Téma:

Dá sa od viery odpadnúť?

Zobraziť: Zoradiť:
l 1 2 3 4 5 r
Autor: sunny
5451

Raz som diskutovala s niekym na tuto temu.

Moj nazor bol ze asi ano. Jeho, ze nie. 

Prave som nasla jeden text, ktory je zaujimavy v tejto suvislosti: 1TIM 6,21-21

Aky je vas nazor?Chcem reagovať...
Pridané: 23:14 29.04 2011 Piatok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 5453, 5455, 5462, 5919, 7340
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 802
Autor: zahor21
5453
Príspevok sa načítava...

Ahoj Sunny. Môj názor je, že je potrebné  prečítať si celú 6. kapitolu. Lebo tým, že si vyberieš jeden verš, náhodného čitateľa dostaneš do pozície, v ktorej sa naozaj odkloní od pravej viery v nášho Spasiteľa, Pána a Kráľa Jeižiša krista. 1TIM 6,1-21 .
A čo sa týka samotnej otázky z názvu témy. Keď raz niekto odpadne od viery, ten nikdy nebol veriacim kresťanom. Takže podľa mňa sa to nedá. Nech Ťa žehná Pán. 4MOJ 6,24-27


Chcem reagovať...
Pridané: 13:27 30.04 2011 Sobota
******
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 2022
Autor: Jaro N
5455
Príspevok sa načítava...

Samozrejme, že môže. Vesmír Pán Boh stvoril na princípe slobody a to platí pred pádom našej planéty do hriechu i po páde. Ak by to tak nebolo satan by nikdy nemohol zhrešiť. Bol spasený, mal večný život s Bohom, podmienka bola v jeho poslušnosti a vzťahu lásky s Bohom, keď sa jedného dňa bez príčiny rozhodol proti Bohu a v tomto rozhodnutí stále zotrvával, stratil svoj život s Bohom. Bolo to výsledkom jeho rozhodnutia, voľby.
 
Podobne Adam a Eva by žili večne s Bohom, avšak rozhodli sa proti nemu na zvádzanie satana. Vďaka Bohu svoj hriech oľutovali a vďala Božej záchrane v Ježišovi Kristovi ja osobne verím, že budú spasení. Avšak mnohé ich deti (celé ľudstvo) už spasené nebudú.
 
Ak dokonalá bezhriešna bytosť akou bol napr. Lucifer svojim rozhodnutím prišla o večný život s Bohom, o čo skôr svojim rohodnutím môže prísť o večný život dnešný hriešny človek i keď teraz žije s Bohom (ako žil kedysi aj satan).
 
Ak by to tak nebolo, nebola by vo vesmíre sloboda a celé ľudské dejiny by boli iba zbytočne naťahovaným divadlom.


Chcem reagovať...
Pridané: 13:50 30.04 2011 Sobota
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 5729, 6771
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 175
Autor: Janko
5462
Príspevok sa načítava...

sunny, stále si stojím za tým o čom som s Tebou diskutoval.
Dnes už ale oveľa istejšie ako v tedy.. Zo slov Ježiša ktorý hovorí MAT 22,14 veľa povolaných, málo vyvolených je jasné že mnohí od "viery" skutočne odpadnú avšak tí nikdy nemali spasiteľnú vieru darovanú z milosti Boha. Títo ľudia boli iba akousi niektorou pôdou s podobenstva o štvorakej pôde. MAT 13,3-11 Z časopriestorového hľadiska platí že mali akúsi "vieru", ale starosti tohto sveta ich vieru uhasili MAT 13,22 , pretože tá viera nebola Božím darom. Viera ktorú sadí Duch Svätý JN 3,8 je viera ktorá sa stratiť nedá , pretože je zapečatená EF 1,13 v srdciach vyvolených a to až ku dňu vykúpenia a nemôžu ju stratiť EF 4,30 . Je to udelenie DS.  Každá iná viera bude vykorenená. MAT 15,13
Ten verš z listu pre Timotea opisuje presne takých ľudí ktorým nebola udelená milosť a zablúdili od viery ktorú síce vyznávali, ale z vlastných síl v nej nedokázali obstáť. Boh spasenie nikomu nedlží. Ak ho neudelí a hriešnika potrestá, stále zostáva spravodlivým. Boh je však milosrdný a preto trest pre hriešnika neprichádza okamžite po prestúpení ale zhovievajúc všetkým prikazuje hľadajte Boha kým sa necháva nájsť! IZ 55,6 Odvrátte sa od zlého 1PET 3,10-12

veľmi ma teší že stále používaš to čo som Ti odporučil používať, aby si nebola zdrojom heréz, teda že používaš to slovíčko "asi" icon

Viera, ktorá je darom od Boha sa teda stratiť NEDÁ , avšak práve preto o to viac človek musí bdieť či stojí vo viere.. alebo len vo falošnom uistení.. veď nie nadarmo sú v Biblii príkazy typu 2KOR 13,5
Pre každého kto tak bude konať, však platí toto nádherné zaslúbenie  1PET 5,10
2PET 1,10 a zachová až do konca, bezúhonných v deň našeho Pána Ježiša Krista(1kor.1:8)


Chcem reagovať...
Pridané: 18:05 02.05 2011 Pondelok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 5464, 5465
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 204
Autor: sunny
5464
Príspevok sa načítava...

Kazda viera je Bozim darom.

  MAT 13,3-11      MAT 13,19-23
3 Hľa, vyšiel rozsievač, aby rozsieval. (Rozsievac = Boh, Duch Sväty, Jezis Kristus)  

  (37 A on odpovedal a riekol im: Ten, kto rozsieva dobré semeno, je Syn človeka,)

4 A keď rozsieval, niektoré zrnká padly vedľa cesty, a prišli vtác i a sozobali ich . ( To su mozno ti, ktori pocuju Bozie Slovo, ale nechcu ho prijat, pretoze napr. uprednostnia svetske "dobra" pred Bozimi /tie Bozie zahrnaju v sebe vzdy aj nejaky kriz  a svetske sa zdaju navonok lakavejsie =vid. siroka a uzka cesta/)
 
(19 Keď ktokoľvek počuje slovo o tom kráľovstve a nerozumie, prichádza ten zlý a uchvacuje to, čo mu bolo vsiate do srdca. To je ten posiaty vedľa cesty.)

5 A iné padly na skalnaté miesta, kde nemali mnoho zeme, a hneď vzišly, pretože nemali hlbokosti zeme ; (to su mozno veriaci, ktori pre starosti, trapenie a pod. zavrhnu vieru . Hnevaju sa na Boha kvoli svojmu tazkemu osudu, a umyselne ho zavrhnu. Ich viera nie je dost hlboka na to, aby sa odhodla verit aj v dobrom aj v zlom. Taka plytka viera, kym mu/jej je dobre, veri, ale ak ho/ju Boh nepozehna, tak z trucu viac neveri.)
 
(20 A na skalné miesta posiaty je ten, kto čuje slovo a hneď ho prijíma s radosťou. 21 Lež nemá v sebe koreňa, ale je dočasný, a keď nastane súženie alebo prenasledovanie pre slovo, hneď sa pohoršuje.)
 
6 ale keď vyšlo slnce, vyhoreli a preto, že nemali koreňa, vyschli. (Vasa viera bude skusana ohnom podobne ako zlato. Toto je viera, ktora skuskou ohna nepresla.)

7 A iné padli do tŕnia, a tŕnie vzrástlo a udusilo ich. (Ludia maju tendenciu prisposobovat sa davu. Ak su v zlej spolocnosti, prisposobia sa tej .)

 (22 A zase posiaty do tŕnia je ten, kto čuje slovo, ale starosť tohoto sveta a zvod bohatstva udusuje slovo, a býva bez užitku.)

8 A zase iné padli na dobrú zem a vydali užitok, niektoré sto, niektoré šesťdesiat a niektoré tridsať . ( Viera, ktora ma hlbku, a ma aj prostredie, ktore ho podporuje. Udrziavat svoju vieru pomaha zivot v spolocenstve veriacich =dobra poda. )

(23 Ale na dobrú zem posiaty je ten, kto čuje slovo a rozumie, a kto už potom naozaj donáša užitok, a síce niekto donáša sto, niekto šesťdesiat a niekto tridsať.)
 ------------
Chcem reagovať...
Pridané: 18:54 02.05 2011 Pondelok
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 802
Autor: sunny
5465
Príspevok sa načítava...

Viera sa neda stratit nechtiac.

Ale chtiac sa stratit da.

Povolani su ti, ktori boli zasiati. Vyvoleni su ti, ktori padli na urodnu podu = t. j. vieru prijali a neodvrhli. 
Na ceste nevyvolenia su su ti, ktori skor ci neskor uprednostnia svetske "dobra" alebo ina "lakadla" pred Bozou milostou a vieru zavrhnu. 

Povedala by som vsak, ze z Bozej milosti mozu byt aj ti  znovu nastepeni, ktori uz odpadli.
A naopak aj ti, ktori su nastepen, ak prestanu prinasat urodu mozu byt znovu odstepeni. Chcem reagovať...
Pridané: 19:00 02.05 2011 Pondelok
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 802
Autor: Lanuriam
5729
Príspevok sa načítava...

Človek nemôže stratiť spasenie, pretože spasenie nie je z neho, ale z Boha. Ak by spasenie bolo z človeka, nikdy by sme k Bohu neprišli. Ako hovorí Pavol, my pred Bohom utekáme, schovávame sa, nenávidíme Ho, nemilujeme Ho, dokazujeme Jeho neexistenciu, rúhame sa mu. Pritom je naše srdce skazené, plné smilstva, klamstva, vrážd, ohovárania, závisti, nenávisti atd. Naše skutky sú pred Bohom iba ohyzdným rúchom, sú to skutky ktoré chcú oslavovať seba - nie Boha. Ale Písmo zároveň hovorí, že ak neoslavujeme Boha tak hrešíme.

Ak aj budem chodiť do kostola, modliť sa, robiť záslužné činy - ktoré však nebudú oslavovať Boha - robím si akési zásluhy a míňam sa zo spásou. Preto ma Boh musí dotlačiť až k bodu, kedy pochopím, že iba JEHO zásluhami som zachránený. Lebo Písmo hovorí - z MILOSTI ste spasení!

Predstava Boha, ktorý nemá pod kontrolou vesmír, čas, každú jednu udalosť do poslednej bunky a atómu, či jeho dejiny - je absolútne nebiblická. Boh zo svojho neprístupného svetla pozná všetky časy - on vie ako skončí tento svet - my musíme iba prísť do času udalostí, pre Boha je však tento čas už dávno skončený.
Niekto by si pomyslel že to je fatalizmus, že Boh všetko naplánoval a hotovo. Biblia však smeruje k tomu, že všetky naše rozhodnutia, myšlienky, slová, skutky sú zahrnuté v Božom pláne. Všetky myšlienky a rozhodnutia ktoré urobíš, sú a boli zaznamenané u Boha ešte pred stvorením sveta. A na základe tvojich rozhodnutí ktoré Boh vedel ešte pred vekmi, určil dejiny. To by bol mizerný Boh, ktorý by sa niekde krčil v kúte, obkusoval si nechty a čakal na rozhodnutie padlého človeka, či od Neho odpadne, alebo ako sa rozhodne.

Teda aj keď čítaš tieto riadky a premýšľaš nad textom, je to už zahrnuté v Božom pláne spásy. Ty máš svoje rozhodnutie za ktoré si zodpovedný, ktoré však Boh vedel ešte pred tvojim narodením. Boh vie presne kedy zomrieš, ako zomrieš, prečo zomrieš, aj či budeš zachránený alebo nie. Alebo chceš Boha dať na nejakú nižšiu úroveň? To nie je biblický boh potom, to je iba nejaká nejasná predstava Boha.

Boh ti necháva slobodnú voľbu - rozhodovanie sa na základe svojho myslenia a srdca. Biblia však učí, že po páde nemáš slobodu akú mal pred pádom Adam, alebo Lucifer. Človek po páde je absolútne skazený, jeho srdce je skazené, úskočné a zlé a preto z tohto srdca vychádzajú iba zlé rozhodnutia. Zlé v tom zmysle, že sa človek rozhoduje egoisticky - všetko pre svoj prospech - nikdy nie pre prospech druhého človeka a už vôbec nie pre prospech neviditeľného Boha.

Čím je človek viac spojený s Bohom, tým menej chce svoju vôľu. Moja vôľa je vôľa zlá. Aj keď budeš zachraňovať ľudí - budeš to robiť pre peniaze, pre svoje ego, pre svoje zásluhy. Aj kazatelia kážu často preto, aby posilnili svoje ja. Aj ja píšem preto, aby som ukázal ako toho o Bohu viem a ty odpíšeš preto, lebo máš na to iný pohľad - aby sme ukázali svoje egá - všetci však hrešíme - lebo týmto neoslavujeme Pána, ale naopak sa mu týmto hnusíme. Preto je namieste modlitba - buď voľa TVOJA - nie moja. Moja vôľa sa rozhodne chamtivo pre seba - ale čo Ty Pane chceš - to môže byť aj nepríjemné a ťažké - ale v konečnom dôsledku prospešné. Boh vidí na koniec nášho života, my vidíme sotva sekundu pred seba.

Dnes sa praktizuje nebezpečný kresťanský humanizmus, ktorý dáva človeka do stredu s Bohom - také učenie je však úplne mimo Písmo. Často aj z kazateľníc sa ozývajú hlasy, že máme slobodnú vôľu - už nikto však neupresňuje, ža táto vôľa je skazená po páde do hriechu. 

Jasným príkladom je slobodnej voľby je Judáš. Napriek tomu že chodil s Ježišom - Bohom, zradil Ho. Prečo? Pretože to bolo v jeho srdci prirodzené - Boh nemusel nič robiť, aby sa Judáš rozhodol tak, ako sa rozhodol. On nikdy spasený nebol a preto ho zradilo jeho zlé srdce, ukázala sa chamtivosť. Aj od Petra sa Boh odvrátil a Peter zaprel Ježiša - pretože ak sa Boh od teba odvráti, urobíš egoistické - teda zlé rozhodnutie a hrešíš. Človek vlastne nič iné nevie iba hrešiť. Našťastie Boh dáva záruku, že akťa raz vezme do ruky, už ťa nepustí - to je spadnutý kameň z môjho neverného srdca.

Preto keď Boh chce niekoho spasiť, používa gréčtina slovo - elko. Je to sloveso ktoré znamená doslova pritiahnuť - ťahať za vlasy. Človek vo svojej skazenosti sa nevie rozhodnúť pre Boha a preto Boh zasahuje totálne radikálne - pritiahne ťa k sebe doslova za vlasy. Keby sa bol Ježiš obetoval na kríži a Boh by čakal kto sa k Nemu obráti z vlastnej vôle - nikto by sa neobrátil! Kristus by zomrel nadarmo. Hádam si nemyslíš že naozaj Boh by riskoval takúto vec. Boh sa rozhodol že ľudí pritiahne (elko) ku Kristovi a keď ich pritiahne, aj ich ospravedlní, zachráni, udrží a spasí. A On vie presne kto to je - pretože pre Neho nie je čas neznáma veličina.

Nezabudnime že Boh nikomu nič nedlhuje. Keby Boh nespasil vôbec nikoho - to by bolo najspravodlivejšie rozhodnutie. My si spásu nijako nezasluhujeme.


Chcem reagovať...
Pridané: 20:13 11.06 2011 Sobota
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 5736
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 3
Autor: DušanSeberíni
5736
Príspevok sa načítava...

Dá sa od viery odpadnúť?
Toto je veľmi dobrá a veľmi zaujímavá, užitočná otázka. Ale myslím, že ide o čosi iné.

 
Existuje len jedna forma kresťanstva - B O Ž I E   D E T I !
Ale všetkým, ktorí ho prijali, dal právo a moc stať sa deťmi Božími, tým, ktorí veria v jeho  meno {Ján 1:12}


Do Božej rodiny sa vstupuje narodením.
… ktorí nie z krví ani z vôle tela ani z vôle muža, ale z Boha sú splodení. {Ján 1:13}

          
Naša identita nie je v otázke „akí sme“  ale  „čí sme“ .   Z toho vyplýva KTO  SME.
Lebo všetci, ktorí sú vedení Duchom Božím, tí sú synmi Božími. {Rim 8:14}
         
Matriku vedie Boží Duch.
Sám ten Duch spolu svedčí s naším duchom, že sme deťmi Božími. {Rim 8:16}
         
Neexistujú slová od-detiť “ „ od-synovať “ „ od-dcériť . Božie dieťa ním je aj keď sa pokaká.
Moje dieťatká, toto vám píšem nato, abyste nezhrešili. A keby niekto zhrešil, máme prímluvcu  u Otca, Ježiša Krista, spravedlivého. A on je smierením za naše hriechy, no, nie len za naše, ale aj za hriechy celého sveta. {1Ján 2:1-2}

Teda - z Božej rodiny sa nedá vystúpiť ako z autobusu. Ale možno zomrieť …  Tomu sa hovorí "hriech proti Duchu Svätému".

Lebo je nemožné tých, ktorí už raz boli osvietení a  ochutnali nebeského daru a  s tali sa účastnými Svätého Ducha, a ochutnali dobré slovo Božie a rôzne moci budúceho veku , keby odpadli zase obnoviť ku pokániu, ktorí sebe znova križujú Syna Božieho a vystavujú ho potupne na odiv.      {Žid 6::4-6}

 


Chcem reagovať...
Pridané: 22:26 11.06 2011 Sobota
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 5739, 5918
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1, oprava 2
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 64
Autor: Lanuriam
5739
Príspevok sa načítava...

V podstate súhlas. Kto je vyvolený Bohom, je samozrejme aj Božím dieťaťom. Zastavím sa iba pri verši Zidom 6,4-6

Lebo nie je možné, aby tí, čo už raz boli osvietení a okúsili nebeský dar, tí, čo sa stali účastníkmi Ducha Svätého a okúsili utešenú reč Božiu i silu budúceho veku, a potom predsa odpadli - aby tí boli znova privedení k pokániu, keď na svoju škodu znova križujú Syna Božieho a vystavujú Ho posmechu.

Tento verš býva kameňom úrazu - často sa na ňom ukazuje to, že niekto mal vieru a odpadol od nej. Niekto bol OSVIETENÝ, OSKÚSIL nebeské dary, videl čo koná DUCH Svätý a predsa odpadol. Nikde však nie je napísané, že tento človek bol spasený! Mohol vidieť zázraky, mohol pochopiť intelektom že to môže byť tak a on sám sa rozhodol že bude nasledovníkom Krista zo svojej vlastnej sily. Takých ľudí je aj medzi kresťanmi dosť. Urobia si z kresťanstva poisťovňu, chodia do kostola a pomodlia sa jednu modlitbu za deň a hovoria že sú obrátení a znovuzrodení. Ale ak prídu ťažkosti, ak príde prejav ich viery - ustúpia aby si zachránili kožu, poprú vieru, alebo úpne odpadnú a budú hovoriť proti kresťanom. Takých ľudí je naozaj dosť. Sú dokonca bývalí akože-kresťania, ktorí poznajú biblické verše a vystupujú proti nim, lebo vraj pochopili aký je Biblia nezmysel. NIKDY VŠAK NEBOLI VYVYOLENÝMI - NIKDY NEBOLI DEŤMI BOŽÍMI.

List Rimanom 9 hovorí: Lebo Izraelom nie sú všetci, ktorí sú z Izraela. To znamená: nie deti podľa tela sú deťmi Božími, ale deti podľa zasľúbenia sú počítané za potomstvo.

Preložené do nášho jazyka: Je veľa ľudí ktorí sú kresťanmi, ale nie sú kresťania. Prečo? Pretože kresťanom sa nikto nemôže stať podľa tela (intelektu), ale musí byť zrodený zo zasľúbenia. Môžeš chodiť do kostola, na spevokol, môžeš byť aj farárom, vykladačom Písma, ale ak je to iba z Teba a nie z Boha - nie si vyvolený a Tvoje kresťanstvo je iba z tvojej vlastnej sily. Potom môžeš odpadnúť a laici si pomyslia, že si odpadol rpeto, lebo si mohol.

Ján vo svojom prvom liste píše o takýchto kresťanoch - my ich nerozoznáme či sú praví alebo nie, ale to sa neskôr ukáže aká bola ich viera. Ján teda píše: Spomedzi nás vyšli, ale neboli z nás. Veď keby boli bývali z nás, zostali by s nami; ale (odpadli), aby sa ukázalo, že nie všetci sú z nás.

Ján to pomenoval úplne správne - boli s nami, modlili sa s nami, chodili na služby božie s nami - ale neboli z nás. Prečo? Lebo odpadli! Neoli pravými kresťanmi zrodený z Ducha. Boli to kresťania zrodený z vlastnej sily.

Pozrime sa na Šimona v skutkoch 8,18-22: Keď Šimon videl, že sa Duch Svätý udeľuje kladením rúk apoštolov, priniesol im peniaze a prosil: Dajte aj mne takú moc, aby každý prijal Ducha Svätého, na koho položím ruky. Odpovedal mu Peter: Nech zahynie tvoje striebro aj s tebou, pretože si sa nazdal, že za peniaze si nadobudneš dar Boží. Nemáš podiel ani účasť na ňom, lebo tvoje srdce nie je úprimné pred Bohom. Preto sa kajaj z tejto svojej prevrátenosti a pros Pána, či by ti azda neodpustil úmysel tvojho srdca

Šimon keď videl zázraky, tiež sa dal pokrstiť a chcel byť ako apošotolovia. Nebol však pkrstený Božím krstom z Ducha Svätého. A Peter v ňom hneď spoznal toho, kto chce svoju vieru využiť iba na svoj prospech a tak ho rázne napomenul. Čítame - pros Pána, či by ti azda neodpustil. Božím deťom odpúšťa Boh automaticky a samozrejme - Peter však vie že tento Šimon nie je Božie dieťa a tak mu radí aby Pána prosil - snáď mu odpustí.

A čo Judáš? Bol celý čas s Kristom, počúval všetky príbehy, všetky vysvetlenia, videl všetky zázraky. Pre Judáša bol Ježiš veľký vodca, ktorý by azda mohol vyvolať aj vzburu proti Riamanom. Nikdy však nebol Božím dieťaťom! Ako píše Ján - chodil s nami, ale nebol z nás. Evanjelium Jána 6,64 hovorí: Ale medzi vami sú niektorí, čo neveria. Ježiš totiž od počiatku vedel, ktorí sú neveriaci a kto Ho zradí.

Záverom jasný verš toho, že nie všetci ktorí sa nazývajú kresťanmi sú kresťania: Matúš 7,22-23: Mnohí mi povedia v onen deň: Pane, Pane, či sme neprorokovali v Tvojom mene, či sme nevyháňali démonov v Tvojom mene a či sme nerobili mnohé divy v Tvojom mene? A vtedy im vyhlásim: Nikdy som vás nepoznal; odíďte odo mňa, páchatelia neprávosti!

Aj to boli ľudia z cirkvi, dokonca robili znamenia a divy - ale nikdy neboli zrodení z Boha Duchom svätým, nikdy neboli pravými kresťanmi. Tí ktorí sú pravými kresťanmi, nikdy neodpadnú, nikdy ich Boh nepustí z ruky, vždy budú mať ovocie Ducha, Boh im vždy odpustí ich hriechy - tí sa nebudú modliť za svoje šťastie, rodiny, zdravie, spokojnosť - tí sa budú Boha oslavovať, vyvyšovať, kázať evanjelium vo svojom okolí - budú podivíni, nezapadnú do tohto sveta, Boh bude u nich na prvom mieste v živote podľa prvého prikázania. Nie Boh ako folklór, ako jeden zo svojich koníčkov, ako jedna zo súčatí života. Boha budú milovať celým srdcom, celou myslou a silou. Vstávať budú s Bohom, činnosti budú robiť s Bohom, jesť budú s Bohom, rozprávať o Ňom - ovocie Ducha.


Chcem reagovať...
Pridané: 12:35 12.06 2011 Nedeľa
******
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1, oprava 2
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 3
Autor: jonatan
5918
Príspevok sa načítava...

ahoj , 1, Kde bol Pán Ježiš Kristus pri stvorení sveta?     2, Kde idú lúdia ktorí zomrú?      3, Ćo je to nebeské královstvo? icon


Chcem reagovať...
Pridané: 17:00 07.07 2011 Štvrtok
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 437
Autor: jonatan
5919
Príspevok sa načítava...

ahoj Pavol tým zdôraznil , že mnohý sa neriadia Písmom Svätím ,ale odpadli od  pravého učenia. Riadia sa cirkevnými nariadeniami.
                                                                     icon


Chcem reagovať...
Pridané: 17:09 07.07 2011 Štvrtok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 5920
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 437
Autor: Dusan82
5920
Príspevok sa načítava...

Jonatan. Veď ty sa riadiš tým istým ako oni - Cirkevnými nariadeniami. Či nie? Či snáď svedkovia Jehovovi niesu cirkev, zbor, ľudská organizácia?


Chcem reagovať...
Pridané: 17:25 07.07 2011 Štvrtok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 5923
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 597
Autor: jonatan
5923
Príspevok sa načítava...

Dušan82  Ja sa riadim Bibliou. Podla svojho svedomia a vedomia.


Chcem reagovať...
Pridané: 19:29 07.07 2011 Štvrtok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 5924
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 437
Autor: Dusan82
5924
Príspevok sa načítava...

Tak to potom prepáč, myslel som, že patríš a chodíš k nim a si u nich zapísaný.


Chcem reagovať...
Pridané: 21:13 07.07 2011 Štvrtok
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 597
Autor: Prometeus
6090

oko za oko, zub za zub, ruku za ruku, nohu za nohu


Chcem reagovať...
Pridané: 19:12 04.08 2011 Štvrtok
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 2
Autor: Prometeus
6091

2MOJ 21,24-25


Chcem reagovať...
Pridané: 19:13 04.08 2011 Štvrtok
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 2
Autor: zahor21
6348

Ahojte. V ročenke "Chlieb náš každodenný 2011", je 20. septembra zamyslenie s názvom "Iní". Pri čítaní biblických textov, ktoré autor použil pri písaní daného zamyslenia som sa aj ja zamyslel nad nami všetkými. Pri čítaní príspevkov, ktoré sú napísané v rôznych témech a pri čítaní biblických veršov pri nich uvádzaných mi stále prichádzajú na um myšlienky, že niektorí autori  sa nesnažia hlásať evanjelium Ježiša Krista, čo by malo byť prvoradou úlohou tohto fóra, ale sa snažia niekedy i vymyslenýmy vetami poukazovať na toho druhého ako píše zle.
Pán Ježiš Kristus nám zanechal svoje učenie a povedal nám, aby sme ho šírili po celom svete. Nemáme teda špekulovať o Jeho Slove a nijako sa ho nesnažiť vylepšiť, lebo v ňom je všetko napísané tak, aby ho pochopil každý ho kto pochopiť  chce. Boží plán je totiž taký dokonalý, že  nikto z ľudí si jeho dokonalosť nevie pradstaviť. O tom nám Pán Jrežiš Kristus hovorí napr. tu: IZ 55,8-13 ; IZ 44,23 ; Z 96,12 ; Z 98,8-9 . Každý kto ho nechce pochopiť začína to Slovo prekrúcať a vyberať z neho jednotlivé verše tak, aby sa hodili do koncepcie jeho myšlienok a pritom sa často odlišujú od slov Pána Ježiša Krista. Veľmi málo autorov píše o tom ako mu Pán Ježiš pomohol alebo pomáha.
Preto, keď poukazujeme na autorov jednotlivých príspevkov, rovná sa to posudzovaniu iného človeka, nech už sa na to pozerá každý kto ako chce. No Pán Ježiš Kristus nám hovorí, že to náleží jedine Jemu. My máme svojich blížnych upozorniť na nie dobré konanie a hlásať ďalej radostnú zvesť. Teraz to spomínané zamyslenie.
 
Prvé čítanie     :  ZID 11,32-40 ;
Druhé čítanie   :  1SAM 6,1-18
 
                                                                     INÍ.
 
     Blahoslavení ste, keď vás budú pre mňa haniť, prenasledovať
a všetko zlé na vás hovoriť..... v nebesiach máte vľkúo dmenu. MAT 5,11-12
 
     Ako dieťa som každé leto strávila týždeň u starých rodičov. Popoludní som zvyčajne ležala v hojdacej sieti a čítala knihy, ktoré boli v knižnici starého otca. Jednou z nich bola Foxova kniha mučeníkov. Pre mladé dievča to bolo veľmi ťažké čítanie. Ale mňa veľmi zaujímali príbehy kresťanov-mučeníkov, ktorých nútili zaprieť vieru v Ježša Kŕista. Keď odmietli, zomreli hroznou smrťou.
     V liste Hebrejom 11 sú podobné príbehy. Hneď na začiatku je zoznam tých, ktorí mali a dokázali vieru v Boha. Autor potom píše o mučení a smrti bezmenných, ktorí sú označení jednoduchým slovom "iní". ZID 11,35-36 . V 38. verši o nich čítame, ..že to boli tí ....ktorých svet nebol hoden. ZID 11,38 . Zomreli pre svoju vieru v Ježiša Krista. Aj dnes na mnohých miestach sveta žijú kresťanie, ktorí sú prenasledovaní pre svoju vieru. Väčšinou im ide o život. My nepatríme medzi nich a veľkosť viery väčšiny z nás nebola až takto skúšaná. A tak, keď skúmam svoju vieru, kladiem si otázku : "Ako by som reagovala na prípadné mučeníctvo?" Dúfam, že by som mala taký postoj ako Pavel, ktorý vedel, že ho čaká "väzenie a súženie"   SK 20,23 , no svoj život si necenil viac ako službu Pánovi Ježišovi Kristovi.   SK 20,24 .Staviame sa k svojmu životu podobne?
 
Hospodin nedá ti viac než dokážeš zniesť,
pretože rád ťa má.
K nemu obráť svoj zrak v čase skúšok s bied.
On ruku ti podá.

Myšlienka :
 
"V Pánovi sa vždy radujte.
Opakujem: Radujte sa!" FIL 4,4
 
    Takže aj v tomto zamyslení je napísané ako sa dá alebo nedá odpadnúť od viery, a že Boží plán je taký dokonalý, že je doslova urážkou Boha ak niekto píše, že Boh tú ktorú vec myslel alebo mohol myslieť tak alebo inak. Ako vieme v Biblii je napísané všetko čo tam má byť. Nech vás všetkých žehná náš nebeský Boh Otec, Bogh Syn a Boh Duch Dvätý. 4MOJ 6,24-27


Chcem reagovať...
Pridané: 08:16 24.09 2011 Sobota
******
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 2022
Autor: misel
6771
Príspevok sa načítava...

Jaro N ďakujem ti za tvoj príspevok, súhlasím, dáva mi to logiku, aj za tie príklady, človek má stále slobodnú vôľu. Bez boja niet víťazstvo.


Chcem reagovať...
Pridané: 11:29 28.11 2011 Pondelok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 6777
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 9
Autor: priatel
6777
Príspevok sa načítava...

misel:od spasitelnej viery v Pána Ježiša Krista sa neda odpadnut nijako,ani tak ako to popisuje jaro N. Pán Ježiš sam je toho najvecsou zarukou-garantom.pretoze ON spolu s Duchom Svatým v Cirkvy svedčí ze:ON je vsemocny BOH JN 8,24-25 MAT 28,18-18 ,ze ON je Vítaz nad Všetkym a vo Všetkom ZJ 3,21-21 1KOR 15,54-57 KOL 2,15-15 RIM 8,2-2 ZJ 1,17-18 ZID 2,14-14 ,ze my(znovuzrodeny,spaseny krestania-Cirkev(sme JEHO majetok 1KOR 6,20-20 JN 10,27-27 ,ze ON sa nas nemieni vzdat JN 10,28-29 a ze ON nemeni nazor 1PET 1,25-25 ZID 13,8-8 ! Haleluja-chvala TI PANE JEŽIŠU! icon misel-zabudni na logiku apros Pána-On vyslicha hriesnikov-a ON ti zjavi svojim DUCHOM pravdu.Pokoj s tebou. icon


Chcem reagovať...
Pridané: 21:33 28.11 2011 Pondelok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 6779
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 138
Autor: misel
6779
Príspevok sa načítava...

Priateľ, dobre, ale keď Peter zaprel Pána Ježiša 3x, tak musel prísť Pán a opýtať sa ho 3x: "Miluješ ma?", lebo keď Ho zaprel už nebol s učeníkmi, ale mimo a pre Tomáša sa rozhodol prísť a mu dovoliť dať ruku do jeho boku, aby uveril, aj Jákob musel zápasiť, aj keď bol vyvolený, a v Júdu 1, 3 je napísané: "aby ste zápasili za vieru, raz ta danú svätým"..., čiže nespoliehať sa na to že človek raz uveril, ale o to zápasiť, lebo diabol pokúša, tak aby to človek nepodceňoval...


Chcem reagovať...
Pridané: 23:10 28.11 2011 Pondelok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 6784, 6785
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 9
l 1 2 3 4 5 r
© 2010 bibliaaty.sk
Načítavanie...