Téma:

Mária, matka Božia

Zobraziť: Zoradiť:
l 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... r
Autor: sarah
449

Moja otázka znie: Bola Mária bez akéhokoľvek hriechu? LUK 1,30 Co sa tym mysli? Znamena to, ze bola uchranena uz aj od dedicneho hriechu? Boh ju pripravil este pred jej narodenim na jej velku ulohu? Ak ano, tak v tom pripade musela byt nanebovzata, lebo RIM 6,23 odplatou za hriech je smrt, a ak bola bez hriechu, nebol ziadny dovod aby zomrela. No a v pripade ze mala dedicny hriech, mohlo sa nieco ciste narodit z necisteho? Bozi Syn z hriesneho cloveka?
MAR 3,32-35 Z tychto versov to vyznieva akoby bola obycajny clovek ako kazdy z nas.. Akoby ju Jezis bral ako hocikoho ineho.. Nedava jej nijake popredne miesto..


Chcem reagovať...
Pridané: 13:52 29.01 2009 Štvrtok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 451, 457, 458, 459, 477, 1898, 2363, 5329, 6163
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 78
Autor: Janko
451
Príspevok sa načítava...

Mária, matka Ježišova, nie Božia. Boh tvoril svet ešte keď Márie niet....

nebola bezhriešna až do roku 1854 odvtedy je podľa tradície RKC nepoškvrnená
a nanebovstúpila podľa tradície v RKC až v roku 1950
je to obsiahla problematika, ktorá je zneužívaná na udržanie dogiem o čistote panny, o bohorodičke a jej nanebovstúpení, čo následne vedie k jej zbožsťovaniu a adorácii, uctievaniu medzi veriacimi.
Priznanie faktu, že Mária bola obyčajná židovská žena, ktorá iba splnila poslanie, ktoré dostala priamo od Boha skrze zjavenie anjela, by riadne nabúralo všetky dogmy o nej. Rozpadol by sa mariánsky kult nepoškvrnenej panny na večnosť a jej samotnej ako prvého človeka bez dedičného hriechu. /Nepoškvrnenosť, dogmatizované 1854, a nanebovstúpenie dogmatizované až 1.11.1950!/
je to veľmi tragické, že sa podarilo vatikánu z božštiť Máriu v takmer celosvetovom merítku, pretože to odvádza veriacich od ústrednej postavy Biblie a viery, ktorou je Boh a Ježíš Kristus. (nepochybujem o uprimnosti viery katolíkov, sám som z tohto prostredia vzišiel)

mohlo sa nieco ciste narodit z necisteho? pýtaš sa či sa preniesol dedičný hriech? hmm NIE, medicinsky, vzate, dnes sa robia umele oplodnenia.. faktom zostáva ze náhradná matka nemusí byť nutne biologická matka, ale len taký doknalý inkubátor.. a to v prípade že oplodnené vajíčko nepatrí tej žene.
Ak Boh uviedol celý vesmír do pohybu, stvoril všetko.. nebo, zem, ľudí, tak pridať aj dokonalé vajíčko už bola maličkosť...
Napriek tomu netreba zabúdať na úctu, ktorú Márii písmo pripisuje LUK 1,28 Netreba však zabúdať že zbožšťovanie nielen nie je na mieste ale dokonca v rozpore s prikázaním 5MOJ 5,7 5MOJ 5,9

Avšak zbožštené uctievanie Márie je obrovský zvod MAT 22,37
lebo len Bohu patrí sláva 1PET 5,11


Chcem reagovať...
Pridané: 01:11 30.01 2009 Piatok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 2424
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 204
Autor: Martin
457
Príspevok sa načítava...

Pismo hovori, ze RIM 3,23 jedine Jezis nepoznal hriechu 2KOR 5,21 . Bozie slovo vsak nepise o Marii nic zvlastneho co by jej pripisovalo bezhriesnost. Dokonca pri narodeni Jezisa sla obetovat holubice za hriech LUK 2,22-24 . Biblia dalej pise o tom kto bol v dejinach sveta vzaty do neba. Napr. Enoch 1MOJ 5,24 Mojžiš JUDA 1,9 dokaz MAT 17,3 ci Elias 2KRAL 2,11-12 . O Marii nic take necitame. Citame len to, ze bola nanebovzata ale nie z Biblie, ako bolo tu uz spominane. Dnes sa milony ludi klania socham panne Marii po celom svete co je uplne proti Biblii 2MOJ 20,4-5 . Krasny priklad ZJ 22,8-9 .
Na druhej strane je jasne, ze Marii patri ucta ako zene ktora porodila Jezisa. Nie ako miliony ludi ktori ju uctievaju a pritom pouzivaju jej meno pri nadavani...


Chcem reagovať...
Pridané: 21:42 01.02 2009 Nedeľa
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 192
Autor: Martin
458
Príspevok sa načítava...

Prikladam niekolko zaujimavych citacii zo zjaveni Marie.

Citácia: Ja sama vás zachránim z pohrôm, ktoré sa blížia. Ten, kto kladie svoju dôveru vo mňa, bude spasený.

Zjavenie: V Akite
Zdroj: Teiji Yasuda, O.S.V., English version by John M. Haffert, Akita: The Tears and Message of Mary, Asbury, NJ, 101 Foundation, Inc., 1989, p.78.Message from Our Lady of Akita to Sister Agnes Sasagawa.

Citácia: Videli ste peklo a kam idú duše chudobných hriešnikov, aby mohli byť spasený, Boh si praje, aby svet bol oddaný môjmu nepoškvrnenému srdcu. Ak to, čo poviem, je splnené – veľa duší bude spasených a bude v mieri.

Zjavenie: Fatima
Zdroj: http://theotokos.org.uk/pages/approved/words/wordfati.html

Citácia: Moje dcéry, v tomto čase som Archou pre všetkých vašich bratov! Som Archou mieru, som Archou spasenia, som archou, kde moje deti musia vstúpiť, ak si prajú žiť v Kráľovstve Božom.

Zjavenie: San Nicolas, Milford, OH
Zdroj: Message of Our Lady at San Nicolas, Milford, OH, Faith Publishing Company 1991,p.233. Message from Mary given in San Nicolas, Argentina to Gladys Quiroga de Mota.

Citácia: Vyzývam vás, aby ste sa mi otvorili tak, že skrze každého z vás ja budem môcť zmeniť a spasiť tento svet, ktorý je plný hriechu a zlých vecí...

Zjavenie: Medjugorje
Zdroj: http://www.medjugorje.org/msg92.htm

Môžeme sa opýtať: a čo je na tom zlé?
Ježiš Kristus dal zástupne za nás seba ako dokonalú a plne Bohom prijateľnú obeť, môže niekto toto popierať? Ak je Ježiš Kristus Cestou, Pravdou a Životom, NIKTO neprichádza k Bohu, než skrze Neho. Prečo niekto vedie k Ježišovi Kristovi paralelu v Márii, skrze ktorú môžeme byť spasený a defacto tím popiera a degraduje Ježiša Krista na spoluspasiteľa? Ak je jeden prostredník medzi Bohom a človekom, tak je len jeden. Nie je ich viac. 1TIM 2,5 !


Chcem reagovať...
Pridané: 22:15 01.02 2009 Nedeľa
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 192
Autor: ancuch
459
Príspevok sa načítava...

Pýtala si sa, či je Mária bez akéhokoľvek hriechu... Ja si myslím tiež, že to tak nie je, čo mi potvrdzujú biblické texty, ktoré tu už boli uvedené a tiež aj tieto: RIM 3,9 tu sa hovorí, že "VŠETCI sú pod hriechom"... RIM 3,10 "Nieto spravodlivého, niet ani jedného...." RIM 3,11-12
A keby Mária bola bezhriešna, prečo si to sama nemyslela? U LUK 1,46-47 dala najavo, že aj ona potrebuje Spasiteľa: "Moja duša zvelebuje Pána, a môj duch plesá nad Bohom, mojím Spasiteľom."
Preto si nemyslím, že bola bezhriešna.
Len nechápem, čo má spoločné to, že ak ju Boh pripravil ešte pred jej narodením na jej úlohu, tak musela musela byť nanebovzatá? Ako si to myslela?
Nedáva mi ani to zmysel, že pred jej narodením... Jak ju mohol na niečo pripravovať, keď sa ešte ani nenarodila?
No ale ak by som to mála brať, že ju prepravil pred Jeho narodením, tak to by som ešte pochopila... Aj keď neviem prečo by kvôli tomu mala byť nanebovzatá... Však aj Jána priprapravoval Duch Svätý na jeho prácu LUK 1,80 , ktorou mal pripravovať cestu Pánovi a bol popravený a nešiel do neba, aj keď bol veľmi pobožný... A tiež neviem o tom, žeby sa niečo také ako nanebozatie Márii v biblii písalo...
A čo sa týka toho verša čo si uviedla RIM 6,23 chápem to tak, že áno, odplatou za hriech je smrť. Lebo Boh povedal Adamovi a Eve, že ak zjedia z toho ovocia stromu poznania dobrého a zlého, tak určite zomru. Oni zhrešili, tým pádom boli vyhnaný z raja a nemali prístup k stromu života, čo znamenalo smrť. Tým pádom si to vysvetľujem tak, že kvôli tomu hriechu teraz VŠETCI musia umrieť, pretože všetci sme hriešny. Ale je tu Syn Boží, ktorý za nás zomrel a svojou drahocennou krvou nás vykúpil a tým nás zachránil od večnej smrti, a daruje nám večný život, ktorý budeme môcť žiť, keď príde opäť pre nás a vezme si nás do neba.
A sama si napísala, že z tých veršov ti vyznieva, akoby bola obyčajným človekom. To si myslím aj ja. A dávam ti za pravdu, že Ježiš ju nedaval na nijaké popredné miesto, ani nikde v biblii sa nepíše, aby sme ju nejako zvlášť uctievali a vyvýšovali nad Neho. Pretože On je najvyšší a sám nám prikázal Jeho uctievať, nikoho iného, ako to už spomínal Janko a Martin. To ale neznamená, že nie je dôležitá. Máme aj o nej hovoriť s úctou. Ale nie vyvýšiť.


Chcem reagovať...
Pridané: 20:57 04.02 2009 Streda
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 464
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 26
Autor: sarah
464
Príspevok sa načítava...

Ako som to myslela? Vlastne kazdy clovek sa uz rodi s dedicnym hriechom cize to ze ju pripravil pred jej narodenimsom myslela tak ze vlastne sa narodila baz dedic. hriechu.. Ale uz chapem ako to je icon


Chcem reagovať...
Pridané: 16:16 10.02 2009 Utorok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 466
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 78
Autor: ancuch
466
Príspevok sa načítava...

Nie nenarodila icon a som rada, že ti to je už jasné icon icon icon


Chcem reagovať...
Pridané: 19:31 10.02 2009 Utorok
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 26
Autor: evkapa
477
Príspevok sa načítava...

Asi si pohnevám všetkých, ale ja som katolíčka a našla som niečo o Panne Márii : "Na základe toho, Cirkev vedená Duchom Svätým, podľa Ježišovho prísľubu, verí, že Panna Mária bola Božou milosťou uchránená od dedičného hriechu i od všetkých osobných hriechov."
Ja tomu verím. Viac na www.modlitba.sk. Ďalej Okultizmus, ďalej Práce, ďalej Je mariánska úcta biblická? 2/2, ďalej názov Je pravdou, že Panna Mária bola iba obyčajná hriešna žena a potrebovala byť spasená?


Chcem reagovať...
Pridané: 20:19 14.02 2009 Sobota
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 478, 479, 484, 489
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 43
Autor: gx112
478
Príspevok sa načítava...

Kazda cirkev si moze mysliet neviem co a presadzovat svoje tradicie...pokial to nie je v biblii tak nemozem suhlasit a co sa tyka hriechu, zhresili sme vsetci a tympadom sme hriesnici icon Ide oto ci veris v instituciu alebo v Zive slovo


Chcem reagovať...
Pridané: 21:03 14.02 2009 Sobota
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 496
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 22
Autor: Martin
479
Príspevok sa načítava...

Nemalo by to tu byt o hnevani sa icon je to tvoj nazor a nik ti ho neberie. V tejto teme (ak si si citala) sa dost popisalo o tom ako je to s Mariou. Pokial vsak necitas Bozie slovo a nesnazis sa v nom najst viac o tejto teme, tak vsetko co tu je pisane zostane pre teba len protiargumentami. Je velmi velmi vela knih, ktore podporuju teoriu ze Maria v nebi, preco je sveta, bezhriesna atd. Ked si ich vsak precitas zistis, ze vsetko ma spolocneho menovatela a to, ze cirkev jej vsetko toto pripisala a povysila ju na Jezisovu uroven, ak nie aj viac. Mozno si clovek povie ved na tom nie je nic zle, ved ide stale o duchovny zivot o spasenie... ale degradovat Jezisa len ako spoluspasitela je smutne. Dalej sa stale viac a viac presadzuje to, ze Jezis je ten ktory sa obetoval a Maria ta cez ktoru prideme k Jezisovi, ci do niebies. Mne to ide uplne proti povahe Boha a Jeho slovu. Ale vravim pre cloveka su toto len protiargumenty. Mozes zavrhnut to co vravi Bozie slovo a priklonit sa k tomu co ludia vymysleli. Ale myslim si ze hocikto aj katolici pochopia skrze Bozie slovo a Ducha sveteho ako je to s Mariou keby su ochotny nachvilu premyslat a nelipnut na tradicii cirkvi.


Chcem reagovať...
Pridané: 21:16 14.02 2009 Sobota
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 497
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 192
Autor: Janko
484
Príspevok sa načítava...

Myslím, že si nikoho nepohneváš "každý si zožne len to čo si zaseje" takže je to v podstate tvoja vec čomu veríš.. Ja verím Bohu, verím v Jeho slovo a preto verím v Bibliu. Môže existovať aj 10,000 vysvetlení, ale pravda je len jedna... ak je pravda Božie slovo, tak na www.modlitba.sk by si ju hľadať nemala, ale skôr v Biblii.. viac k téme som písal na http://jano.vlasky.sk/?p=227


Chcem reagovať...
Pridané: 00:11 15.02 2009 Nedeľa
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 498
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 204
Autor: Maco
489
Príspevok sa načítava...

Nemusíš sa báť čokoľvek napísať. Pocit, že niekto začne na teba útočiť, alebo ťa odcudzovať, pre tvoje vierovyznanie, či presvedčenie nech nie je pre Teba opodstatnený. Ak sa má človek niečomu rozumnému dopracovať skrze konštruktívnu diskusiu nemôže sa báť nechať svoj názor konfrontovať, aby sa ťažisko diskusie posunulo na bod čo najrozumnejšieho záveru. Preto sú tvoje otázky podľa mňa dobré, lebo smerujú na korene problematík. Biblia nemá ani jedno protirečenie, ak ale má človek pocit, že predsa len protirečenia našiel, nech neváha a pýta sa na všetko, čo je nejasné. Biblia v sebe ukrýva na to odpoveď.


Chcem reagovať...
Pridané: 06:56 15.02 2009 Nedeľa
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 499, 1007
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 189
Autor: evkapa
496
Príspevok sa načítava...

Verím aj Biblii, verím aj cirkvi. Biblia nie je v niektorých otázkach jednoznačná. Cirkvi verím : "...na tejto skale postavím svoju cirkev a brány pekelné ju nepremožu".
Myslím, že tu nejde o dergadovanie Ježiša, len o to, že Mária mu chce pomocť. Verím, že stále sa dejú rozne zázraky, zjavenia, aj Ježiša, ktorý nám chce niečo povedať.. neukameňujte ma, myslím že podľa ovocia sa pozná, aké to bolo zjavenie a kto s nami chce hovoriť.
je to pre mňa zaujímavá diskusia. Teda, v rámci kresťanských cirkví, nie nejakých siekt. Ale aj ťažká.


Chcem reagovať...
Pridané: 14:43 15.02 2009 Nedeľa
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 501
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 43
Autor: evkapa
497
Príspevok sa načítava...

Viď vyššie, myslím, že tu nejde o to degradovat Ježiša. Je veľa svatcov, ktorí mu chcu pomahať.


Chcem reagovať...
Pridané: 15:38 15.02 2009 Nedeľa
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 511
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 43
Autor: evkapa
498
Príspevok sa načítava...

Veď to, že to stými vysvetleniami Biblie je asi zložite...


Chcem reagovať...
Pridané: 15:39 15.02 2009 Nedeľa
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 43
Autor: evkapa
499
Príspevok sa načítava...

Ďakujem, ja mám tiež úctu ku všetkým názorom a naboženstvám. Hlavne ku kresťanom.


Chcem reagovať...
Pridané: 15:41 15.02 2009 Nedeľa
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 43
Autor: Maco
501
Príspevok sa načítava...

Téma je to samozrejme zaujímavá a je aj dnes dosť aktuálna, tak by sa o tom podľa mňa malo určite diskutovať . A to stým kameňovaním, bol dúfam, len žart... je nutné povedať svoj názor, lebo inak sa nevyvinie diskusia ktorá Ťa niekam aj posunie. Rad by som to teda rozvinul otázkou, že prečo je tvoj názor na bibliu taký, že: „Biblia nie je v niektorých otázkach jednoznačná.“


Chcem reagovať...
Pridané: 16:09 15.02 2009 Nedeľa
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 510
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 189
Autor: evkapa
510
Príspevok sa načítava...

Že Biblia nie je jednoznačná, si myslím, pretože rozne slová a vety sa dajú vyložiť roznymi sposobmi. Kedysi som si myslela, že je aj plná protirečení. Ale v tom mi pomohli evanjelici. Vysvetlili mi aj význam niektorých slov, ktoré sa v Biblii často používajú a nevedela som si ich vysvetliť. potom to už človek vidí inak.


Chcem reagovať...
Pridané: 20:06 15.02 2009 Nedeľa
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 513
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 43
Autor: Martin
511
Príspevok sa načítava...

Tu urcite nejde o to degradovat Jezisa. Ale skopirujem znova to co tu uz bolo pisane, zjavenia Marie a zvyraznim posolstva ktore nesu.
Ja sama vás zachránim
kto kladie svoju dôveru vo mňa, bude spasený som Archou spasenia
skrze každého z vás ja budem môcť zmeniť a spasiť tento svet

atd. Prikladov by bolo vela. Zial nikde z tychto zjaveni nevidim ani zmienku o Jezisovi. Ludia si mozu mysliet, ze veci v Biblii sa takzo vysvetluju. Je to velky omyl. Hlavne ked Biblia nic nepise o Marii ako sucast trojice ani jej nepripisuje ziadnu spasitelsku moc. Preto si myslim, ze Jezis je tymito zjaveniami degradovany aj preto, ze Biblia nepise o tom, ze Maria bola nanebovzata. Biblia tiez pise o tom koho si Boh vzal so sebou (Enoch, Elias, Mojzis...). O Mariinom nanebovzati vsak rozhodli ludia nie Boh. Tym netvrdim, ze pri druhom prichode Pana Jezisa nebude vzata do neba. Jezis nepotrebuje svetcov aby mu pomahali. Ved Biblia pise, ze Kristova obet bola dokonala a nic k tomu netreba pridat a teda ani pomoct. Ked tak my krestania mozme inym svedcit o Kristovi skrze ktoreho mame spasenie ako jedineho prostrednika ako pise Biblia. Nikde necitame o tom, zeby mu musel pomahat Mojzis ci Elias (ktory su v nebi). Ked clovek studuje Bozie slovo a spoznava Boha a jeho charakter pochopi viac nez len tu ja napisem do plena. Ak nie, potom ludia casto vravia: mam v ucte Bozie slovo ale cirkev ma vedie v tom co mam verit. Potom mozeme verit aj v to, ze kňazi, biskupi sa nemozu zenit 1TIM 3,2 1TIM 3,12 ci v ocistec ako prechodnu stanicu do neba atd...


Chcem reagovať...
Pridané: 20:26 15.02 2009 Nedeľa
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 515, 2491, 2517
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 192
Autor: Martin
513
Príspevok sa načítava...

Tiez si myslim, ze Biblia si neprotireci. Aj ja som v minulosti mal chaos v tom ako Biblia pise nieco a na inom mieste zdanlivo opak. Ale postupom casu stale zistujem, ze Biblia sa da vysvetlit Bibliou. Zaklad je citat Bozie slovo pretoze len tak mozeme odhalit texty ktore sa nam nezdaju jednoznacne. Uz aj na tejto stranke bola tema pri ktorej sa nazory rozchadzali a zdalo sa, ze Biblia o tom nepise jednoznacne, pretoze sme nachadzali verse ktore naznacovali opak. Ked sme si ich vsak presli zistili sme, preco to Jezis pisal, komu to pisal a co tym sledoval. Niekedy treba pochopit aj kulturu pre ktoru to pisal a kedy chcel len pribehom upozornit ludi, nie vsak vyvracat Bozie slovo. To vsetko pochopime len studovanim Biblie. Lebo dnes je velmi tazke uverit vykladom nejakej cirkvi, resp. urcite riziko ktore v sebe kazdy nosi zo strachu pred sektami.


Chcem reagovať...
Pridané: 20:42 15.02 2009 Nedeľa
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 192
l 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... r
© 2010 bibliaaty.sk
Načítavanie...