Téma:

Existuje Boh?

Zobraziť: Zoradiť:
l 1 r
Autor: brotherrr
7479

Existuje Boh? Sú dôkazy o tom, že existuje Boh?


Odpoveď: Existuje Boh? Je zaujímavé koľko pozornosti sa venuje tejto otázke.Posledné prieskumy ukazujú, že viac ako 90% ľudí na svete verí v existenciu Boha alebo nejakej vyššej moci.

Logické argumenty:
Keďže celý vesmír je riadený úžasným systémom, musí existovať aj pôvodca tohto systému. Napríklad, ak by zem bola čo len o pár míľ bližšie alebo ďalej od slnka, život v takej podobe ako existuje na zemi by nebol možný. Ak by pomer prvkov v našej atmosphere bol čo len o pár percent odlišný, všetky živé bytosti na zemi by zahynuli. Pravdepodobnosť náhodného vzniku jedinej bielkovinovej molekuly je 1 k 10243 (to je 10 s 243 nulami). A jediná bunka pozostáva z miliónov bielkovinových molekúl.

Kozmologický dôvod: Každý dôsledok musí mať príčinu. Celý vesmír a všetko v ňom je dôsledkom. Musí byť niečo, čo spôsobilo, že všetko vzniklo. V konečnom dôsledku musí byť nejaká prvotná “príčina”, ktorá spôsobila, že všetko ostatné vzniklo. Táto prvotná príčina je Boh.

Morálny dôvod: Všetky kultúry v dejinách mali určité zákony. Každý má zmysel pre rozoznávanie dobra a zla. Vražda, klamstvo, krádež a nevera sú takmer univerzálne odsudzované. Odkiaľ pochádza tento zmysel správneho a nesprávneho ak nie od Svätého Boha?

Biblia hovorí: “Nebesia rozprávajú o sláve Božej a dielo jeho rúk zvestuje obloha. Deň dňu oddáva zvesť, noc noci podáva poznanie. Niet reči, nieto slov, nepočuť ich hlas. Ich zvuk sa nesie po celej zemi a ich slová až na okraj sveta”. Pohľad na hviezdy, pochopenie nekonečnosti vesmíru, pozorovanie divov prírody, nádhera zapadajúceho slnka – všetky tieto veci ukazujú na Boha Stvoriteľa. Napriek všetkému tomuto nás Biblia varuje, že niektorí budú navždy popierať Božiu existenciu, “Blázon hovorí vo svojom srdci: ‘Niet Boha.’ Keďže viac ako 98% ľudí v celej histórii, vo všetkých kultúrach, vo všetkých civilizáciach, na všetkých kontinentoch verili v existenciu nejakého Boha – musí byť niečo alebo niekto, kto inšpiruje túto vieru.

Akokoľvke, existencia Boha nemôže byť dokázaná ani vyvrátená. Biblia dokonca hovorí, že musíme vierou prijať fakt, že Boh existuje: “Bez viery však nie je možné ľúbiť sa Bohu. Lebo ten, čo pristupuje k Bohu, musí veriť, že Boh je a odplatí hľadajúcim Ho”.
Ak by Boh chcel, jednoducho by sa ukázal a celému svetu by dokázal, že existuje. Ale ak by to urobil, už by nebola potrebná žiadna viera. "A Ježiš mu riekol: Pretože si ma videl, uveril si; blahoslavení, ktorí nevideli a predsa uverili.

Napriek všetkému tomuto nám Biblia hovorí, že ľudia odmietnu jasné a nepopierateľné poznanie Boha a namiesto toho uveria klamstvu. Biblia tiež hovorí, že ľudia nemajú výhovorku prečo neveria v Boha: “Lebo čo je neviditeľné z Neho, Jeho večná moc a božskosť  to od stvorenia sveta rozjímaním môžu pozorovať z Jeho diel, aby nemali výhovorky”.

Ľudia hovoria, že neveria v Boha, lebo to nie je “vedecky” dokázané. Skutočným dôvodom je, že keby pripustili, že Boh je, museli by tiež uznať svoju zodpovednosť pred Bohom a potrebu Božieho odpustenia. Ak Boh existuje, potom sme pred Ním zodpovední za naše skutky. Ak Boh neexistuje, potom si môžeme robiť čo chceme bez toho, aby sme sa starali, že bude Boží súd. Verím, že z tohto dôvodu toľkí lipnú na evolučnej teórii – ako alternative k viere v Boha Stvoriteľa.
Boh existuje a nakoniec každý tuší, že On existuje.


Chcem reagovať...
Pridané: 10:10 21.01 2012 Sobota
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 7905, 8086, 16694, 16859
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 55
Autor: Knieža
7905
Príspevok sa načítava...

Veľmi dobre napísané.


Chcem reagovať...
Pridané: 20:29 14.02 2012 Utorok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 16691
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 158
Autor: babina
7909


Veriť že všetko  tak geniálne vzniklo náhodou - - vyžduje velkä vieru v túto vieru ,   icon je to náboženstvo vzbúrených a zatvrdilých icon   Kto miluje Pravdu a skúma čestne Božie Slovo ,nemôže veriť v náhodu ani náhodou.   icon  Sú ludia velmi vzdelaní a práve títo dokazuju vedecky,že nič nemohlo vzniknúť níhodou ,   icon že všetko potrebovalo velmi velmi inteligentného projektanta, inžiniera, botanika.... - a tým je sám Boh Stvoritel.  icon  Źiadna filozofia nedokáže neexistenciu Najvyžšieho a Vševládneho !   icon     http://www.youtube.com/watch?v=yyKBLt5h23g   s h a l o m icon  


Chcem reagovať...
Pridané: 22:33 14.02 2012 Utorok
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 113
Autor: petertaraba
8086
Príspevok sa načítava...

Citujem: "Posledné prieskumy ukazujú, že viac ako 90% ľudí na svete verí v existenciu Boha alebo nejakej vyššej moci."

Toto je typicka logicka chyba, ktora sa vola argument mnozstvom ala argumentum ad populum. Prelozene do zrozumitelnejsieho jazyka: Ani ked bude krestanov 100% obyvatelstva na Zemi, ani vtedy to nebude dokaz existencie krestanskeho boha, tak ako ked v stredoveku 99% ludi verilo, ze Zem je stredom vesmiru, tak to nebol dokaz toho tvrdenia.

Ale ak by som sa jej mal aj ja dopustit, potom by som vam povedal, ze je to prave svetova vedecka komunita, ktora je z 93% zlozena z ateistov:

Alabama academy of science
American antropological association
American association for the advancement of science
Commission on science education

American association of physical anthropologists
American astronomical society
American Chemical society
American geological institute
American geophysical union
American institute of biological sciences
American physical society
American psychological association
Society for microbiology
Society of biological chemists
Society of parasitologists
Sociological association
Association for women geoscientists
Association of Southeastern biologist
Australian academy of science
biophysical society
Botanical society of America
California academy of sciences
Committee for the anthropology of science
Technology and computing
Ecological society of America,
Federation of American societies for experimental biology
Genetics society of America
Geological society of America
Geological society of Australia
History of science society
InterAcademy panel
lowa academy of science
National academy of sciences
New Mexico academy of science
Royal astronomical society of Canada - Ottawa centre
Royal society
Academy of science - Royal society of Canada
Sigma Xi
Luisiana state university chapter
Society of neuroscience
Organic petrology
Society of Physics students
Systematic biologist
Society of vertebrate paleontology
Southern anthropological society
Society for the study of evolution
 
Nie je tu zahrnuta Anglicka kralovska spolocnost, do ktorej zapadaju vyznamny vedci ako Stephen Hawking alebo Brian Cox.

Citujem: "Ak by pomer prvkov v našej atmosphere bol čo len o pár percent odlišný, všetky živé bytosti na zemi by zahynuli. Pravdepodobnosť náhodného vzniku jedinej bielkovinovej molekuly je 1 k 10243 (to je 10 s 243 nulami). A jediná bunka pozostáva z miliónov bielkovinových molekúl."

Praveze pomer prvkov na nasej Zemi bol pred milionmi a taktiez miliardami rokov ovela odlisnejsi ako dnes. Dnes uz je zname, ze v obdobi paleozoiku bol na Zemi kyslik zastupeny v ovela hojnejsom zlozeni. Dnesne fosilie dinosaurov a hmyzu, ktore su podrobene radiovo-uhlikovou metodou datovania izotopu uhlika C14, nam dokazuju, ze bunky mali ovela viac kyslika a preto sa mohli vyvyjat a tym umoznit vzrast zivocichov do tak obrovskych rozmerov. Taktiez sa vie z usadenin, ze pomer kyslika, vodika, metanu, amoniaku, vodnej pary a inych plynov bol uplne iny. A prave v tychto sedimentoch nachadzame pomerne velke mnozstvo davnych zivocichov. A pritom bol pomer prvkov v atmosfere uplne iny a predsa tu jestvoval zivot. Zivot sam o sebe ma skvelu tendenciu prisposobit sa okoliu. 
Co sa tyka pravdepodobnosti vzniku bielkovinovej molekuly - tu je velmi zly pohlad na danu problematiku. Za prve bunku ako zivu formu musime brat s vyvojom, ktorym sama presla pocas milionov rokov. To znamena, ze prvotne bunky neboli take komplexne ako su dnesne. Dnes je uz dokazane, ze take virusy dokazu mutovat a menit sa v priebehu par dni, co dokazuje evolucnu teoriu. Tak isto ako sa clovek inak vyvynie na pusti alebo v tundre, tak sa aj bunky prisposobuju danym podmienkam a prostrediu a stale sa vyvijaju a stavaju sa viac komplexnejsie a zlozitejsie. Treba sa na to pozerat bez ruzovych okuliarov a hlavne s obrovskym casovym rozostupom vyvoja zivych organizmov na nasej planete. O vyvoji buniek, komplexnosti DNA a RNA sa viac docitate tu http://exploringorigins.org/index.html

A bol to prave pokus Stanleyho Millera (volucna abiogeneza), ktory dokazal, ze za pomoci elektrickych vybojov v skumavke s tzv. "prapolievkou" dokaze za par dni vzniknut  mnozstvo organickych latok (aminokyseliny, cukry ale aj puriny a pyrimidiny - zlozky RNA a DNA). Syntezu tychto latok uspesne potvrdili aj ine laboratoria v rozne modifikovanych podmienkach. [/b


Chcem reagovať...
Pridané: 13:59 20.02 2012 Pondelok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 8087, 8985
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 6
Autor: petertaraba
8087
Príspevok sa načítava...

Organicke zluceniny vsak nemuseli nevyhnutne vzniknut na Zemi, mohli byt dopravene na Zem aj meteoritmi z kozmu. Ich pritomnost bola potvrdena prave v meteoritoch (napr. meteorit Murchison, ktorý dopadol v roku 1969 v Australii a bol analyzovany hned po dopade, obsahoval velke mnozstvo aminokyselin), ale aj v atmosfere Jupitera a Saturnu, ci v hviezdnom prachu.

Citujem: "Napríklad, ak by zem bola čo len o pár míľ bližšie alebo ďalej od slnka, život v takej podobe ako existuje na zemi by nebol možný."

Nebol by snad mozny v meritku v akom ho pozname my? Kto vie, pri akych podmienkach sa moze zivot vyvijat. Co ak by predsa Zem alebo Slnko mali inu poziciu ale zivot by tu aj tak vznikol. Inac by sa vyvijal a bol by ovplyvneny odlisnym prostredim, tak ako ho pozname dnes.

Citujem: "Kozmologický dôvod: Každý dôsledok musí mať príčinu. Celý vesmír a všetko v ňom je dôsledkom. Musí byť niečo, čo spôsobilo, že všetko vzniklo. V konečnom dôsledku musí byť nejaká prvotná “príčina”, ktorá spôsobila, že všetko ostatné vzniklo. Táto prvotná príčina je Boh."

Ak nieco neviem vysvetlit, tam by mala moja konverzacia aj skoncit. Vola sa to argumentum ad ignorantiam (argument z neznalosti). Pshychologovia o nom vedia takmer vsetko, je to bezne, nikoho z toho nevinim - vychadza z nasej placivej potreby poznat veci, pretoze nas znepokojuje nevedomost. Ale ako sa vravi "ked nevies, vymyslas." Ide o to ako to clovek berie. Ak je niekto vedecky analfabet, nikdy nepochopi zmyslanie vedcov, ktori poznaju 1. termodynamicky zakon, ktory hovori o zakone zachovania energie a teda aj o zakone zachovania hmoty, nakolko energia je ekvivalentom hmoty a zase naopak. Kvantova teoria taktiez hovori o tom, ze elektron moze byt v podastate na vsetkych miestach valencnych vrstiev a taktiez nemusi byt ani na jednej. Ak je vseobecna predstava Velkeho tresku nasledovaneho expandovanim vesmiru spravna, co sa stalo predtym? Ak chceme tuto otazku zodpovedat vazne, musime si polozit dalsiu otazku: "Odkial sa vzal boh?" Ak sa rozhodneme, ze to je nezodpovedatelna otazka, preco to nezjednodusit a povedat, ze vznik vesmiru je nezodpovedatelna otazka? Alebo ak povieme, ze boh vzdy existoval, preco to nezjednodusit a uzavriet to tym, ze vesmir vzdy existoval? Toto su bez debaty tie najzlozitejsie otazky.
Co sa tyka 2. termodynamickeho zakona (ktorym sa kreacionisti tak radi ohanaju) treba povedat len tolko, ze plati len pre uzavrety system. Zem a Vesmir je ale system otvoreny. Kazdodenne prijimame od Slnka obrovske mnozstvo energie, za ktore vdacime termonuklearnym reakciam v jadre Slnka. Kazdy kto tento argument pouziva proti teorii ustavicneho vyvoja na Zemi len dokazuje svoju nevedomost a vobec nevie o com vlastne hovori. Bohuzial, co vzdy zabudaju povedat je to, ze to plati len pre uzavrety system, kde ziadna hmota alebo energia nevstupuje a nevystupuje. Staci sa ich spytat na dalsie zakony (entropia, entalpia, exargia) a ked pokrcia pleciami hned viem ako biedne su informovany a danej problematike sa vobec nerozumeju.


Citujem: "Morálny dôvod: Všetky kultúry v dejinách mali určité zákony. Každý má zmysel pre rozoznávanie dobra a zla. Vražda, klamstvo, krádež a nevera sú takmer univerzálne odsudzované. Odkiaľ pochádza tento zmysel správneho a nesprávneho ak nie od Svätého Boha?"

Tento zmysel pochadza od nasich davnych predkov. Podcenujete schopnosti hominidov - ani ohen mu nezalozil mimozemstan a predsa prisiel na sposob. Skusenostou zistil, ze incest plodi mrzakov, ze vrazda oslabuje jeho kmen, ze kradez v konecnom dosledku narusa vnutornu stabilitu kmena atd. Ak si dnes niekto mysli, ze desatoro pochadza od boha musim ho sklamat. Davno predtym, nez boli tieto prikazania zname, jestvovali pravne kodexy v Indii a Egypte – zakony proti vrazde, krivej prisahe, kradezi, cudzolozstvu a podvodu. Tieto zakony su take stare ako ludska spolocnost, stare ako laska k zivotu, stare ako pracovitost, ako myslienka prosperity, stare ako ludska laska. Uricte vam nemusim spominat ani Chamurapiho zakonnik, ktory pochadza cca z roku 1800 p.n.l., cize davno pred desatorom.


Chcem reagovať...
Pridané: 14:01 20.02 2012 Pondelok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 8090
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 6
Autor: petertaraba
8090
Príspevok sa načítava...

Citujem: "Biblia hovorí: Napriek všetkému tomuto nás Biblia varuje, že niektorí budú navždy popierať Božiu existenciu, “Blázon hovorí vo svojom srdci: ‘Niet Boha.’ Keďže viac ako 98% ľudí v celej histórii, vo všetkých kultúrach, vo všetkých civilizáciach, na všetkých kontinentoch verili v existenciu nejakého Boha – musí byť niečo alebo niekto, kto inšpiruje túto vieru. "

K tomu sa nebudem vyjadrovat nakolko je tu opat pouzity argument pocetnosti. Co ma skor zaraza je ten nespocet nabozenstiev vo svete, kde sa tych vasich zmienenych 98% nachadza. Staci prejst za iny kopec a tam ludia vyznavaju uplne ineho boha, nespocet siekt, cirkvi a spolocenstiev... Ja sa ale pytam: Ktory boh je ten pravy? Preco zrovna ten nas krestansky? Nie sme tak trochu ovplyvneny tym kde sa narodime a teda nie sme ovplyvneny nasou geografickou polohou? Ak by ste sa narodili v Azii boli by ste hinduista alebo budhista. Verili by ste mozno na boha Siva, Krisna, mozno na Thora, Zeusa, Jupitera a inych. Ak by ste sa narodili v Afrike, mozno by ste verili vo velkeho mocneho Dzu-dzu z kopca hory. Preco si kazdy presadzuje len svoje nabozenstvo ako keby on sam mal patent na pravdu?

Citujem: "Akokoľvke, existencia Boha nemôže byť dokázaná ani vyvrátená. Biblia dokonca hovorí, že musíme vierou prijať fakt, že Boh existuje: “Bez viery však nie je možné ľúbiť sa Bohu. Lebo ten, čo pristupuje k Bohu, musí veriť, že Boh je a odplatí hľadajúcim Ho”.
Ak by Boh chcel, jednoducho by sa ukázal a celému svetu by dokázal, že existuje. Ale ak by to urobil, už by nebola potrebná žiadna viera. "A Ježiš mu riekol: Pretože si ma videl, uveril si; blahoslavení, ktorí nevideli a predsa uverili."

 "Akokoľvke, existencia Boha nemôže byť dokázaná ani vyvrátená." Ak je toto naozaj pravda, cloveku neostava nic ine ako sa uspokojit s tym, ze cely zivot zasvati niecomu, co nikdy nemoze dokazat. Ba co je horsie, moze sa stat, ze bol cely zivot klamany a zil v iluzii. Ja davam prednost poznaniu ako viere. Pre mna nie je v zivote nic dolezitejsie ako pravda. Pravda, ktora dokaze cloveka oslobodit. Dalej slobodna mysel, ktora je najvacsim bohatstvom ludstva. A ci by nebolo lepsie keby sa ten boh naozaj ukazal vsetkym ludom v kazdom kute sveta? Viera by nebola potrebna a ludia by sa konecne spamatali a prestali by viest tie krute nabozenske vojny, ktore ludstvo sprevadzali od nepamati.
Vela krat som si hovoril:
Boze, ak jestvujes, daj sa mi, prosim, spoznat. Neschovavaj sa predo mnou, ukaz mi aspon v nejakom naznaku, ze si tu, ze o mne vies, ze ti na mne zalezi. Ved ty ma poznas od mojho narodenia, nic pred tebou nemozem utajit. Ty vies ako nikto, ze ta chcem spoznat, ze ta hladam uz velmi dlhy cas. Ty vies, ze zostavam na pochybach iba z jedineho dovodu - nikdy si mi neposkytol ani ten najdrobnejsi naznak o svojej existencii a iste uznas, ze ta za takychto podmienok nemozem prijat. Ved si to bol nepochybne ty, kto do mojho srdca vlozil opatrnost a hlbokomyselnu prezieravost, aby som neuveril hoccomu, aby som hladal pravdu a nenaletel nepravde. Ty vies, ze mi je z duse odporne pokritectvo, ktore je v mnohych veriacich. Ja vsak viem, ze spravanie ludi nemozno povazovat za argument proti tebe. Doposial som nedostal ziadnu odpoved...

 Bohuzial, kde zacina viera, tam vacsinou konci rozum a racionalne myslenie...


Chcem reagovať...
Pridané: 14:03 20.02 2012 Pondelok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 8097, 8098
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 6
Autor: Jaro N
8097
Príspevok sa načítava...

Ahoj petertaraba,

myslím, že otázka existencie a "skúmania" Boha sa nedá riešiť vedou, je to otázka presahujúca oblasť vedy.

Skús napr. napísať definíciu vedy, čo to je.


Chcem reagovať...
Pridané: 18:39 20.02 2012 Pondelok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 8099
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 175
Autor: Dusan82
8098
Príspevok sa načítava...

Ahoj petertaraba

Len niečo k tvojmu príspevku.

Píšeš: "Ba co je horsie, moze sa stat, ze bol cely zivot klamany a zil v iluzii." - No ja si myslím, že akýkoľvek človek keď takto verí a aj keď je v týchto ilúziách ako to nazývaš, myslím si, že nestráca so života o nič viac a neprichádza v živote o nič menej ako taký človek, ktorý v týchto ilúziách nie je. Ak to nie je pravda, tak sa nič nestalo, bol síce klamaný ako píšeš, ale zomrie ako každý iný, ako aj ty a život ide ďalej, ale skôr si polož otázku, čo ak to pravda je! Čo potom?

Ďalej k tomu ako si si hovoril tú modlitbu. Začínaš takto: "Boze, ak jestvujes, daj sa mi, prosim, spoznat." Problém bude asi niekde hneď na začiatku. Skús to takto "Bože, daj sa mi prosím, spoznať" bez toho "ak". 

Všetko má svoj význam a zmysel, treba len veriť a nie váhať, lebo váhanie viera nie je.

To je všetko


Chcem reagovať...
Pridané: 19:16 20.02 2012 Pondelok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 8100
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 597
Autor: petertaraba
8099
Príspevok sa načítava...

Pre mna je veda historicky proces sustavneho rozumoveho poznavania sveta, vytvaranie jeho vedeckeho obrazu. Pritom veda overuje svoje poznatky, sama seba opravuje a je vzdy pripravena pripustit omyl alebo nepresnost svojho poznania.

Narozdiel od nabozensta, ktore ma svoje dogmaty a hrdo sa nimi ohana a vehementne ich deklaruje vsade mozne, je veda voci sebe kriticka. Pre mna dogma nie je nicim inym ako vyslovnym zakazom mysliet.


Chcem reagovať...
Pridané: 23:32 20.02 2012 Pondelok
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 6
Autor: petertaraba
8100
Príspevok sa načítava...

Ano v podstate mas pravdu. Aj ked bude zit v klamstve ale viera mu bude pomahat. V tomto pripade suhlasim.

S cim ale nesuhlasim su organizacie (napr sekty), ktore sa snazia od svojich inovercov vytiahnut co najviac penazi. Takychto ludi mi je uprimne luto.


Chcem reagovať...
Pridané: 23:36 20.02 2012 Pondelok
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 6
Autor: Knieža
8985
Príspevok sa načítava...

Ahoj petertaraba. Píšeš o známej prapolievke v ktorej za pomoci el. výbojov v skúmavke vznikli aminokyseliny atď. No ono to má dosť veľký háčik - všetko je to mŕtve, nemá to život. Ak napr. pred 10tis. rokmi bola na Zemi mŕtva organická hmota, predstav si, že by neboli mikrooorganizmi, ani žiadne iné živočíchy, ktoré by ju nejak.. spracovali(v podstate zožrali). Čo by sa s tou org. hmotou stalo? Ja si myslím, že aj tak by sa vplyvom rôznych fyzikálnych a chemických dejov rozložila. Všetko organické neživé ide cestou rozkladu. To je zákon Zeme určite a nie naopak icon


Chcem reagovať...
Pridané: 09:50 21.04 2012 Sobota
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 158
Autor: hastrmanko
16691
Príspevok sa načítava...

Dôvod prečo ľudia prestali milovať Boha je ten, že je tu cirkev čo im v tom "nechtiac" bráni.
Ľudia by aj Boha milovali, ale s Bohom si mylne mnohí spájajú cirkev a to je tá chyba. Lebo Boh je jedna vec a cirkev druhá. Čudujem sa ako dnes niekto ešte môže veriť učeniu cirkvy, keď v historii napáchali najviac zla na svete, najviac hriechov!
A oni nás idú učiť? Od nich sa necháte učiť? Im veríte? Ľudia zobuďte sa prosím Vás!

Boha milovať môžete a aj by ste mali, lebo iba Bohu sa dá veriť. BOH nikdy človeka nezradí.
BOH si zaslúži Vašu lásku,  ale určite nie zlá, skazená a falošná cirkev s ich falošným učením o tom, že Ježiš je Boh a o nejakej ich vymyslenej trojjedinnostiti Boha. Je to cirkevný blud, ktorým kŕmia a klamú ľudí.
BOH je iba jeden jediný a vžy aj bol a vždy aj bude. Či tu cirkev bude smradiť alebo nebude, BOH tu bude vždy. Bol tu pred tým ako bola cirkev a bude tu aj potom.
Cirkev je tu navyše! Netreba nám ju! Je zlá, pácha zlo a klame nevinné duše a vedia ich k uctievaniu modiel - ježíš, mária, duch svatý, samé dristy!!!

Viem že Vás mnohých pravda páli pod kožou, ale toto sú slová pravdy a každý z vás to vie aj keď to nepriznáte, lebo sa bojíte cirkvy a farára icon Ale mali by ste sa báť BOHA!!! Nikoho iného, Boha
www.liecitelka-laura.sk


Chcem reagovať...
Pridané: 19:54 16.12 2015 Streda
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 64
Autor: hastrmanko
16694
Príspevok sa načítava...

Dôvod prečo ľudia prestali milovať Boha je ten, že je tu cirkev čo im v tom "nechtiac" bráni.
Ľudia by aj Boha milovali, ale s Bohom si mylne mnohí spájajú cirkev a to je tá chyba. Lebo Boh je jedna vec a cirkev druhá. Čudujem sa ako dnes niekto ešte môže veriť učeniu cirkvy, keď v historii napáchali najviac zla na svete, najviac hriechov!
A oni nás idú učiť? Od nich sa necháte učiť? Im veríte? Ľudia zobuďte sa prosím Vás!

Boha milovať môžete a aj by ste mali, lebo iba Bohu sa dá veriť. BOH nikdy človeka nezradí.
BOH si zaslúži Vašu lásku,  ale určite nie zlá, skazená a falošná cirkev s ich falošným učením o tom, že Ježiš je Boh a o nejakej ich vymyslenej trojjedinnostiti Boha. Je to cirkevný blud, ktorým kŕmia a klamú ľudí.
BOH je iba jeden jediný a vžy aj bol a vždy aj bude. Či tu cirkev bude smradiť alebo nebude, BOH tu bude vždy. Bol tu pred tým ako bola cirkev a bude tu aj potom.
Cirkev je tu navyše! Netreba nám ju! Je zlá, pácha zlo a klame nevinné duše a vedia ich k uctievaniu modiel - ježíš, mária, duch svatý, samé dristy!!!

Viem že Vás mnohých pravda páli pod kožou, ale toto sú slová pravdy a každý z vás to vie aj keď to nepriznáte, lebo sa bojíte cirkvy a farára icon Ale mali by ste sa báť BOHA!!! Nikoho iného, Boha
www.liecitelka-laura.sk


Chcem reagovať...
Pridané: 19:59 16.12 2015 Streda
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 16700
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 64
Autor: zahor21
16700
Príspevok sa načítava...

Ahoj hastrmanko. Čítaj toto a potom rozprávaj niečo o potrebnosti alebo nepotrebnosti cirkvi : EF 5,23-27 ; KOL 1,18 .
Nech Ťa žehná náš nebeský Boh Otec, Syn a Duch Svätý. 4MOJ 6,24-27


Chcem reagovať...
Pridané: 14:35 18.12 2015 Piatok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 16702
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 2022
Autor: hastrmanko
16702
Príspevok sa načítava...

Cirkev nám netreba a treba to ľuďom donekonečna vysvetlovať že bez cirkvy by sa tu žilo lepšie a že plodí iba zlo!
Ako si niekto môže vôbec myslieť že bez cirkvy by sa tu nedalo žiť?
Či tu bude alebo tu nebude. to je jedno. Boh je ten večný, Ten čo tu bude vždy. A aj tu vždy bol.
BEZ CIRKVY BEZ STE SA KOMU MODLILI???
KEBY TU CIRKEV NEBOLA, KTO BY BOL VÁŠ BOH???

www.liecitelka-laura.sk

Vám nedochádza že sa treba modliť len a len k Bohu??? O tom hovorí táto žena menom Laura.
Vám nedochádzajú veci, len kôli tomu, že nemáte poriadne prečítanú Božiu stránku! Len či máte poriadne naštudovaný Nový zákon, tam sú papaničky, to teda áno.


Chcem reagovať...
Pridané: 12:58 19.12 2015 Sobota
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 16731
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1, oprava 2
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 64
Autor: zahor21
16731
Príspevok sa načítava...

Ahoj hastrmanko. Z tohto Tvojho článku vyplýva, že neveríš v Pána Ježiša Krista, ktorý je hlavou Všeobecnej Kresťanskej Cirkvi. Veď vo veršoch, ktoré som uviedol je to napísané.
Ešte stále si myslíš, že cirkev nie je potrebná? Ak áno, tak Ty nie si dieťa Božie, lebo všetci, ktorí uverili... SK 13,38 ; GAL 3,25-26 .
Nech Ťa žehná náš nebeský Boh Otec, Syn a Duch Svätý. 4MOJ 6,24-27


Chcem reagovať...
Pridané: 14:25 21.12 2015 Pondelok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 16735
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 2022
Autor: hastrmanko
16735
Príspevok sa načítava...

Ahoj Zahor21, preposielam ti odpoveď ktorú som predchvíľkou odoslal Maggie, Ježiš pre mna je človek - boží prorok v dávnej dobe, hovoril ľudom o Bohu a dokonca na kríži sa ježiš sám modlil k Bohu. To znamená že nie je Boh, lebo by sa musel modliť sám k sebe. POCHOPTE TO. VEĎ TO DÁVA ZMYSEL PREDSA: Prečo tak veríte cirkvy? Čo dobré cirkev urobila za posledných 2000rokov???

Ahoj Maggie, posielam ti odpovede na tvoje otázky v domnení že to myslíš dobre:
Starý zákon ostal zachovaný pôvodný, tak čerpám z neho. Nový zákon nie je pôvodný, je zmenený cirkvou. Upravili si ho pre svoje mocenské účely. Ježiš predsa nie je ten kto stvoril svet. Bodka. Každému logicky uvažujúcemu človeku to musí byť jasné.
Vykreslili si tam Ježiša ako Boha, lebo takto im to vyhovuje. keby svet vedel pravdu o Bohu-stvoriteľovi sveta, tak by ľudia nepotrebovali ich farárov, ich kostoly. Ani ich modlu Ježiša Krista.
Stačí láska k Bohu.
To je všetko.
Jednoduché. Ja len toto som chcel Vám vysvetliť, nemám záujem sa hádať ako si možno myslí niekto z Vás. Ide mi iba o to, aby ste si uvedomili že Boh a cirkev sú dve úplne odlišné veci.
Boh je ten ktorý dáva, Boh je ten ktorý berie,...
Prikázania máš v Starom zákone, prečítaj si ho ak si ho ešte nečítala. Je pekný. Je o Bohu.


Chcem reagovať...
Pridané: 14:57 21.12 2015 Pondelok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 16749
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 64
Autor: ibatak
16749
Príspevok sa načítava...

hastrmanko, ked nemám chodit do žiadnej cirkvi, potom ja ako jednotlivec čo mám robit ? Som úplny nováčik . Prosím podaj mi podrobný manuál ako uctievat. Dakujem.


Chcem reagovať...
Pridané: 17:01 23.12 2015 Streda
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 69
Autor: Pavlína
16859
Príspevok sa načítava...

{v}1{/v}Blázon si v_srdci hovorí: „Boha niet.“_†

...teda medzi nami žijú takýto blázni, ... hovoria si niet Boha, fakt sú hlúpi

Skazení sú a ohavnosti páchajú._*
Nikto z_nich nerobí dobre.

...ale žijú aj múdri - rozumní medzi nami

{v}2{/v}Pán pozerá z_neba na synov ľudských_*
a skúma, či je niekto rozumný a hľadá Boha.


Chcem reagovať...
Pridané: 15:49 03.03 2016 Štvrtok
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 88
l 1 r
© 2010 bibliaaty.sk
Načítavanie...