Téma:

Ježiš

Zobraziť: Zoradiť:
l 1 2 3 r
Autor: slniecko
2252

Ježiš je živý kameň je odvalený Ježiš je živý v hrobe už neleží, Ježiš je živý volajú všetci anjeli celá zem sa veselí.Aj ked si pripomíname ukrižovanie Ježiša Krista nezabudnime na to prečo,a pre koho tam na tom kríži bol.A hlavne že je živý a nie je v hrobe On je viac než víťaz. icon .Chcem vedieť čo pre Vás znamená On.


Chcem reagovať...
Pridané: 19:23 02.04 2010 Piatok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 2846, 2871, 2917, 7363
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1, oprava 2, oprava 3
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 25
Autor: zahor21
2846
Príspevok sa načítava...

Ahoj slniečko. Ako vidím nikomu sa do toho nechce. Tak v prvom rade je Pán Ježiš Kristus mojim Spasiteľom a záchrancom. A potom je Pán Ježiš jediná cesta k Bohu. JN 14,6 . A dalo by sa toho napísať veľa. ale ani všetky knihy sveta by neobsiahli to čím je Pán Ježiš Kristus pre ľudí tohto sveta.  4MOJ 6,24-27


Chcem reagovať...
Pridané: 15:52 16.07 2010 Piatok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 2848
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 2022
Autor: slniecko
2848
Príspevok sa načítava...

Ahojky zahor21.Keď som zakladala túto tému tak som myslela že bude viac názorov, ale vďaka Bohu aj za tvoj.Ježiš je vzorom pre nás všetkých. Bez Neho sme ničím.Milujem Ho ako nikoho iného lebo je mo icon jím osobným priaťeľom spasiťeľom a hlavne bratom.


Chcem reagovať...
Pridané: 17:20 16.07 2010 Piatok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 2864
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 25
Autor: zahor21
2864
Príspevok sa načítava...

Ahoj slniečko. Ja som Ti napísal, že nejako sa táto téma nerozbehla. Tak ako Ty aj ja nemôžem bez Ježiša byť ani jeden deň vo svojom živote. Neviem akého vierovyznania si Ty, ale podľa mňa každý kto  verí v Spasiteľnú moc Pána Ježiša Krista sa môže smelo nazývať, že je kresťan, nech už patrí k akémukoľvek vierovyznaniu.Ja si dennodenne čítam dve ročenky. Jedna sa volá Chlieb náš každodenný, ktorej autorom  sú členovia IN Network Slovakia n.o. a druhá je Reformovaný kalendár 2010, ktorého autormi sú kňazi Reformovanej kresťanskej cirkvi na Slovensku. V oboch ročenkách je čítanie na každý deň, ktoré pozostáva z dvoch čítaní z Biblie a potom nasleduje článok, akoby kázeň Slova Božieho, v ktorom autor píše príbeh zo svojho života alebo zo života svojich známych, alebo zo života ľudí známych  vo svete. Ja keď budem mať čas tak tu nejaké čítanie vložím. Keď bola táto stránka funkčná v minulosti takisto som o tom písal. Naša splupisateľka sunny však o tom ani nechcela počuť. Preto lebo.... 4MOJ 6,24-27


Chcem reagovať...
Pridané: 14:30 18.07 2010 Nedeľa
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 2022
Autor: babina
2871
Príspevok sa načítava...

icon
Kto je pre mna Ježiš ? to sa nedá slovami opísat, pretože to, čo urobil v mojom živote je tak úžasné a nadherné a velkolepé a velkodušné..... sklonil sa ku mne, ku tej, ktorá robila všetko proti Jeho vôli , aj ked mnohe nevedomky, sklonil sa ku mne, podal mi ruku a povedal - pod! Bolo to tak nežné i mocné, bolo to tak očistujúce a povznášajúce, niet slov, ktorými by som vyjadrila lásku a úctu a vdaku ku Tomu, ktorý má všetko vo svojich nežných a mocných rukách ... uzdravil moju dušu , dal mi novú šancu žit , nielen teraz tu na tejto zemi, ale mám šancu žit s Ním naveky v Nebeskom, Božom Královstve , a túto šancu dáva všetkym, ktorý chú poznat a zamilovat si Pravdu .
žehnám vám icon  


Chcem reagovať...
Pridané: 10:31 19.07 2010 Pondelok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 2873
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 113
Autor: zahor21
2873
Príspevok sa načítava...

Ahoj babina. Ďakujem za Tvoj príspevok. Myslím, že Pán Ježiš pomáha každému, len niekto si to nechce priznať. Niekto si myslí, že keď sa mu niečo v živote darí, že to je náhoda alebo jeho zmysluplná činnosť. Ale úprimne verieci kresťan vie, že nič na svete sa nedeje náhodou. Všetko je v rukách Božích. 4MOJ 6,24-27


Chcem reagovať...
Pridané: 10:50 19.07 2010 Pondelok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 2904
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 2022
Autor: slniecko
2904
Príspevok sa načítava...

Ahojky ťeším sa že sa ťešíš,a že si užívaš Božiu prítomnosť cez Jeho slovo lebo On je to slovo lebo ťa uvedie do každej pravdy.Duch Svätý uúúúúúúžasný Duch Svätý nás uvádza  a oživuje nám Božie Slovo.Haleleujah!


Chcem reagovať...
Pridané: 17:14 20.07 2010 Utorok
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 25
Autor: sunny
2917
Príspevok sa načítava...

Ahoj slniecko,

pre mna je Jezis moj najlepsi priatel. Ten uplne najlepsi, ktory za mna nevahal polozit svoj zivot, lebo ma miloval este predtym ako som bola na svete. 

Jezis je pre mna Boh, pretoze Boh Otec a Boh Syn su jeden a ten isty Boh. 

Jezis je pre mna moj vzor, ktoremu sa snazim podobat.

Jezis je ten, ktoremu doverujem bezhranicne.

Jezis je moj Spasitel. 

Jezis je osobnost, ktora si odtrpela ponizovanie, krivdu, vysmech, dokonca zradu bozkom, a nehovoriac uz o telesnych utrpeniach bicovanim, ci trnovou korunou a nasledne drevenym krizom. A to vsetko nevinne. 

Jezis je milosrdny samaritan, ktory pomahal kazdemu bliznemu bez ohladu na jeho vierovyznanie, bez ohladu na to, ci to bol clovek dobry ci zly. 

Jezis je ten, co ma nesie na rukach, ked ja uz nevladzem kracat. 

Jezis je neuveritelne mudry, pretoze vysvetloval ludom pravdy v podobenstvach aby sa dali lepsie pochopit na prikladoch prirovnanim. 

Jezis a Boh-Otec je ten, koho milujem najviac na svete. 

Jezis, je ten, ktory nas naucil modlit sa "Otce nas".

On je ten, ktory nam dava chlieb kazdodenny a kazdodenne nam odpusta hriechy. 

Jezis je moj ucitel, ten uplne najlepsi na celom svete. 

Jezis, je ten, co nam prisiel zanechat svoj pokoj so slovami:  "Svoj pokoj Vam davam."

Jezis je ten, ktory Ta potesi svojim Slovom, postavi Ta na nohy, pofuka bolacku, vysusi slzu a tesi sa spolu s Tebou, ked si stastna.

,... este by sa dalo zaiste pisat vela o Jezisovi.  icon Nech Ta aj vsetkych ostatnych vedie teda po vsetkych Tvojich cestach. 

Chcem reagovať...
Pridané: 19:28 21.07 2010 Streda
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 802
Autor: zahor21
3073

Ahojte. Píšem sem preto, lebo každá téma je zaujímavá, čo sa týka jej názvu. Menej však už jej obsahu. Téma "Ježiš" je však nad témami všetkými. Prečo sa nenájde nikto, aby napísal čo pre neho znamená Ježiš Kristus? Či naozaj budeme písať len o tom aké sú rozdiely medzi cirkevnými vierovyznaniami? Veď to vôbec nemá zmysel. Zmysel je mať vo svojom srdci Ježiša ako svojho Spasiteľa a Kráľa a žiť podľa Jeho prikázaní. Nie vyvracať niekomu čo napísal podložené textom Písma. Keďže je niečo v Písme je to zákon a my ho máme napĺňať tým, že ho  budeme dodržiavať.  V téme "Trojica" a "Božie meno ako ho poznali Izraeliti", som tak oponoval nášmu bratovi, ktorý je síce Svedok Jehovov, ale zo začiatku sa ma snažil presvedčiť, že patrí k Reformovanej cirkvi na Slovensku, potom ma obvinil, že som klamár, a že nepoznám Slovo Božie, teda Ježiša Krista. Preto som mu napísal, že nech prestane tárať tzv. "salvišské", tak totiž nazývajú na východe Svedkov Jehovových, táraniny a nech sa zaujíma o autentické Slovo Božie, teda Ježiša Krista. Taktiež som poprosil všetkých pisateľov, aby ignorovali jeho príspevky, lebo je  to stále o tom istom. No at ako sa zachováte už záleží len na vás. 4MOJ 6,24-27


Chcem reagovať...
Pridané: 13:21 03.08 2010 Utorok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 3214
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 2022
Autor: slniecko
3214
Príspevok sa načítava...

Ježiš je pre mňa mojím dychom,mojím životom veď niet úžasnejšieho brata a Kráľa kráľov ako je On,nechcem vo svojom živote bez Neho spraviť krok a hlavne ťiež bez Ducha Svätého lebo On ma uvádza do každej pravdy.Lebo spoznáte pravdu a pravda vás vyslobodí.No a Otecko Otec v nebi ma miluje až tak že ma nikto nevytrhne z Jeho ruky.


Chcem reagovať...
Pridané: 00:18 09.08 2010 Pondelok
******
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 25
Autor: zahor21
3348

Ahojte. Tu tiež nemá kto čo povedať?! To je asi najsmutnejšie zo všetkých tém. 4MOJ 6,24-27


Chcem reagovať...
Pridané: 16:15 12.08 2010 Štvrtok
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 2022
Autor: Dedika
4484

Ježiš Kristus je pre mňa nádejou, láskou, pravdou a živou vodou na každý deň. Pán Ježiš je moj dovod na úsmev a odpustenie.
icon icon  


Chcem reagovať...
Pridané: 22:45 16.12 2010 Štvrtok
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 107
Autor: zahor21
4486

Ahojte priatelia. Po roku nastal znova čas, kedy si môžeme pripomínať najúžasnejšiu chvíľu, ktorú pripravil náš nebeský Otec a Stvoriteľ pre pre svoje stvorenie.
No keď sa nad tým normálne zmýšľajúci človek a hlavne úprimne vreiaci kresťan zamyslí zistí, že predvianočný čas, teda Advent je vo svete úplne o inom ako o tej radostnej chvíli kedy si ľudia pripomínajú príchod Pána Ježiša na našu zem.
Ľudia behajú po obchodoch a zháňajú rôtzne veci, len aby urobili radosť svojim najbližším.
Jedna televízia robila anketu s jedimou otázkou : "Prečo slávime vianoce"?
Medzi respondentmi boli ľudia rôzneho veku. Najčastejšia odpoveď bola : "Lebo dostávame darčeky. Rodiny sú spolu...atď."
No meno nášho Spasiteľa a Pána Ježiša Kriosta nespomenul nikto.
Z toho vyplýva, že nie Pán Ježiš Kristus je pointou vianoc, ale svetské veci. Niektorí ľudia sú obdarovaní aj živými tvormi. Mačky, psy a iné zvieratá, kroré tým, že sú často zatvorené v klioetkach alebo v panelákových bytoch trpia a čo je ešte horšie po dvoch, troch dňoch alebo po týždni sú vyhodené a vtedy im už ide o život.
Preto som sa rozhodol napísať čítanie z ročenky "Chlieb náš každodenný", zo dňa 21. decembra 2010, ktorého autorom je Dávid VARGAEŠTOK z Palína, ktorý je kurátorom Reformovanej kresťanskej cirkvi na Sovensku v Stretave.
Po jeho preítaní si možno viecerí ľudia uvedomia pointu Vianoc.
 
 
Prve čítanie    : Z 145,1-13 ;
Druhé čítanie  : 1JAN 3,7-12 .

     Príchod Pána Ježiša Krista na túrto zem mal jediný cieľ - poraziť hriech, satana.
Kristus a hriech sa nedajú harmonizovať, nemôžeme tmu vnímať pozitívne.
Aj ap. Pavel hovorí : "Čo tedy povieme? Máme zotrvávať v hriechu, aby sa rozhojnila milosť? Vôbec nie!" RIM 6,1-2 .
Kto teda má s Ním spoločenstvo, nehreší, nekoná, nesmie konať hriech. Naučme sa aj my kráčať len tou úzkou cestou, ktorá vedie k životu, a nerobme kompromisy v našich presvedčenioach. Náš postoj a stanovisko má byť jednoznačné.
Ak nečinime spravodlivosť, nie sme z Boha. 1JAN 3,10
 
     Všetkým čitateľom týchto článkov tak isto aj ich autorom prajem požehnané prežitie nilen vianočných sviatkov a Nového roka 2011, ale celeho ďalšieho života v tejto časnopsti, a potom vo večťnosti. Nech vás všetkých žehná Pán. 4MOJ 6,24-27


Chcem reagovať...
Pridané: 11:31 24.12 2010 Piatok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 4487
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 2022
Autor: Dusan82
4487
Príspevok sa načítava...

Zdravím ťa zahor21. Prosím ťa odkiaľ berieš tie informácie, že Boh náš Stvoriteľ pripravil nejakú každoročnú chvíľu na nejaký určitý dátum? To akože podľa teba tu každý rok prichádza ako malé dieťa? Veď On tu už bol a Jeho druhý príchod je v očakávaní! Ak má byť mojím voditkom k Pánovi Ježišovi Biblia tak sa pýtam, kde sa tam píše o nejakých Vianociach? Kde a ako sa dá vypočítať Jeho presný dátum narodenia? Kde sa píše, že On sám slávil ten deň? 
No ak to tam nieje, tak si myslím, že by nás to ani nemalo zaujímať, pretože Máme mať dosť na tom čo máme! Žid.13,5, lebo všetko nad túto pravdu (biblickú Božiu pravdu), tak všetko nad to je zo zlého, lebo ani nepriložíš a ani neuberieš! Zj. 22,18-19.
Pôvod vianoc je úplne niekde inde. Je to z Rímskych pohanských tradícii, kde slávili slnovrat - (zrod slnka) bol to ich boh a na počesť toho robili slávnosti a dávali si darčeky.
Mimochodom prví príchod Pána Ježiša na túto zem mal úplne iný význam ako to, že si to vôbec máme nejako pripomínať každý rok a v určitý deň. Je napísane: Kto Mňa miluje, nech Mňa nasleduje Ján 12,26 a On veru pohanské tradície neuctieval, práve naopak vyvolával ľudí od nich! 
Ak by som šiel cestou vianoc, myslím si, že je to tá široká cesta, lebo by to bolo veľmi jednoduché odbiť si svoje a padla. Telesné cvičenie je na málo čo užitočné 1Tim. 4,8.
Prosím vás, vezmite si Božie slovo do rúk a sám skúmajte to čo je správne a čo nie Luk. 12,57; 1Kor. 10,15. 
Mojím voditkom k Pánovi je Biblia a nie ľuďmi organizované inštitúcie, spoločenstva. Len Boh a Jeho viera. 
Pekný deň. 


Chcem reagovať...
Pridané: 18:39 24.12 2010 Piatok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 4490
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 597
Autor: zahor21
4490
Príspevok sa načítava...

 
 Ahoj Dušan82. Ja som v príspevku, na ktorý reaguješ  napísal toto : Ahojte priatelia. Po roku nastal znova čas, kedy si môžeme pripomínať najúžasnejšiu chvíľu, ktorú pripravil náš nebeský Otec a Stvoriteľ pre pre svoje stvorenie.
  Napísal som tam, že Pán Ježiš prichádza každý rok ako malé dieťa? Veď Pán Ježiš Kristus  je stále s nami a stojí pri dverách našich sŕdc a klope. Kto to chce počuť tak Mu otvorí svoje srdce a Pán Ježiš Kristus bude s ním. 
Ja viem, že vianoce a stromčeky a darčeky sú pohanské, ale vieš mi napísať presný dátum kedy sa Pán Ježiš Kristus narodil?
V niektorých predošlých článkoch som napísal, že my máme sláviť každú chvíľu života, ktorú nám Pán Ježiš Krisrus dáva. Či tým neoslavujeme nášho nebeského Otca, že nám zo svojej obrovskej Otcovskej Láska poslal svojho Jednorodeného Syna Pána Ježiša Krista, aby každý kto v Neho uverí mal večný život?
No na druhej strane sa pozrime na Vianoce takto.Či tým, že si množstvo ľudí pripomína príchod Pána Ježiša Krista, Lásky na túto zem, či snáď aj niektorí ľudia, ktorí v Nedo neveria neprídu k Nemu a uveria a budú robiť dobré skutky a skrze svoju vieru v Pána Ježiša Krista budú spasení?
Veď dôvod prečo prišiel Pán Ježiš Kriostus na túto zem je napísany aj v čítani z tej ročenky.
Keby sme mali rozpisovať dôvody príchodu Pána Ježiša Krista na zem nevystačili by ani všetky knihy sveta tak ako hovorí Pán  Ježiš Kristus skrze ap. Jána  v posledných veršoch evanjelia podľa Jána. Tak isto by sa tie dôvody dali napísať aj jednou, dvoma  vetami.  
 
 
 To, že máme byť spokojní s tým čo máme ako to uvádzš aj týmto veršom : ZID 13,1 ;som ja písal v článkoch už pred niekoľkým mesiacmi a článkom na ktorý reaguješ som na to chcel poukázať. Náš nebeský Otec to povedal už mojžišovi tu : 5MOJ 4,2 ; 5MOJ 12,32 ;  a o pár kaptôl skôr aj tu : 2MOJ 32,32-33 .
 
Napíš mi kde som v tom článku napísal niečo čo nie je v súlade s Bibliou. Predsa vieme, že Pán Ježiš ustanovil dve sviatosti : Krst svätý a Svetú Večeru Pánovu. O slávení žiadnych iných sviatosti som sa nezmienil ani v predmetnom článku na ktorý reaguješ, ani v žiadnom inom pred ním.
Tvojim voditkom je Biblia. Je to Slovo Božie. Či to Slovo nie je Ježiš Kristus? Či som ja spomínal, že máme sláviť vianoce ?
Už viackrát som spomínal, že každú chvíľu....., ale to by som sa len opakoval.
Preto Ti dávam do pozornosti aj tieto verše : SK 16,31 ; ZJ 2,10 ; JAK 1,12 ; JOB 5,17 ; 1PET 3,14 ; 1PET 1,3-4 ; 1PET 5,4 .
No a ako som už tiež spomínal o tom ako kto robil počas svojho života rozhodne Pán Ježiš Kristus pri svojom druhom príchode v Sláve. Tú chvíľu však nepozná okrem nášho nebeského Otca nikto, preto máme žiť život tak ako by to malo bať už o malú chvíľu. Nech Vás žehná Pán. 4MOJ 6,24-27
 
 


Chcem reagovať...
Pridané: 19:55 25.12 2010 Sobota
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 4492
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 2022
Autor: Dusan82
4492
Príspevok sa načítava...

No takže teraz nerozumiem. Znamenajú pre teba niečo vianoce, alebo nie? Pozri, hovoríš že vieš aký majú pôvod vianoce, čiže v pohanských tradíciách. Čiže je to ľudský výmysel a nariadenie. Mnoho krát Pán prikazoval doslova takéto kmene ničiť, aby sa to nepomiešalo s Izraelitmi (Víťazmi). Čo to pomôže, keď niekto si na Pána Ježiša spomenie len keď sú nejaké pohanské vianoce? Veď sám vraví: "Lež nadarmo ma uctievajú učiac učenia, ktoré sú nariadeniami ľudí" MAR 7,7 . Ako to má priviesť nejakého človeka k Pánovi Ježišovi? Veď práve vtedy odvracia zrak a sluch. Jeho presný dátum narodenia sa nedá vypočítať, lebo ak by to chcel aby si to ľudia nejako pripomínali, tak by to tam aj zanechal, ten dátum. Ale nezanechal, lebo dobre vedel aký sú ľudia slabí, že si z takýchto vecí urobia nejaký posvätný kult a aj si spravili. Takéto veci, ktoré sú ľudské a nie Božie nariadenia doslova zavrhuje. Nechal nám tu 10 Božích prikázaní, ktoré prišiel naplniť, nie zrušiť, ale ukázať nám ich. Nič viac od nás nechce, Len to aby sme v Ňeho verili, milovali Ho nadovšetko a podávali Jeho pravdu, Jeho evanjelium ďalej - samozrejme aby sme dodržiavali 10 prikázaní, lebo nestačí v Pána Ježiša len veriť, pretože viera bez skutkov je mŕtva. Boch sa nemení je stále taký aký bol a aj bude. Ak takéto sviatky, ktoré si ľudia povymýšľali niesu v Božom slove, tak je to navyše a je to zo zlého. Preto nech je naším voditkom biblia a nie ľuďmi ustanovené sviatkovanie. 
Pána Ježiša sa snažím sláviť každú chvíľu, ale vo svojom vnútri. Nepotrebujem aby to niekto videl a tak by som sa ukazoval na verejnosti, lebo Pán to vidí JN 4,22-24 .
Ak reaguješ na takéto sviatky a myslíš si, že týmto spôsobom privedieš ľudí k Pánovi Ježišovi, tak si myslím, že si na omyle. Pretože im nepredkladáš čistú Božiu vodu (chlieb - ku ktorému sa ešte vrátim), ale veci, ktoré nevedú k Pánovi, ale do zahynutia.
Práve, že ak si taký sčítaný ako vidím a tvojím voditkom je aj správny preklad z pôvodných textov Božieho slova, tak im to vysvetľuj, že takéto veci by ani nemali robiť a to je tá úzka cesta. To je to evanjelium, voda, chlieb, ktoré treba jesť a ponárať sa - do slov Pána Ježiša! 

Reagujem aj na to čo si mi napísal a to že: "Predsa vieme, že Pán Ježiš ustanovil dve sviatosti : Krst svätý a Svätú Večeru Pánovu. O slávení žiadnych iných sviatosti som sa nezmienil ani v predmetnom článku na ktorý reaguješ, ani v žiadnom inom pred ním."

Čo to ustanovil? aký krst? Prosím ťa vysvetli mi to a poriadne.
Veď sám Pán Ježiš nekrstil! JN 4,2 Robili to iba jeho učeníci a aj to robili zle, lebo: 1KOR 1,17 .
A keď ľudia krstia prečo nekrstia aj ohňom keď už?  LUK 4,16
A tiež sa pýtam, ak mám byť niekým (obyčajným človekom hriešnym) pokropený, alebo ponorený do obyčajnej vody, ktorá zo mňa zmyje len špinu, tak KDE sa mám dať pokrstiť? Do ktorej to cirkvi? Spolku? Inštitúcii? Je ich milión. Ak to je jedno. Tak načo vôbec veriť? a o čo vôbec sa snažiť? Lebo jedna robí to a druhá one a iná zas nerobí nič! Tak akože na toto všetko sa má Pán Ježiš pozerať ako? Jedni uctievajú Máriu a sto vagónov svätých a nedeľu a iný zas piatok a iný zas Sobotu! A takto môžem pokračovať a pokračovať. To akože všetci budú v raji? Tak sa nesnažme už o nič a vlastne ani tu Pán Ježiš nemusí chodiť, lebo načo by tu aj chodil? Na aký súd?

A kde to ustanovil večeru Pánovu? Tiež mi to prosím ťa vysvetli. Kde, Kedy, ako a v akej inštitúcii.
 Pýtam sa. Čo je viac prospešnejšie: či budem jesť a lámať a podávať ďalej chlieb Boží - Jeho slovo - Jeho učenie a pravdu, alebo obyčajný chlieb ktorý zjem a ide do žalúdka a potom do stoky? Čo je prospešnejšie? Mám chápať Bibliu - Božie slovo telesne, alebo duchovne? Celé toto písmo napísal v obrazom učení, aby k nemu prišiel ten kto chce k Ňemu prísť a nie hocikto.

Všimol som si aj niektoré tvoje príspevky a vidím, že nie si ďaleko od pravdy. Máš v rukách pravú bibliu a nie od nejakej cirkvi. Všimol som si aj to, že dohováraš o Márii, že je to len človek a áno súhlasím s tebou čo si tam písal. Čiže si musíš uvedomovať , že to čo robia nie je dobré. Ale ak si v nejakej cirkvi, inštitúcii, spolku ver mi, že nie si ďaleko od nich a je vlastne to isté. 


Chcem reagovať...
Pridané: 21:44 25.12 2010 Sobota
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 4493
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 597
Autor: zahor21
4493
Príspevok sa načítava...

Ahoj Dušan82. Nepracujem na svojom počítači tak Ti nemôžem skopírovať doslova presné vety z môjho článku, ale pokúsim sa odpovedať. Tak sa Ťa pýtam. Napísal som, že máme stavať stromčeky, dávať si darčeky? Nie práve naopak. Ľudia sa týmito vecami ešte viac vzďaľujú od Pána Ježiša Krista. Nemyslíš, že tým, že sa v čase vianoc schádza v kostoloch oveľa viac ľudí ako v iné dni tak je možnosť, že pri počúvaní slova Božieho, ktoré nám hovorí o narodení Pána Ježiša Krista a Jeho pozemskom živote až po smrť na kríži, zmŕtvychvstanie, a keď po 40 dňoch počas ktorých sa zjavoval ľuďom a potom vystúpil k svojmu Otcovi, od ktorého prišiel, že sa aj z mnohých tých, ktorí v Neho neveria stanú ľudia veriaci a na základe svojej viery v Pána Ježiša Krista začnú aj oni hlásať Jeho evanjelum a privedú k Nemu ďalších ľudí? Veď predsa aj Pán Ježiš Kristus sedával v domoch hriešnikov a colníkov a jedol s nimi a hlásal evanjelium a mnohí, na veľkú zlosť farizeov a zákonníkov uverili v Neho. Keď sedel v jednom z takýchto domov či neodpovedal na otázky farizeov tak, že nepotrebujú lekára zdraví, ale nemocní?
Či nepovedal v podobenstve o stratenej ovci, keď ju jej pán našiel a radoval sa na hostine zo svojimi blížnymi, že väčšia bude radosť v Nebi nad jedným hriešnikom, činiacim pokánie, ako... LUK 15,4-7 ? Aj v predmetnom článku som napísal, že máme sláviť každú chvíľu života, ktorú nám náš Spasiteľ a Pán Ježiš Kristus dáva. Či nie? Asi si to prehliadol.
A ako sa dá Pán Ježiš Kristus sláviť vo vnútri človeka?
Pán Ježiš v Kázni na vrchu v odseku, ktorý sa v knižnom vydaní Biblie porof. Roháčkom nazýva :" Učeníci soľou a svetlom", hovorí toto :   MAT 5,13-16 . Tak prosím Ťa, aká je Tvoja oslava Pána Ježiša Krista vo vnútri ? Ja si myslím, že Tvoja viera je mŕtva. Veď hlásanie evanjelia medzi ľuďmi je presne taký istý skutok ako keď podáš smädnému pohár vody alebo zaodeješ nahého alebo nakŕmiš hladného atď. Či azda aj toto nie je pravda?            
 Veď Pán Ježiš po svojom vzkriesení nakázal svojím učeníkom tu a toto : MAR 15,15-20 ; MAT 28,16-20 ; KOL 1,23-25 ; SK 2,38 ; SK 2,41 . Takže tu máš dosť slov Pána Ježiša Krista, aby sa ľudia nechávaali krstiť.
A o Svätej večeri Pánovej hovorí Pán Ježiš tu a toto : LUK 22,19-20 ; MAT 26,26-29 ; MAR 14,22-25 .
 A týmito slovami Pána ježiša Krista, ktoré povedal tu : 1KOR 11,22-34 Ťa chcem uporotniť na to, aby si dobre zvažoval svoje slová, ktoré vypustíš do éteru, lebo Pán Ježiš všeko rozhodne pri svojom druhom príchode na túto zem. Kedy? To nevie nikto. Preto sa vzchop. Príchod Pána Ježiša Krista je blízko.
 
To by bolo k sviatostiam, ktoré ustanovil Pán Ježiš Kristus.
Píšeš, že mám v rukách pravú Bibliu, teda Božie Slovo, teda Pána Ježiša Krista. Predpokladám, že Ty máš v rukách toho istého Pána Ježiša Krista. Preto Ťa prosím, keď sa odvolávaš na slová Pána Ježiša Krista, nevyberaj si len tie, ktoré Ti pasujú alebo sa Ti hodia na to, aby si niekomu hovoril, že je v nesprávnom cirtkevnom spoločenstve. Ja som bol pokrstený a konfirmovaný v kresťanskom zbore Reformovanej kresťanskej cirkvi na Slovensku. A Ty?
Podľa mňa musíš Slovo Pána Ježiša Krista čítať od "A" po "Z". Veď Pán Ježiš Kristus sám hovorí, že : ZJ 21,13 .
Vieš prečo som to napísal? Uvádzaš verš : JN 4,2 . V preklade prof. Roháčka je tento verš v zátvorkách. V jednom z prvých ročníkov základnej školy nás súdruh učiteľ učil, že ak sme niečo napísali zle nemáme to škrtať, aby to nevyzeralo zle na  popísanej  stránke, ale máme dať daný text do zátvorky a každý kto si to bude čítať bude vedieť, že tie slová tam nepatria. No keby tie slová neboli v zátvorkách evidentne Ti ušiel text predchádzajúceho verša : JN 4,1 a tak isto slová verša JN 3,22 .
Myslím si, že to je všetko čím som chcel reagovať na Tvoje slová. Nech Ťa žehná Pán. 4MOJ 6,24-27
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Chcem reagovať...
Pridané: 00:45 26.12 2010 Nedeľa
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 4494, 4495
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 2022
Autor: Dedika
4494
Príspevok sa načítava...

Tak prosím Ťa, aká je Tvoja oslava Pána Ježiša Krista vo vnútri ? Ja si myslím, že Tvoja viera je mŕtva icon
Zahor ako mozes odsúdit niekoho vieru takymito slovami iba preto, ze má iný pohlad na vec.  icon
Chcem reagovať...
Pridané: 02:13 26.12 2010 Nedeľa
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 4500
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 107
Autor: Dusan82
4495
Príspevok sa načítava...

icon Moja viera, že je mŕtva? Ok. Poviem ti len toľko. Že radšej veriť v Pána Ježiša v Jeho učenie, Ponárať sa do Jeho slov celou svojou mysľou a dušou a lámať a podávať tento chlieb ďalej iným, ako sedieť v nejakej reformovanej cirkvi, ktorá bola založená len niekedy v r.1500, ktorú nevidím nikde v Božom písme ani len spomenutú. A čo ľudia pred touto vašou cirkvou?  To ak chcem aby ma Pán Ježiš miloval to sa musím dať zapísať k vám?! A nechať sa pokropiť obyčajnou vodou nejakým hriešnikom? Božie slovo je stále platné a vždy bude tak sa pýtam komu to stále hovori: "Vyjdite z jeho stredu, môj ľude, a zachráňte útekom každý svoju dušu pred páľou hnevu Hospodinovho!" JER 51,45 ? Je to len jedna z ďalších záhrad Babylona!

To, že sa ti chce chodiť po kostoloch a po všelijakých sviatkoch a hlásať evanjelium to ti nezazlievam. Choď a hlásaj, ale hlásaj iba Božie slovo - Ježiša Krista, to čo je napísane v Jeho písme a nie čo si ľudia vymysleli!

Neodpovedal si na otázku: Čo je viac prospešnejšie? či keď vezmem chlieb a zjem a potom pôjde do stoky, ALEBO vezmem chlieb - Boží chlieb - Jeho vodu - Jeho písmo, lebo to je to čo svedčí o Ňom a budem lámať a podávať ďalej? Čo je viac?
To mi prospeje keď pôjdem ja niekam do nejakého chrámu, kostola a kvôli sebe si tam odstojím niečo, zjem a pôjdem domov? Alebo mám podávať ďalej Jeho chlieb, ako len viem a môžem????  
 A jaká je shoda medzi chrámom Božím a medzi modlami? Lebo veď vy ste chrámom živého Boha, jako povedal Bôh: Budem bývať v nich a prechádzať sa, a budem ich Bohom, a oni mi budú ľudom. 2KOR 6,16 1KOR 3,16   1JAN 4,4  

Kde je napísané kam mám ísť, kde mám patriť?? Kde je ten názov?

Čo je viac Boh a či ľudia?

Nechal nám tu 10 Božích prikázaní a tie máš hlásať a dodržiavať. Z celou svojou mysľou a dušou!! Nič viac tam nevidím, že by si mál byť v nejakej inštitúcii a pod. Ak podľa teba áno, kde? ktorá a kde je to napísane???!!!!

To je všetko čo ti môžem napísať. 
  Bodka


Chcem reagovať...
Pridané: 09:36 26.12 2010 Nedeľa
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 4498
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 597
Autor: zahor21
4498
Príspevok sa načítava...

Ahoj Dusan82. Znovu si napísal reakciu na môj článok, ale to je vlastne Tvoj nový článok s témou Boží chrám. Ja som Ti však v predmetnom článku ukázal na to kedy a ako ustanovili Pán Ježiš Kristus spomínané sviatosti : Krst Svätý a Svätú Večeru Pánovu, o ktorých si Ty tvrdil, že v Biblii o tom nie je zmienka. No tak na tieto veci si nereagoval vôbec. Podľa mňa preto, lebo s tým môžeš akurát súhlasiť. Keby to tak nebolo, tak by si z Pána Ježiša Krista urobil luhára. Za týchto okolností uvažujem o tom či sa oplatí s Tebou strácať čas. 
Ešte Ti napíšem o Božom chráme  a o podľa Teba jedení akéhosi chleba, ktorý zjem a potom ide do stoky. 
     V Starom Zákone tu : 2SAM 7,1-3 hovorí kráľ Dávid  o stavbe prvého chrámu alebo domu, v ktorom by  prebýval Hospodin. No kvôli bojom s pohanskými národmi dom alebo chrám Bohu nepostavil.
Preto náš nebeský Otec nariadil stvať dom Hospodinov synovi Dávidovmu, kráľovi Šalamúnovi tu : 1KRAL 5,5 .
2KOR 6,16 Tento verš si zase vytrhol z kontextu, lebo sa Ti hodí na to, aby si si nejako mohol dokázať, že chodenie do kostola je zlá vec. No Pán Ježiš Kristus píše slovami ap. Pavla v liste Korinťanom, že sme aj chrámom Diúcha Svätého tu : 2KOR 6,19 ; 1KOR 3,16 ;a Efezským tu : EF 2,21-22 .
Keď si pozorne prečítaš tento text : SK 1,1-14 tak myslím, že ľahko pochopíš, že učeníci Pána Ježiša sa neutiahĺi do seba, aby každý sám oslavovali Pána Ježiša Krista vo svojom vnútri.
Keď si ďalej prečítaš trebárs knihu Skutkov apoštolov tam dobre uvidíš, že nikto neoslavoval Pána Ježiša vo svojom vnútri.
     O chlebe, ktorý po zjedení ide do stoky. Pán Ježiš Kristus hovorí o pokrmoch a sviatkoch napr. prostredníctvom ap. Pavla tu : SK 1,1-23 . Týmito slovami hovorí vlastne o podstate kresťanského života a upevňuje nimi našu vieru v Neho.
Takže akékoľvek filozofovanie o sviatkoch a sviatostiach, o viere.
, o jedle je úplne zbytočné, lebo Pán Ježiš Kristus nám o tom hovorí skoro v každej knihe Nového Zákona.
    Ešte k chlebu, ako telu Pána Ježiša. Veď o tom tele hovorí Pán Ježiš pri poslednej Večeri. Neviem čo Ti v tom nie je jasné.
To by hádam stačilo. Keby si chcel ešte niečo vedieť tak Ti odpoviem, ale najprv sa musíš predstaviť. Nech Ťa žehná Pán. 4MOJ 6,24-27


Chcem reagovať...
Pridané: 20:27 26.12 2010 Nedeľa
******
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 2022
l 1 2 3 r
© 2010 bibliaaty.sk
Načítavanie...