľudí, ktoré ľudia naozaj prežili vo vlastnom živote.Boh nám ukazuje aký je, čo od nás vyžaduje…. A toto všetko len v jedinej knihe,vo svojom SLOVE.  Na začiatku chcem spomenúť niekoľko názvovBiblie, pre Bibliu existuje mnoho synonymických pojmov: Kniha Kníh, KristovoSlovo – Rim10:17; Slovo Pánovo -1.Sam15:23;  Slovo Písma – Lk4:21; Stará a Nová zmluva – 2.Kor3:14; Lk22:20 a mnoho iných. Teraz sa zmeriam napôvod Biblie. Odkiaľ vlastne je? Je pravdou, že je to Božie slovo alebo je tolen ďalšie dielo neznámeho autora?
1. Pôvod Biblie: Biblia je jediná kniha od Boha, ktorú nám, ľudstvu dal Boh– Jer30:2; Zj21:5. K týmto slovám, ktoré nám Boh určil pred 2000 rokmi nemámenič pridávať, ani z nich nič odoberať – Zj22:18-19; Gal1:8. Preto pravíkresťania, praví ctitelia Boha by nemali považovať iné knihy okrem biblie zasväté ( napr. Kniha Mormon, Korán u mohamedov…)
-súladBiblie: Biblia bolapísaná v priebehu 6000 rokov.   Písalo ju približne 40 mužov, ktorýpochádzali z rôzneho prostredia. Živili sa roľníctvom, rybolovom, pastierstvom. Iný boli prorokmi, sudcami alebo kráľmi. Od začiatku po koniec sav nej zračí súlad.  Prvá kniha hovorí o tom, ako sa problémy ľudstvazačali, posledná ako sa skončia. Biblia má v sebe zabudovaných mnoho udalostí,ktoré navzájom súvisia s Hospodinovým plánom.
Osúlade Biblie budem hovoriť o niečo viac ale až v ďalších pod témach tejto témyBiblia.
2. Pravdivosť Biblických informácií:
SamaBiblia o sebe vyhlasuje, že je pravdivá – Jn17:17; Num23:19;
- vedeckápresnosť:
Vdobe, keď ľudia verili, že zem je plochá, že má štyri konce, že je stredomvesmíru a že Zem nesie veľká korytnačka, Biblia o Zemi tvrdila, že zem jeguľatá – Iz40:22, a visí na ničom – Job26:7. Vedci  zistili, že Slnkokaždú sekundu “pumpuje” z morí milióny kubických metrov vody vo forme vodnejpary. Tá vytvára oblaky, ktoré sú hnané vetrom nad pevninu, kde táto vlaha padávo forme dažďa. Voda sa potom dostáva do riek, kde znova vteká do morí.. Tentokolobeh bol v minulosti neznámy no Biblia o ňom hovorila: “Všetky rieky idú do mora a more sa nepreplní, domiesta, z ktorého vytekajú sa zase vracajú k novému kolobehu” -Kaz1:7.  Biblia hovorí, že v Noachových dňoch  potopa zaplavila celísvet, vrchy a zničila všetok ľudský život, ktorý bol mimo archy –Gen7:1-24.  Mnohý poukazovali na tento príbeh ako ukážku Biblickej  fantázie.Na vysokých vrchoch sa však našli morské mušle. Ďalším dôkazom súskameneliny.  a mŕtve telá uložené v zamrznutých hromadách bahna. Časopis The Saturday Evening Post sa píše: “…Obrovské stáda veľkých, vypasenýchzvierat, ktoré neboli osobitne prispôsobené  na veľké mrazy, sa pokojnepásli na slnkom zaliatych pastvinách… Zrazu boli všetky zabité, bez akejkoľvekviditeľnej známky  násilia a skôr,  než mohli prehltnúť poslednésústo potravy, a potom zamrzli tak rýchlo, že sa dokonale zachovala každá bunkaich tela.” – 16.január.1960. Presne toto tvrdí aj biblia – Gen1:6.8.Pravdepodobne dážď, ktorý lial v dobe Noacha bol sprevádzaný ľadovými vetrami.Takto sa to hlavne predpokladá aj pri mamutovi nájdenom na Sibíri – potisícročia mal v papuli a žalúdku zelené rastliny a jeho mäso sa po rozmrazenídalo jesť.
Vedcidlho tvrdili, že vesmír nemá začiatok. Biblia tvrdila opak: “Na počiatku stvoril Boh Nebesia i Zem” – Gen1:1 .Dnes vedci tvrdia, že vesmír mal začiatok – teória veľkého tresku.
-biblia a medicína:
Vstarovekých Egyptských  predpisoch sa o používaní výkalov hovorilo ako oliečive – Rany, ktoré ešte nie sú zahojené po odpadnutý chrasty sa majúprikladať plackou z ľudských výkalov zmiešaných s čerstvým mliekom. A recept navytiahnutie triesky znel – “Červy s krvou uvariť a rozmliaždiť v oleji; krtazabiť, uvariť a vymáčať v oleji; oslí hnoj rozmiešať v čerstvom mlieku, potompoložiť na otvor po trieske. Dnes vieme, že tieto metódy spôsobujú infekciu. Ačo na to biblia? Tvrdí sa, že Biblia je kniha podobných výmyslov, knihanepraktická. Det23:13 ” Keď si vonkučupneš,…vykopeš jamku kolíkom, obrátiš sa a prikryješ svoje výkaly” Biblia nehovorí o tom, ako majú byť výkaly použité na liečenie ale o tom akomajú byť odstránené. Až do 20. stor. nebolo známe, že je nebezpečné výkaly


Chcem reagovať...
Pridané: 07:31 17.05 2011 Utorok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 5726, 7327
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 4
Autor: zahor21
5726
Príspevok sa načítava...

Ahoj Fanky9939. Neviem čo si tým svojim článkom chcel povedať, pretože mi pripadá akoby bol bez konca. Začal si pekne, že Biblia je Slovo Pánovo, alebo Slovo nášho nebeského Otca, Stvoriteľa, Pána a Kráľa. Každý úprimne veriaci kesťan vie, alebo by mal vedieť, že Božie Slovo, BIBLIA je vlastne sám Pán Ježiš Kristus, náš Spasiteľ, Pán a Kráľ. Toto nám Pán Ježiš Kristus hovorí tu:  JN 1,1-4 ; ZID 11,3 ; ZJ 19,11-16 RIM 9,3-5 ; 1JAN 5,20 .
Z toho vyplyvajú aj ďalšie veci, ktoré nám hovorí Pán Ježiš Kristus napr. tu :  1JAN 2,20-23 MAT 11,25-30 LUK 10,21-24 JN 5,19-30 .
Tak isto okrem iného hovorí Pán Ježiš Kristus ústami proroka Izaiáša tu toto :  IZ 29,1-14 .
A keďže je celá Biblia Slovo Božie tek je najlepšie, aby si každý kto chce prijať Pána Ježiša Krista do svojho srdca  za svojho osobného Spasiteľa. Pána a Kráľa, musí si zobrať do rúk Pána Ježiša Krista a vzdelávať sa v Ňom a s Ním.
Na NET-e som našiel aj toto. Slovo BIBLIA je vlastne skratka : Božie Inštrukcie Bežným Ľuďom Idúcim k Anjelom.
Nech Ťa žehná náš nebeský Boh Otec, Boh Syn a Boh Duch svätý.  4MOJ 6,24-27


Chcem reagovať...
Pridané: 09:35 11.06 2011 Sobota
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 2022
Autor: Goryvlad
7327
Príspevok sa načítava...

No keď už odstrániť výkali začnime z bibliou...


Chcem reagovať...
Pridané: 02:26 13.01 2012 Piatok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 7344
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 109
Autor: burinka
7344
Príspevok sa načítava...

Ahoj Goryvlad, rozmýšľam nad znakom, krorý máš vedľa svojho mena, určite som to už niekde videla. Nechcela som reagovať na tvoje príspevky, lebo sa mi zdajú hlúpe - doslova. Ale pre tých, ktorý toto čítajú chcem napísať toto:
už som videla podzemné domy, vieme že sa shromažďujú semené aj genetické vzorky rastlín, potravím aj zvierat. asi prečo?- viem si predstaviť, že niekto "plánuje" koniec ľudstva ako ho poznáme,(ničivé zbrane, už existujú) a že niekto plánuje pokračovanie života na zemi bez Boha a náboženstva, dokonca verím že ten niekto môžu byť aj mimozemské civilizáci.
a je napísané... AM 8,11-12 IZ 5,25-30  
vo večerných správach bolo, že v roku 2028 má sa objaviť blízsko našej zemi planétka, ak sa dostane mezdi slnko a zem naplní sa čo je napísane" a slnko nevydá svoj svetlo, mesiac zkrvavie" 
sú dve možnosti biblia je pravda, alebo nie je 
v prípade, že nieje my všetci, ktorí veríme - mali by sme sa báť,  v prípade, že je vy, ktorí neveríte bojte sa " a každé koleno sa Mu pokloní"


Chcem reagovať...
Pridané: 16:30 13.01 2012 Piatok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 7357
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 70
Autor: Goryvlad
7357
Príspevok sa načítava...

No neviem neviem Burinka... Biblia bola za posledných 1700 rokov prepísovaná tak neviem kde je pravda... Tebe sa môžu byť moje názory hlúpe lenže keď niekto začne obhájovať pravdivosť biblie aj keď sa dobre vie že z nej bolo mnoho škrtnuté príklad zmienka o reinkarnácii ktorú v biblii nenájdeš alebo to že veľa veci bolo pozmienené to považujem za hlúpe... Nepáčia sa mi názory tých Rádobyveriacích ktorý spustia že: "Neveríš? Prečítaj si bibliu tám nájdeš odpovede..." Lenže ja som prečítal bibliu a žiadnú odpoveď som tam nenašiel a to čo som čítal sa mi zdalo prekrútené... Máš pravdu niekto zhromažduje genetický material semenné vzorky možno niekto plánuje totálnú elimináciu ľudstva čo sa mu dúfam nepodarí ale keď príde vraj nejaký koniec sveta tak by som povedal že je to obrazné vysvetlenie konca rádobyvieroviznaní zvaných náboženstvo ako je Kresťanstvo Judaizmus a Islám... Skrátka padnú náboženstva ktoré proti sebe súperia o pravdu a ani jedno tú pravdu nemá... A ľudia sa vrátia k rodnej viere predkov to čo vy kresťania nazívate pohanstvo alebo falošné modly bohov a bôžikov lenže pre mňa je to viera... Prečo si myslíš že kresťanský popi kážu bludy na ktoré im naletia ešte aj dnes tu v tomto štáte mladé generácie...  Že mne nejaká vygumovaná puberťáčka bude sa vyhrážať peklom alebo ďalšie sprosté puberťáčky nadávať ateistom že sú nuly lebo neveria v boha sa mi zdá dosť hlúpe a nie moje názory.. Tomu už nehovorým viera ale rádobyviera čiže dokma... To už je kravka fanaticka... Práve taký ľudia môžu očakávať koniec sveta pre seba že sa nevedeli od popovských falošných reči oslobodiť a mať svoj názor... Kresťanstvo upadá a mnoho ľudi si to uvedomuje preto používajú radikálne riešenia aby zachránili ten nezmysel čo im dával tú predstavú nádeje... A čo sa týka môjho simbolu na profilovke je to kolovrat svastický system viery predkov ktorý simbolizuje pohyb duchovná.. Mal som v profilovke svastiku ale nejaký nevzdelanec si to splietol z Hakkenkraussom nacistickým simbolom tak to musel zrušiť... V prvom rade nech si niekto preštuduje simboliku keď chce zakazovať simboli pričom to je simbol mojej viery ktorý znamená mier lásku a prosperitu po celej Ázii a kedysi aj v Európe  pred príchodom násilného kresťanstva... Svastiky sa objavili aj v u indiánských kmenov v severnej aj v južnej amerike pred tým čo bola objavená Europánmi... Takže keď nejaký pseudohumanista bude chcieť vykrikkovať že simboli mojej viery sú vlastne nacistické simboli zla nech si preštuduje ich pôvod... Lebo svastika bola práve prevzata nejakým štvrtinovým Židom zvaným Adolf a znužitá... Pre mňa tento simbol má duchovnú moc ktorú keď zneužiješ ako to spravili nacisti rýchlo ťa dostane na vrchol ale rýchlo aj padneš...


Chcem reagovať...
Pridané: 10:23 14.01 2012 Sobota
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 7437
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 109
Autor: burinka
7437
Príspevok sa načítava...

ahoj Goryvlad myslím si, že je fajn ako píšeš" oslobodiť sa od falošných vecí a mať svoj názor", ale daj pozor aby si postrehol, čo je falošné. Žiješ si tu dobrý život, len preto že biblia je pravda a mnohí uverili.
k biblii toto > takú múdru knihu ty nazývaš výkal? to preto som si o tebe pomyslela, že nevieš, čo píšeš. Mnohý ľudia, ktorý v Boha neverili sa bibliou riadili. Ja ju milujem, preto že je múdra.
Učiteľka na základnej  ma naučila ako "vnímať" múdrosť. Prečitali sme si článok alebo aj celú kniku a potom sme napísali hlavnú myšlianku. Pomohlo mi to uvedomiť si to čo čítam a vlastne iba tak ma to mohlo obohatiť.
Archeológovia uverili, že biblia je pravda a preto šli a vykopali mestá, ktoré sú zapísané iba v bibli, našli sa mince kráľou, ktorí sú spomínaní iba v biblii, to je už dôkaz, že biblia je pravda.
Ľudia sa ňou riadia a ani  o tom nevedia.90% naších prísloví a porekadiel pochádza z biblie, napr kto inému jamu kope, sám do nej padne.
Alexander veľký mal učitela žida a ten ho učil bibliu, to preto Alexander vedel ako zostaviť vojská a víťaziť.
Biblii je napísané že zem je guľatá a že celá zem bola niekedy jedna pevnina.
Ľudia prestali hromadne umierať, len preto, že jeden kňaz nariadil riadiť sa bibliou, kde je napísané,že chorí majú byť oddelený od zdravých, je tam napísané, že kto sa dotkne mŕtveho je nečistý tj 3 dni sa nemôže zúčastniť spol života, tí ktorí milovali Boha a dodržiavali bibliu žili, ostatným umierali deti a ich mamy, lebo doktor hneď ako ukončil pitvu šiel rodiť deti a priniesol škodlivé baktérie, ktoré sú len na mrtvolách na novorodené deti a ženy, ktoré ich rodili.
To že máme školy( a deti už nemusia pracovať.)
To že máme súdy(, ktoré potvrdia,že zabiť, kradnúť atď je odsúdenia hodný zločin. )
To že máme nemocnice(, a ľudia nemusia trpieť alebo dokonce umrieť, keď sú chorí )
>>> to všetko je vďaka Bohu, ktorý nám dal vedieť NÁM VŠETÝM skrze bibliu, návod ako žiť a vďaka Bohu, boli ľudia, ktorí si bibliu prečítali a podľa nej aj konali.
V biblii sú zapísané proroctvá, ktoré sa naozaj stali a ešte sa len stanú.

A to že biblia nie je pravda - to je obľúbené satanové klamstvo, on vie, že keď uveríš, vyhraješ a nájdeš cestu k šťastiu a slobode - a ver to satan nechce. Keď zas príde s klamstvom, že biblia nieje pravda, urob niečo dobré pre seba, pošli toho odpadlíka niekam do hája.

Ale musím súhlasiť s tebou, že je kniha ťažko strávitelná a treba na to silu a statočnosť až potom ten kto má oči uvidí a ten kto má uši počuje. 
Keď čítam bibliu
je to akoby som tancovala valčík s mojím Pánom


Chcem reagovať...
Pridané: 13:52 16.01 2012 Pondelok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 7443, 7455
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1, oprava 2
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 70
Autor: Goryvlad
7443
Príspevok sa načítava...
del Príspevok porušuje mravný kódex!
Pridané: 20:00 16.01 2012 Pondelok
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 109
Autor: Goryvlad
7455
Príspevok sa načítava...

Neviem z ktorého palca si ty vycucala že Alexander Macedonsky sa riadil podla biblie keď veril v Gréckých bohov a sám sa si budoval Kult seba ako boha... Neviem či si sa nezobudila z celou rukov v zadku, keď mne tvrdíš že Alexander sa riadil podla biblie ktorá vznikla o necelých 7. storočí neskôr...
Že 90% sa ľudi riadi podla tebabibliou? Ako je to možné keď len tretina sveta je len kresťanská? Kde si potom objavila štatistiku 90% keď sú ôzné viery a náboženstva a kresťanstvo je len tretina s toho...
S tej tretiny sa tretina považuje za veriacích a bibliu v živote nečítali ďalšia tretina bibliu čítala a myslí si že jej rozumie ale nerozumie a ďalšia tretina sa tou bibliou riadí tak že znepríjemňujú život iným ľuďom...
Ľudia teraz hromadne umieraju umierali a budú umierať či jesto biblie alebo nie tak ako môže biblia podla teba zabrániť masovému vymieraniu pokiaľ ťa v treskúcej zime nezachráni ako palivo do ohňa...
To že máme školy nieje výsledok biblie... Vtedy v období temného stredoveku bibliu radily na prvé miesto a väčšiná európy smrdela od exkrementov a nevedela čítať a písať.. A Deti hneď ako sa naučily chodiť začali pracovať na pánov.. Žiaden vzdelávaci pokrok..
Neviem že o akých súdoch to tvrdíš že máme vďaka biblii.. Náš Justičný sistém v tomto kresťansky založenom štáte je zrejme na úžasnej úrovni keď v práve je ten kto má peniaze...
Nemocnice niesú výsledkom biblie Lazarety boli v rímskej a greckej či inej civilizácii bežné ešte pred príchodom kresťanstva a niektoré rímske či grécke chyrurgické nástroje sú predchodcami moderných chyrurgických nástrojov... To že nejaký doktor si po pitve neumyl ruky a išiel hneď operovať nieje príčinou toho že nečítal bibliu ale toho že na prelome 19. storočia ľudia nepoznali možnosť infekcie kvôli mikróbom.. Všetko to zmenil Luis Pasteur...
Vraj všetko je v ďaka nejakému bohu čo nám dal návod skrze bibliu ako žiť... Čo a to pred príchodom kresťanstva a pred vznikom biblie mi snaď chceš povedať že ľudia nevedeli žiť? Samnozrejme že vedeli a nepotrebovali bibliu..

A biblia nevysvetlitelná preto lebo jeden žalm protirečí druhému niekedyý premýšľam nad tým že či tá kniha nieje stvorená práve nato aby u človeka zmiatla od pravdy a poznania a aby ho zmanipulovala...


Chcem reagovať...
Pridané: 17:18 17.01 2012 Utorok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 7459
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 109
Autor: burinka
7459
Príspevok sa načítava...

Alexander Macedonsky sa neriadil podla biblie, nikdy som to netvrdila, mal by si si pomalšie čítať odpovede icon
čo v biblii nieje pravda???


Chcem reagovať...
Pridané: 17:42 17.01 2012 Utorok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 7461
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 70
Autor: Goryvlad
7461
Príspevok sa načítava...

Hej vraj mal učiteľa žida ktorý ho učil bibliu... V tej dobe biblia nevznikla a Alexandra učil grécky filozof Platón takže stejne je to
vycucané s prstu...
Čo vlastne v biblii nieje pravda? Že Ježiš bol syn boží že Herodes sa dopustil genocídy na prvorodených v Betlehéme a že Mária počala z ducha svätého... 


Chcem reagovať...
Pridané: 20:32 17.01 2012 Utorok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 7484
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 109
Autor: burinka
7484
Príspevok sa načítava...

Ahoj Goryvlad, Platon bol žiakom Sokratesa, ten bol žid(aj keď vyrastal v Grécku) takže jeho učenie prenášali všetci žiaci ďalej a Alexander sa stal Platónovím žiakom až po Sokratesovej smrti, ide tu o myslenie takisto možem povedať že som žiačka Ježišova, aj keď ma učili iní
samozrejme vedieť niečo, neznamená nadobudnúť mravnú podstatu
Talmud Alexandra spomína ako semitského hrdinu, obrancu a šíriteľa náboženstva o jedinom bohu. Alexander sa o jednom Bohu dozvedel od židov.
Sokrates bol odsúdený aténskym súdom na smrť pre bezbožnosť a marenie výchovy mládeže. Jeho obžaloba bola založená na obvinení z pohoršovania mladých najmä svojou neverou v aténskych bohov.

Sokrates sa odvrátil od príbehov mýtu, ktoré sa mu zdali prázdne a nezmyselné, ak neposkytujú to najdôležitejšie: naplnenie výroku delfskej veštiarne „ poznaj sám seba “. Namiesto viery v to, čo rozpráva mýtus, musí mudrc odhaliť pravdu v sebe samom.

O Sokratesovom učení:  Nič sa nesmie len tak jednoducho tvrdiť, nič sa nesmie vyhýbať požiadavke zdôvodnenia

Aké sú tvoje zvôvodnenia Že Ježiš ne bol syn boží že Herodes sa ne dopustil genocídy na prvorodených v Betlehéme a že Mária ne počala z ducha svätého... 

Moje zdôvodnenie: biblia je pravda a teda čo je tam napísané odpovedá pravde.

napíšem ti ako na mňa posôbíš: ide tu o tvoj titul Goryvlad, Gory vlad, chceš vládnuť nad niekým, koho nazývaš gorili, skratka gory
asi si myšlíš, že práve ľudia ktorí majú vieru sú ako stádo, ktoré sa dá ovládať. Síce mnohý keď začnú pokladať svojú múdrosť ,alebo ich zbor za modlu zblúdia a odvrátia sa od Boha, ale nemáš moc ovládať boží národ
keď porovnám teba a Boha je to ako prirovnať zrnko piesku k hore Mont Everest
moja rada: zmier sa s Bohom, kým je čas
Lebo čože to osoží človekovi, keby získal hoci aj celý svet a svoju dušu utratil? Alebo jaké výmenné dá človek za svoju dušu? 

ja sa snažím žiť podľa biblie a samotný Boh mi dáva silu aj múdrosť. 
síce nedávno som v jedálni ukradla cukor ale mrzí ma to, prosím Boha aby mi opustil


Chcem reagovať...
Pridané: 10:59 21.01 2012 Sobota
******
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 70
l 1 r
© 2010 bibliaaty.sk
Načítavanie...