Téma:

Fajcenie

Zobraziť: Zoradiť:
l 1 2 3 4 r
Autor: tuzba
6383

Zujima ma vas nazor na cigarety , aky mate nato nazor? je to hriech? je mozne byt spaseny aj ked fajcis? 
najdite verse o cigaretach 


Chcem reagovať...
Pridané: 07:21 28.09 2011 Streda
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 6384, 6385, 6435
img
icon Neregistrovaný
Autor: Dedika
6384
Príspevok sa načítava...

Moj osobný nazor je, ze fajcenie, ked hovorime o pravidelnom fajciarovi je hriech.
Po rokoch, ktoré som strávila v blizkosti fajciarov usudzujem, ze fajcenie je závislost, ktorej fajciari dávaju prednost pred vsetkym ostatnym. Je to vec, ktorá je pre nich castokrat na prvom mieste, mat cigaretu hned ako zacitim chut zapálit si.
Mnohokrat o tom ani nevedia. V pripade, ze si nemozu zapalit su nervozny, nevnimaju uz svoje okolie dostatocne a myslienky upinaju iba na to ako si co najskor zadusit pluca icon
Je to také sebectvo, castokrat nedbaju na to ci to ostatnym vadi alebo nie, a pre mna najdolezitejsim je, ze nicia svoje zdravie a telo, v ktorom prebyva Duch Svätý pokial hovorime o veriacom clovekovi.
Je to neprirodzené, nenarodili sme sa s cigaretou v ruke  a ni s potrebou zapálit si.
Verse ma nenapadaju, ale urcite viem, ze sú verse, kde sa hovori , ze telo je chramom Bozim a mame sa o neho starat.


Chcem reagovať...
Pridané: 10:41 28.09 2011 Streda
******
img
icon Neregistrovaný
Autor: Jaro N
6385
Príspevok sa načítava...

Ahoj Túžba,
 
Fajčenie je závislosť, to je jasné. Poškodzuje zdravie seba i iných. Zbytočne zaťažuje štát výdavkami na zdravotnú starostlivosť, čo si nakoniec odnesieme na daniach my všetci. Je prestúpením prikázania "Nezabiješ" a dotýka sa i ďalších. 
 
Ale čo sa týka spasenia, na niektoré otázky nie sú ľahké odpovede, život nie je čiernobiely. Nemyslím si, že niekto stratí večný život preto, že fajčí, ani nikto nezíska život preto, že nefajčí. Dôležité je skôr stav, v akom sa fajčiar nachádza, ako pozná Boha, aký má k nemu postoj. V akom úseku svojho života v súvislosti s vierou v Boha sa práve nachádza. Ja nefajčím, nepijem alkohol, ale veľakrát sa zachovám sebecky voči vlastnej manželke. I keď navonok sa môžem zdať lepší, rovnako potebujem Božiu milosť ako ten, čo pije, fajčí a pod.
 
Dôležité je naše nasmerovanie - každý má niečo, čo cíti, že voči Bohu nie je celkom v poriadku. Napriek tomu môžeme prijať jeho milosť a spasenie (vlastne Jeho samotného), a ak to prijímame, vedie nás to k túžbe žiť podľa Jeho vôle. Nebrať na ľahkú váhu svoju nedokonalosť, ale ani nebiť ňou deprimovaný. V Božej sile rásť v podobnosti Ježišovi Kristovi. A každý v tom má svoju rýchlosť, svoje tempo, ktoré je iba medzi ním a Bohom.
 


Chcem reagovať...
Pridané: 11:29 28.09 2011 Streda
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 6386, 6421
img
icon Neregistrovaný
Autor: tuzba
6386
Príspevok sa načítava...

Dakujem napisal si to pekne paci sa mi aky mas postoj ,, diky


Chcem reagovať...
Pridané: 11:49 28.09 2011 Streda
******
img
icon Neregistrovaný
Autor: MatkoZthc
6421
Príspevok sa načítava...

Dobrý deň pán Jaroslav.
Chcem reagovať na váš príspevok a začal by som tým čo vám asi nieje úplne jasné. Každý fajčiar prispieva do štátu obrovskou časťou z ceny cigariet. Rádvao je to viac ako 70% z ceny škatulky čiže zdravotnú starostlivosť si dopláca pomerne rovnejším dielom ako ten čo nefajčí. A Už pokial ide oto , že týto ľudia si robia zle, spomenme napr. telefonovanie..... Je to taisto škodlivé v inom rozsahu a v inej miere ale je....a takych veci je milion.......  


Chcem reagovať...
Pridané: 10:03 04.10 2011 Utorok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 6430
img
icon Neregistrovaný
Autor: tuzba
6430
Príspevok sa načítava...

no to je pravda aj telefonovanie je skodlive tak ako je skodliva cigareta,,tak co teraz?? pojde do neba ten kto fajci alebo nie? co si myslite? zaujima ma to ak mozte tak mi dajte nato neake konkretnejsie verse ja ich nedokazem najst,,,zaujima ma to hlavne preto lebo sam bojujem s cigaretou a nedokazem bojovat stym uz som z toho unaveny kazde rano stavam a prosim Boha aby ma zbavil tohto zlozvyku ale neide to ,,je napisane ze iba ten bude skutocne slobodny koho sam syn vyslobodi a to je Jezis prosim ho o to ale stale to neide zahodil som uz tolko krabiciek cigariet ze dnes by som si zato mozno kupil velmi dobre auto,,zahodil som to pri svojom rozhodnuti ze uz viac nebudem fajcit ale na drhi den som nevydrzal a znovu som si zapalil je to hrozny zlozvik,,pomozte mi prosim ak sa da ,,prijmem aj silnejsie pokarhanie prijmem vsetko co mi pomoze zbavit sa toho


Chcem reagovať...
Pridané: 16:16 04.10 2011 Utorok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 6433
img
icon Neregistrovaný
Autor: Dusan82
6433
Príspevok sa načítava...

Ahoj tuzba

Nedočítaš sa či je, alebo nie je hriech fajčiť. Ale ani to, že je to dovolené. Tu ide skôr o to čo je podstatnejšie pre teba. Lebo ako ti už aj bolo napísané: "my sme chrámom Boha" a keď chceš aby Pán prebýval v tebe, tak si ten chrám snaž aj udržiavať čistý od týchto vecí, ktoré nie sú potrebné pre náš život. Je to zlozvyk, ktorý nie je na nič dobrý a je absolútne nepotrebný. Je to svetský - ľudský vynález. Ale ani to ti nikto nemôže povedať, že ak niekto fajčí nebude spasený pretože   RIM 9,15 . Proste ak môžeš snaž sa to pre Pána zanechať, snaž sa Ho nasledovať a robiť to čo robil On a On veru nefajčil  icon Určite to nie je jednoduché. Držím palce. Na svete sú podstatnejšie veci ako fajčenie.


Chcem reagovať...
Pridané: 16:59 04.10 2011 Utorok
******
img
icon Neregistrovaný
Autor: HejTyTam
6435
Príspevok sa načítava...

Ako môže fajčiar prestať fajčiť?

Nadobudnutím pevnej motivácie, ktorá je silnejšia než túžba tela po nikotíne. Pre tých, ktorí sa snažia vyhovieť kresťanským požiadavkám, to znamená rozvíjať si lásku k Bohu a k blížnemu, ktorá premôže sebeckú túžbu tela.

1KOR 13,5  

1KOR 13,7-8

Chcem reagovať...
Pridané: 18:08 04.10 2011 Utorok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 6438
img
icon Neregistrovaný
Autor: MatkoZthc
6438
Príspevok sa načítava...

Tvoj zlozvyk , tvoj problem , tvoje telo............... Pomozes si jedine sam.....Ked nedokazes ani prestat fajcit ako dokazes verit ??????????  Verse ti nepomozu, pomozes si jedine ty sam a aj v nieco verim najviac na svete tak to je to , ze ty to dokazes.......... A ak si myslis ze nie tak si strateny......


Chcem reagovať...
Pridané: 19:15 04.10 2011 Utorok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 6439, 7153
img
icon Neregistrovaný
Autor: MatkoZthc
6439
Príspevok sa načítava...

O par mesiacov sa budes smiat sam na sebe a nebudes sa vediet prestat cdovat preco si vobec niekedy fajcil.......teraz ti staci uz len prezit tych par mesiacov bez cigarety......."Zla cesta tmavim a nelosrdnym udolim na konci ktorej je vysnivane blaho....cim skor sa nanu das , tym skor ju prejdes a oto dlhsie si budes uzivat druhu stranu"


Chcem reagovať...
Pridané: 19:17 04.10 2011 Utorok
******
img
icon Neregistrovaný
Autor: zahor21
6444

Ahojte všetci. Minule som čítal príspevok, v ktorom si pýtal autor radu ako prestať fajčiť. Nemôžem ho nájsť, preto píšem nový príspevok. Z vlastnej skúsenosti viem, že to chce chuť prestať fajčiť a pevnú vôľu. Ja som fajčil 18 rokov a teraz už 16-ty rok nefajčím. Treba prestať hneď. Neexistuje také niečo, akože ešte dnes 5 cigariet, potom 4, potom 3 atď. Jednoducho povedať si teraz a dosť. Prajem úspech pri skončení s týmto zlozvykom. Nech vás všetkých žehná náš nebeský Boh Otec, Boh Syn a Boh Duch Svätý. 4MOJ 6,24-27


Chcem reagovať...
Pridané: 15:41 05.10 2011 Streda
******
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1, oprava 2, oprava 3
img
icon Neregistrovaný
Autor: JezisovSvedok
7153
Príspevok sa načítava...

Boh hovori ze On prebyva v nas  1KOR 3,16-17 tak ze je to velmi nebezoecne ak nocime chram Bozi ktorym sme my. 
Boh Vas Pozehnaj. 


Chcem reagovať...
Pridané: 13:50 05.01 2012 Štvrtok
******
img
icon Neregistrovaný
Autor: Veronika
9807

Ahojte, som tu nová. Toto je moj prvý príspevok. Som na tom rovnako sko Túžba. teda som fajčiarka a prezívam presne tie pocity ako on. Tj. vina, hnev,nizke sebavedomie. Uz som skusila antinikotínovú terapiu, liečbu pomocou náplastí. viem, ze telo je chrámom Ducha Svätého, no musím povedať, že závislosť je u mna silnejšie. Myslím si, že niektorý ľudia by s fajčením nemali vôbec začat( su viac náchylní na vznik závislosti ako ostatní dedične). Ja som začala fajčiť ako protest proti veciam, ktoré sa diali okolo mňa, a to mi aj zastalo. Keď z niecím nesúhalsím zapálim si, ked neviem nieco vyriesiť reagujem podobne.
Myslím si, že Boh ma nezatratí kvoli tomu, že fajčím, niekde som počula: Boh Vám vaše hriechy odpustí, no vaše telo Vám ich neodpustí. tak to je myslím aj s fajčením.
Veľa v boji proti fajčeniu zahráva aj okolie fajčiara. U mna to je negativny priklad v rodine.
Prajem vsetkým fajciarom ( aj sebe)vela pevnej vole a milosrdenstva bozieho na ceste k zivotu bez tabaku.


Chcem reagovať...
Pridané: 19:34 01.03 2013 Piatok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 9808, 9810, 9816, 10005
img
icon Neregistrovaný
Autor: Jaro N
9808
Príspevok sa načítava...

Ahoj Veronika,
páči sa mi tvoja úprimnosť. I keď nie som fajčiar, veľmi dobre ti rozumiem, pretože padám v iných veciach a návykoch. Je mi potom tiež zo seba nanič. Ale naučil som sa hlavne jednu vec - zlyhanie nikdy nemení vzťah Boha k nám. Je nebezpečné myslieť si, že mení, pretože ak pre pocity viny a hnevu sa bojíme, hanbíme... prísť k Bohu, modliť sa k Nemu, tak potom o to skôr cez všetku tú frustráciu, pocity bezmocnosti, hnevu, odsúdenia a viny znova padáme do svojho zlozvyku, ktorý nám aspoň na chvíľu poskytuje pocit uspokojenia. Preto to základne je nenechať si zobrať spojenie s Bohom, on nás nevníma tak, ako my sami, nám je možno niekedy zle z nás samých, ale jemu nie. On - Ježiš - sa nás nevzdáva a neprestáva milovať, aj keď zlyhávame v mnohých veciach. S týmto vedomím - vierou, s Jeho milosťou, nepodmienenou láskou môžeme zvíťaziť.
Nezdávaj sa, určite to skôr či neskôr v spojení s Ním zvládneš, napriek tomu, že to nemusí byť ihneď.
K tejto viere potom je aj veľa dobrých programov a možností, ako pomôcť prestať fajčiť. Je to napr. program "Za päť dní nefajčiarom", stretnutia skupín "Coda" alebo "Al-Anon" (niečo podobné ako anonymní alkoholici) používajúci "12 krokový program".
Boh je stále s tebou. 


Chcem reagovať...
Pridané: 22:04 01.03 2013 Piatok
******
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1
img
icon Neregistrovaný
Autor: crosbow
9810
Príspevok sa načítava...

začni pravidelne behať a športovať ... za pár dni bude po všetkom tom smrade


Chcem reagovať...
Pridané: 01:53 02.03 2013 Sobota
******
img
icon Neregistrovaný
Autor: zahor21
9816
Príspevok sa načítava...

 
Ahoj Veronika.
Keď chceš prestať fajčiť nepomôže Ti nikto a nič, len Ty sama.
Píšeš, že Pán Boh Ti odpustí všetky hriech, no naše telo ich neodpustí. Ja sa Ťa pýtam. A čie je to telo? Či nie Božie?
S tým musíš prestať práve teraz, keď budeš čítať tieto riadky. Viem o čom hovorím. Ja som fajčil 18 rokov. Bolo 7. apríla 1996, moja dcéra mala 5 rokov a bola veľkonočná nedeľa. Povedal som si dosť. A odvtedy nefajčím. Je to už sedemnásty rok. Takže ešte raz. Musíš sama chcieť a potom to bude ľahké.
Pamätaj na slová Pána Ježiša Krista. Čokoľvek by ste prosili od môjho Otca v mojom mene dá vám. Nech Ťa žehná náš nebeský Boh Otec, Syn a Duch Svätý. 4MOJ 6,24-27


Chcem reagovať...
Pridané: 16:38 14.03 2013 Štvrtok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 9817, 9820
img
icon Neregistrovaný
Autor: Veronika
9817
Príspevok sa načítava...

Ahoj, más velku pravdu, v tom ze je to moja volba. No dnes som sa dozvedela, ze papez frantisek bol fajciar, a ze mu musei vyoperovat cast pluc. Tak ma to zase laka, ze to ani taky velky hriech nebude, ked aj papez fajcil. icon samozrejme vsetkého vela skodi a to bude aj moj pripad.


Chcem reagovať...
Pridané: 00:00 17.03 2013 Nedeľa
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 9818
img
icon Neregistrovaný
Autor: crosbow
9818
Príspevok sa načítava...

nieje mojou vecou starať sa do katolíckeho frontmana ale brať si príklad z inej osoby nieje najšťastnejšie a najmä pokiaľ maš zrovna nie najšťastnejší výsledok ....práve z toho by si sa mala poučiť ako ten pán dopadol aj ked Ja neviem čo bolo príčinou jeho problému s pľúcami (či to spôsobilo fajčenie) ....


Chcem reagovať...
Pridané: 21:10 18.03 2013 Pondelok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 9821
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1
img
icon Neregistrovaný
Autor: Veronika
9820
Príspevok sa načítava...

Pisem po dlhšom uvazovani o tom co si napisal,jedna vec mi nie je jasna...myslim, ze my sami od seba sa nedokážeme zmenit, je to akt milosrdenstva od Boha,keby sme sa akokoľvek snazili, nasilne sa chceli odučiť,boli na seba tvrdý, nenávideli sa, trestali sa za to, nic nám to nepomoze. Predsa by to mala byt nasa reakcia na lasku nazho Boha JAK 8,8-8 N blizi sa velka noc, idem na dovolenku,do prirody, vhodný cas na zanechnie fajcenia, mozno sa mi to postasti prave ako Tebe cez Velku noc.


Chcem reagovať...
Pridané: 11:44 19.03 2013 Utorok
******
img
icon Neregistrovaný
Autor: Veronika
9821
Príspevok sa načítava...

Ahoj, dobry postreh,papez ma dnes inauguracne omsu, ale nie to som chela, behat som bola, ale len raz, nemám na to naladu, tu kde byvam,na to nei su podmienky, v maldosti som vela sportovala, teraz uz len sporadicky, no vari nadide cas aby som si rozrudila telo..


Chcem reagovať...
Pridané: 11:49 19.03 2013 Utorok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 9822
img
icon Neregistrovaný
l 1 2 3 4 r
© 2010 bibliaaty.sk
Načítavanie...