Téma:

Božie meno.ako ho poznali Izraeliti.

Zobraziť: Zoradiť:
l 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 r
Autor: jonatan
2838

Prečo sa nepouživá práve meno  MAT 6,9-9   Božie ,ako ho používali Izraeliti,,?,,Jehova alebo JAHVE..?  Izraeliti poznali pravého Boha. To bol Boh ktorý hovoril s Mojžišom a Mojžiš ho poslúchal...či azda mu hovoril Hospodin ,alebo Pane? nie hovoril a vyslovoval jeho práve meno,, žiaden človek nie je bez mena,,tak hádam si nemyslite,že Boh je bez mena??......to je zaujímave ?,keď len v Žalmoch sa píše o mene Božom viac ako 100x ....ale je nahradené Hospodin.,,čo znamena (Adonai),,Preto by sme si mali naštudovať stere spísy určite sa dopracujete k poznaniu Božieho mena...ak nie obráťte sa namňa....Jonatán.


Chcem reagovať...
Pridané: 19:32 15.07 2010 Štvrtok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 2839, 2840, 2842, 13671
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 437
Autor: Janko
2839
Príspevok sa načítava...

Ahoj Jonatán,
na začiatok sa opýtam: ak sa nedopracujem k Božiemu menu, aké to má pre mňa dôsledky?
odpoveď ma fakt zaujíma..

teraz napíšem čo ma prvé napadlo po prečítaní tvojho príspevku: začínaš otázkou, ale končíš tvrdením.. (tj.konštatovaním vlastnej pravdy) z toho vyplíva a je to zároveň veľmi smutné, že sa vlastne ani nechceš vôbec nič dozvedieť, ale máš skôr snahu pyšne rozhlasovať tú svoju pravdu ktorá pravdou nie je.
prepáč mi moju otvorenosť.. 
ďalej budem písať hypoteticky a podmienim to prvou vetou, preto prosím necháp to osobne..
Ak je tomu tak , tak každý kto hlása "svoju" pravdu, ktorá pravdou nie je,  vydáva falošné svedectvo a v takom prípade o ňom platí že je falošný svedok..

vypočuj si:  http://rozcesti.org/system/files/Drapal_Bozi_jmeno.MP3
ak Ťa táto téma skutočne zaujma do hĺbky, tak si prečítaj: http://www.rozcesti.org/system/files/JHVH_v_PNS_NZ.pdf


Chcem reagovať...
Pridané: 22:50 15.07 2010 Štvrtok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 2849
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 204
Autor: dado
2840
Príspevok sa načítava...

asi sa mi nechce moc vyjadrovat k prispevku, iba k jeho jednej casti - Jahve alebo Jehova este mozno presnejsie - su urcite tvary mena, ktore to povodne nebolo. je to trochu zvlastny paradox, ale jedna konkretna denominacia, ktora prave na tomto baziruje vybrala za Bozie prave meno prave take, ktore to stopercentne nemoze byt. Pretoze tvar Jehova vznikol tak, ze masoretari prave preto, aby nebolo vyslovovane Bozie meno (lebo sa nevyslovovalo zo strachu pred porusenim prikazania), tak vlozili do tetragramu JHWH punktaciu zo slova Adonai (teda Pan) no a prave precitanim tohoto tvaru vznikol tvar Jehova. No a roku 1518 Petrus Galatinus spojil prave tieto dva tvary a zacal argumentovat pre vyslovovanie mena Jehova. To sa uchytilo aj v niektorych neskorsich prekladoch biblie, napr. ASV alebo KJV, ciastocne RSV. No a tak sa dostalo aj do biblie a to si vsimol aj jeden tipek, Charles Taze Russell, ktory zacal razit spravnost pouzivania prave tohoto Bozieho mena. No ako som popisal, tak prave v dnesnej diskusii o povodnom zneni tetragramu JHWH je pomerne jednoznacne, ze to znenie bolo akekolvek (napr Jaho, Jehu), ale urcite nie prave Jehova, co je patvar, ktory vznikol az kombinaciou hebrejciny s inym jazykom. No a tvar Jahve je kombinaciou tetragramu so slovom byt. 
 No a pre lahsie vyjadrenie sa aj k prispevku, myslim, ze kazdy je zodpovedny za seba, preto mozno skus pozriet do biblie, ako biblia pouziva slovo "meno" co vyjadruje to, ked Pan Jezis hovori o tom, ze sa ma posvatit jeho (teda Bozie) meno. - ci ide o konkretnu podobu nejakeho mena, alebo je to vyjadrenie cohosi ineho. No a potom ak uz teda by si napriek tomu stal na svojej teze, tak kde teda beries istotu toho mena icon a akeho teda?
Boh s tebou a s nami vsetkymi icon  


Chcem reagovať...
Pridané: 00:10 16.07 2010 Piatok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 2841
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 16
Autor: dado
2841
Príspevok sa načítava...

no a pre nezaangazovanych som zabudol povedat, ze Charles Taze Russell je zakladatelom tej denominacie.


Chcem reagovať...
Pridané: 00:11 16.07 2010 Piatok
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 16
Autor: zahor21
2842
Príspevok sa načítava...

Ahoj Jonatan. To akože  teraz čo píšeš? Už Janko Ti napísal ako to je s tým menom Božím. Ja Ti len chcem povedať, že keď podľa izralitov a aj podľa Teba je Božie meno odvodené od mena JHWH. Keďže hebrejčina nemala samohlásky. Keďže izraeliti sa báli Boha a preto ani nechceli vyslovovať meno Božie, aby tým neporušili Boží zákon, tak ho vyslovovali ako Adonaj, čo v preklade znamená Pán. Židia zo strachu pred Bohom nepoužívali ani meno Adonaj, ale Elohim, (Elokim). Niektorí spájajú slovo Adonaj a Ha-šem do zlúčeniny Adošem. Z rovnakého dôvodu veriaci židia  úmysekne vyslovujú a píšu slovo Elohim, ktore znamená Boh, ako Elokim.
Tetragramatón preto čítajú a vyslovujú ako Ha-šem, čo v preklade znamená To Meno, len aby neporušili Boží zákon
Tak ako Ti napísal aj dado toto s výslovnosťou Božieho mena začal písať pán Rusel v roku 1872, kedy založil v Pennsylványi 
 organizáciu Bádateľov Biblie. Z toho vyplýva, že je to terajšia organizácia Svedkov Jehovových, ktorej členom si aj Ty. 
Neviem prečo sa prvá otázka členov tejto organizácie pri stretnutí s inými ľuďmi týka práve Božieho mena. Predsa Pán Boh sám povedal Mojžišovi aké je jeho meno  2MOJ 3,14-15 . Neviem prečo vás to tak zaujíma. Skôr by vás malo zaujímať meno Pána Ježiša Krista, ktorý je jedinou cestou k Bohu. A dôvod prečo ho Pán Boh poslal na zem. Allah Akbar.
 


Chcem reagovať...
Pridané: 14:38 16.07 2010 Piatok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 2850, 2858, 2859, 6359
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 2022
Autor: jonatan
2849
Príspevok sa načítava...

ahoj  Janko .: neviem čo si mam precitať ,ked mi nútiš ,len katolícky vyklal . ani to prečo sa menuje katolícky ,ked vyklal toho slova je ,, všeobecná,,,,čiže,, by sa malo povedať /Všeobecná cirkev /nie katolícka  -to len vaši kňazi preorientovali ľudi na ,, katolíkoch lebo to zneje ako sila.a podla teba aj jedine správnu cirkev . ktorá učí o trojici,, a aj ty tomu veríš ,že Boh je Ježiš a ešte aj Duch svety je jedna osoba /-to je ale super guláš/  a preštuduj si nie Katolícke výklady  ale tie v ktorých sa píše pravda nie zavádzanie..len jedno ti poviem a nebolo to dávno ,, uvaľovanie  bosoriek, a druha svetová vojna ,kde Rímsky otec žehnal Hitler-ovi zbrane,,  ,a aj to je správne hovoriť niekomu Otče  duchovní,, ,ked mame svojho  telesného otca a duchovného otca  otcov ,,,Pána Jehovu..,,ale uč sa ,,iste ti Jehova pomôže a dopracuješ sa k pravde. Jehova je s tebou a pomôže ti.,,Amen  Halelu-jah.


Chcem reagovať...
Pridané: 18:23 16.07 2010 Piatok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 2851
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 437
Autor: jonatan
2850
Príspevok sa načítava...

ahoj   zahor2  .to čo ty píšeš ja to viem a velmi presne ,len ty sa nedrž Katolíckych vysvetlivkách ,lebo tie s pravdou nemajú nič spoločne .je to len obrubovanie ľudi.lebo rímsky vodcovia si to tak želajú,/-a prečo Jehova poslal na zem Allah Akbar.preto ,že on Jehova vedel dávno čo to ma znamenať,,a načo to bude dobre ..


Chcem reagovať...
Pridané: 18:37 16.07 2010 Piatok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 2861
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 437
Autor: Janko
2851
Príspevok sa načítava...

Ahoj Jonatan, som rad ze si odpisal..
v poslednych dnoch velmi tuzim stretnut svedka Jehovovho..
Tuzim pretoze ma zaujima odpoved na tieto otázky:

ktory z apostolov sa v Pisme nazyva svedok Jehovov?
Prečo sa potom svedkovia volajú svedkovia Jehovovi a nie svedkovia Ježiša?
Zostavajú svedkovia Jehovu učenici starej zmluvy?
Sú svedkovia Jehovovi v priamom rozpore s tím čo o sebe prehlasuje apostol Pavol, Jaku, Peter a Juda?
Sú snáď svedkovia Jehovovi neposlušný príkazu zo skutkov apoštolov 1:8 kde sám Pán Ježiš hovori: "budete mi svedkami"  SK 1,8
ako mám vzývať Ježiša Krista?

Ježiš Kristus nikde nepovedal, že vydává svedectvo o Jehovovi,
ale povedal: Otec vydal svedectvo o mne. Písma svečia o mne. Duch pravdy
o mne bude vydávat svedectvo, i vy mate vydavat svedectvo.
(Podla Jana 5:37, 8:18, 5:39, 15:26, 27; Sk 10:43.)

ps: samozrejme nie som katolík pretože verím že platí veta "daleko od Ríma znamená byť blízko k Bohu.."
všetko čo si napísal na vrub katolíckej cirkvy sú fakty súhlasím s tvojim postojom. Tiež na základe Ježišových slov verím že nemám nikoho z ľudí (duchovne) nazývať  svojim otcom, pretože len jeden je Otec, v nebesiach..  MAT 23,9 kto tak robí, zostáva na ňom Boží hnev, pretože platí JN 3,36


Chcem reagovať...
Pridané: 23:24 16.07 2010 Piatok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 2852, 7896
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 204
Autor: jonatan
2852
Príspevok sa načítava...

Ahoj Janko: Svedok Jehovov(-svedkovia-) ich viera je založená na  Biblii.A nie na ľudských špekuláciách či náboženských kre doch.Majú rovnakí postoj,ako apoštol Pavol,ktorý sa pod inšpiráciou vyjadril,,Boh nech je nájdený ako pravdivý. aj keby každý človek nájdený ako luhár(Rim.3 1:8) Pokiaľ ide o učenie,ktoré je predkladané ako Biblická  pravda. Svedkovia jednoznačne súhlasia s tým,čo robili Bezojčania, ked si vypočuli kázanie apoštola Pavla. prijali slovo z najväčšou dychtivosťou a denne starostlivo skúmali Písmo či je to tak.(SK17:11)Jehovovi svedkovia sú toho názoru,že Každe  náboženské učenie treba preskúmať či je to v súlade s inšpirovanými Písmami.A preto považujú Bibliu za Božie slovo. Veria ,že 66-kních je inšpirovaných a Historický presných. To, čo sa bežne nazýva Nový Zákon, označujú, ako kresťanské grécke Písma a Starý Zákon nazývajú hebrejskými Písmami, a opierajú sa o grécke i o hebrejské Písma,a pokiaľ určite výroky, alebo situácie jasne nenaznačujú,že sú obrazne či sympatické chápu ich doslovne. Veria ,že mnoho  proroctiev z Biblii sa už splnilo,iné sa páve splňujúci a ďalšie sa sa majú splniť.  Jehovovi svedkovia,áno tak sa označujú,lebo svedčia o Jehovovi a jeho Božstve a o jeho predsavzatiach:,.Boh,, Pán a Stvoriteľ..,ale  Tak ako Prezident..Kráĺ,,General- sú tituly, ,ale môžu sa sťahovať na viacero rezných osobností. Ale ,,JEHOVA,,je  osobné meno a strhuje sa na Všemohúci BOHA a stvoriteľa vesmíru ukazuje to aj (Źalm 83 2:5 a17:19) Meno Jehova (alebo Jahve,,čo je znenie,ktoré uprednostňuje  Slovenský katolícky preklad vydaný spolkom sv. Vojtecha a niektorí učenci sa v originálnych hebrejských Písmách vyskytuje 7000-krát. Väčšina B iblii ho však neuvádza, ale nahrádza ho slovom,,Boh,,Pán,,alebo Hospodin. V niektorých inojazyčných Biblicky je možne rozlíšiť,kde je v podvodnom hebrejskom  texte meno Jehova. Podla toho, že na týchto miestach v originálnych hebrejských Písmách vyskytuje 7000-krát. Väčšina B iblii sú nehradné slova vytlačené velikými a malými kapitolkami:BOH,,PAN, ,. Niekoľko súčasných prekladov však používa  bud JEHOVA alebo JAHVE. Napri-klád slovenský katovický preklad v (Iziašovi42 8:9. )Toto  meno je spojene zo sudbou drámou,kde svedkovia prijali svoje meno opísané ako dráma v súdnej siene,bohovia národov sú výzva ni, aby predvolali svojich svedkov na Jehovovej strane a uznali pravdu, Jehova tam svojmu ludu hovori:Ste moji svedkovia je Jehovov výrok, áno,môj sluha ktorého som si vyvolil, aby ste poznali a verili vo mňa a aby ste rozumeli,že som ten istý. Predo mnou nebol vytvorený nijaký boh a ani po mne nebol žiadni.Ja -Ja som  JEHOVA a okrem  mňa niet záchrancu (Iziašovi. 43 10:15) Jehova Boh mal na zemi svedkov už tisícročia pred narodením Ježiša  Krista. V (11.kapitole listu hebrejom sú niektorí s týchto mužov a žien viery menovaní a tiež. v(liste hebrejom12 1:29),Ked nás obklopuje taký veľký oblak svedkov odložme všetku priťaž a hriech do ktorého sa lachko zapletame. S vytrvalosťou bežme preteky, ktoré sú nam predložene. Ježiš pred  Ponskym Pilátom povedal: Preto som sa narodil a preto som prišiel do sveta, aby som svedčil o pravde. Ježiš je nazvaný aj verný spravodlivý svedok(Ján18:37) (Zjav3:14)(Sk1:8) Svedkovia len ohlasujú Jehovov é  Kráľovstvo v rukách  Ježiša Krista a to vo výše 230 krajinách a preto citi ,aby sa nazývali  Jehovovi svedkovia . /.. myslim ,že už nebudeš mať problém a nebudeš sa pýtať,,,Ktorý s apoštolov sa v písme  nazýva svedok Jehovov.,,, všedci sú svedkovia ktorí svedčia,že Jehova je pravý Boh,,,,,,jonatan.


Chcem reagovať...
Pridané: 16:03 17.07 2010 Sobota
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 2862, 2865, 5849
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 437
Autor: Jaro N
2854

Ahojte, 
 
chcel by som niečo k tomu menu Boha, ako to vidím ja. 
Nejaký človek nájde zraneného na ceste, príde k nemu a povie mu „v mene Alaha, nemôžem ťa tu predsa nechať“, pomôže mu, poskytne prvú pomoc, odvezie do nemocnice atď.
Iný zdvihne zbraň proti inému len preto, že je iného zmýšľania a zabíja s pokrikom „v mene Ježiša Krista... a za jeho slávu“
(Sú to len také vymyslené možno primitívne príklady, ale verím, že ako ilustrácia poslúžia a rozumiete im)
Ktorý z nich skutočne konal v mene Ježiša Krista (alebo v mene JHVH)?
 
Ježiš povedal: Nie každý, kto mi hovorí Pane, Pane! Vojde do nebeského kráľovstva, ale iba ten, čo plní vôľu môjho Otca... Mnohí mi povedia v ten deň: Pane, Pane, či sme v tvojom mene neprorokovali? Nevyháňali sme v tvojom mene démonov? Nerobili sme v tvojom mene mnoho mocných činov? Vtedy im vyhlásim: Nikdy som vás nepoznal. Odíďte odo mňa, páchatelia neprávosti!  MAT 7,21-23
 
Meno v Biblii vyjadruje hlavne charakter (viď mnohé príklady v Starom zákone – Jákob, Izrael, Abraham, Samson...)
Boh je v Biblii nazvaný viacerými menami, je to preto, že sa nedá ohraničiť jedným menom, je veľký, mocný, večný a akýkoľvek prívlastok len z časti nedokonale vyjadruje jeho vlastnosti.    (len jeden z mnohých príkladov: IZ 9,6-6 )

Vzývať jeho meno, prosiť v jeho mene znamená predovšetkým konať v súlade s jeho vôľou, v súlade s jeho charakterom .


Chcem reagovať...
Pridané: 18:23 17.07 2010 Sobota
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 2857
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1, oprava 2
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 175
Autor: jonatan
2857
Príspevok sa načítava...

ahoj  Jaro N/ jednoduchá odpoved ktorí pomohol ,konal ako káže Boh ,,aby sme si pomáhali a milovali sa navzájom.3MOJ19:18 MAT26:52 IZ34:2,,ked to  v písme svetom vyhladíš a prečítaš,iste budeš vedieť ktorý kanál v mene Ježiša Krista,,a to  čo je napísane v IZ 9:6 to sa tyka Ježiša Krista. pod  ty-mi  pomenovaniami ho opisuje Sväte Písmo,ale Boh ma len jedno meno.a s záverom súhlasim..


Chcem reagovať...
Pridané: 10:28 18.07 2010 Nedeľa
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 437
Autor: jonatan
2858
Príspevok sa načítava...

,,ahoj zahor21, ,prečo ma to zaujima ?  preto,každy ma svoje meno ,len Stvoritel sveta ,ktorý všetko stvoril nema meno. od stvorenia sveta poznali Božie meno ludia a ho aj použivali,a v 21-storoči  sa pýtame a sa aj čudujeme ,, načo nam je jeho meno..Potom sa natiska otázka, k toremu bohu sa to modlime hinduistickemu,budhistickemu,,,atd,,lebo ,ked nevieme ku ktoremu stoji naša modlidba, alebo je vyslišana?a preto ,ked je jeden Boh ma mať aj jedno meno.Ja sa pýtam ,,komu to vadi ,abý to nebolo tak??


Chcem reagovať...
Pridané: 11:59 18.07 2010 Nedeľa
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 437
Autor: jonatan
2859
Príspevok sa načítava...

,,ahoj zahor21, ,prečo ma to zaujima ?  preto,každy ma svoje meno ,len Stvoritel sveta ,ktorý všetko stvoril nema meno. od stvorenia sveta poznali Božie meno ludia a ho aj použivali,a v 21-storoči  sa pýtame a sa aj čudujeme ,, načo nam je jeho meno..Potom sa natiska otázka, k toremu bohu sa to modlime hinduistickemu,budhistickemu,,,atd,,lebo ,ked nevieme ku ktoremu stoji naša modlidba, alebo je vyslišana?a preto ,ked je jeden Boh ma mať aj jedno meno.Ja sa pýtam ,,komu to vadi ,abý to nebolo tak??


Chcem reagovať...
Pridané: 12:00 18.07 2010 Nedeľa
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 2863
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 437
Autor: zahor21
2861
Príspevok sa načítava...

Ahoj jonatan. Ja sa nedržím žiadnych katolíckych vysvetliviek. Ja mám s katolíckou cirkvou spoločné akurát to, že moja manželka je katolíčka. Toto čo som Ti napísal je z vlastnej skúsenosti a zo slobodnej encyklopédie Wikipédie. A meno Božie nájdeš v Biblii spomenuté x-krát. Sú to hlavne preklady profesora Roháčka, ktorý ich robil na základe Králickej Biblie, ktorá bola písaná o 259 rokov skôr ako bola založená organizácia Svedkov Jehovových. Tak prosím Ťa zorganizuj si vo svojej mysli všetko správne a vydaj sa na jedinú správnu cestu, ktorou je Pán Ježiš Kristus.  JN 14,6-7 A čo sa týka Allah Akbar. To je, keby si to náhodou nevedel preložené do slovenčiny "Boh je Najväčší". 4MOJ 6,24-27


Chcem reagovať...
Pridané: 13:44 18.07 2010 Nedeľa
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 2022
Autor: zahor21
2862
Príspevok sa načítava...

Ahoj jonatan. Ty si prvým svedkom jehovovým, ktorý sa priznáva k Pánovi Ježišovi, ktorého som stretol aspoň písomne.  O mene Božom som Ti písal v príspevku 2842 a je tam uvedený aj verš, v ktorom Boh sám Seba nazýva menom. Ale ako som spomínal vám ide len o to akým menom nazývame Boha. Jasné, že keď sa rozprávame o Bohu Stvoriteľovi tohto vesmíru a oslovujeme Ho Pán, Adonaj, Som ktorý som, Hospodin teda menami, ktoré sú v Biblii, nerozprávame o svojich známych z ulice. 4MOJ 6,24-27


Chcem reagovať...
Pridané: 13:58 18.07 2010 Nedeľa
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 2022
Autor: zahor21
2863
Príspevok sa načítava...

Ahoj Jonatan. Ako môžeš napísať, že Boh nemá v Biblii meno.Tu máš vysvetlenie z Wikipédie. Podľa  Jewish Encyclopedia  sa tetragramatón teda  JHWH objavuje vTanachu, čo je starý zákon 6823-krát. Vo vedeckých edíciách hebrejskej Biblie ( Biblia Hebraica, Biblia Hebraica Stutgartensia ) sa nachádza 6828-krát. Prosím nepíš o tom, že ľudia neoslovujú menom Boha, bez ktorého sa Ti ani vlas nestratí z hlavy, ale radšej píš o tom ako Ti v živote pomáha Pán Ježiš Kristus. As-salam alejkum.


Chcem reagovať...
Pridané: 14:07 18.07 2010 Nedeľa
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 2866, 5508
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 2022
Autor: Janko
2865
Príspevok sa načítava...

ja som sa Teba nieco opytal uz v predoslej sprave a neodpovedal si mi na otazku. Potom som sa opytal znovu a opet si neodpovedal a veklikujes si svoje. To nie je dialog, to je tvoj monolog.. Vyznam slova JEZIS = JEHOVA ZACHRANUJE, JEZIS = JEHOVA Preto JEZIS vo vasom preklade hovori: "budete MI svedkami" over si to skutky1:8 Apostoli to robili a vydavali svedectvo o JEZISOVI(poznali ze ON je JEHOVA) Skutky 4:33 V Jan 15:26-27 aj Duch Sv. vydava svedecto o JEZISOVI, to len otroci organizacie svedkov jehovovych nechapu ze JEZIS JE JEHOVA.


Chcem reagovať...
Pridané: 09:26 19.07 2010 Pondelok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 2870, 2884
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 204
Autor: jonatan
2866
Príspevok sa načítava...

ahoj  zahor 21prepač ja som práve tvrdíl, že Boh ma meno. som rád ,ži si mi to potvrdíl aj ty ,že sa v  Sárom Zákone obiavuje 2828-krát .Pýtam sa, .prečo sa neobjavuje v Novom zákone?,,ak poznáš Nový Zákon.  čo sa tyka Ježiša Krista, je to jedinný sýn vykupitel sveta a ustanovený Král tiež aj svedok, lebo povedál sám:-/preto som prišiel do sveta ,abý som svedčil o pravde.(Ján18:37)/. a ako mi pomaha.,,On je pre mňa cesta,,pravda,,a večný život. ja sa snažim podla toho žiť (Ján17:1-6).


Chcem reagovať...
Pridané: 09:48 19.07 2010 Pondelok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 2869
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 437
Autor: zahor21
2869
Príspevok sa načítava...

Ahoj jonatan. Ako to, že nie je v Novom Zákone spomenuté meno Božie. MAT 6,9-10 , MAT 5,44-48 . A koľko krát sa v Novom Zákone spomína meno Ježiša Krista? A Pán Ježiš je podľa Teba kto? Čo povedal Pán Ježiš Filipovi, keď sa ho opýtal: Pane ukáž na otca a budeme mať dosť?  JN 14,9-29 . Tak už konečne prestaň so svojimi výmyslami a s učením svedkov jehovových, a tak ako som Ťa prosil minule zober si Pána Ježiša do svojho srdca a choď Jeho cestou.   Allah Akbar.


Chcem reagovať...
Pridané: 10:19 19.07 2010 Pondelok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 2886
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 2022
Autor: zahor21
2870
Príspevok sa načítava...

Ahoj Janko. Ono je to s niektorými ľuďmi ťažko prísť na jednu vlnovú dĺžku, lebo aj keď reagujú na ten ktorý príspevok, či už Tvoj, môj alebo hociktorý, vôbec sa nedržia pointy, na ktorú reagujú, ale stále len toho svojho filozofovania. Niekedy mi to pripadá ako keby sme doslova hádzali hrach na stenu. ASs-salam alejkum.


Chcem reagovať...
Pridané: 10:24 19.07 2010 Pondelok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 2888
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 2022
l 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 r
© 2010 bibliaaty.sk
Načítavanie...