Téma:

Odstúpenie pápeža

Zobraziť: Zoradiť:
l 1 2 3 r
Autor: crosbow
9802

Všetci už určite vieme že pápež katolíckeho spoločenstva menom Benedikt odstúpil z postu ..

Tému nechcem nieako škatulkovať takže diskutujúci môžu na začiatok sa vyjadriť čo si prvé pomysleli ked sa túto správu dozvedeli a poprípade čo to pre nich znamená alebo čo si myslia akú to má spjitosť a skryté pozadie "čo má nastať možno" v týchto časoch alebo budúcnosti  ... 
Chcem reagovať...
Pridané: 23:04 14.02 2013 Štvrtok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 9987
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 439
Autor: crosbow
9987
Príspevok sa načítava...


Pápež František po sto dňoch vo funkcii – revolúcia vo Vatikáne

Ateisti môžu ísť do neba
Kontroverziu vyvolalo jeho vyhlásenie, že ateisti môžu ísť do neba. „Pán nás všetkých vykúpil Kristovou krvou - všetkých, nielen katolíkov. Všetkých! Otče, taktiež ateistov?, opýtate sa. Taktiež ateistov, všetkých. A táto krv z nás robí deti Božie prvoradej kategórie,” povedal Svätý Otec. Ateisti vyhlásili, že nebo neexistuje a Vatikán vyjadrenie  pápeža “upravil” s tým, že ateisti do neba nepôjdu.


icon  


Chcem reagovať...
Pridané: 14:26 20.06 2013 Štvrtok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 9989
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 439
Autor: zahor21
9989
Príspevok sa načítava...

Ahoj crosbow. Podľa mňa chce pápež František vniesť do Vatikánu evanjelium Pána Ježiša Krista v nezmenenej forme. To sa však darí veľmi pomaly a je tu vidieť satanova práca, ktorý sa snaží všetkými spôsobmi tomu zabrániť. Nech Ťa žehná náš nebeský Boh Otec, Syn a Duch Svätý. 4MOJ 6,24-27


Chcem reagovať...
Pridané: 13:38 21.06 2013 Piatok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 9990
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 2022
Autor: crosbow
9990
Príspevok sa načítava...

ahoj zahor ...ja si myslím že pán František také evanjelium(to v nezmenenej forme) nepozná ...

neviem prečo ale pán František vo mne vytvára miestami taký pocit ako keby evanjelium nepoznal vôbec a len improvizoval podľa svojho umu alebo svedomia s veľkou žiadosťou páčiť sa ....  


Chcem reagovať...
Pridané: 20:25 21.06 2013 Piatok
******
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 439
Autor: crosbow
11091

Dave Hunt, Pohár chvenia
Cirkevný historik Tudor Jones R. píše, že "väčšina mučeníkov boli obyčajní ľudia, vrátane mnohých žien". John Foxe bol očitým svedkom a vážny historik tvrdého prenasledovania v Anglicku za jeho dní. Jeho kniha mučeníkov obsahuje podrobné opisy mnohých verejných mučení a popráv tých, ktorých katolícka cirkev považovala za "kacírov" čo si zaslúžia smrť. Jeho opisy kresťanov, čo boli upálení, hovorí o ich inšpirujúcej statočnosti tvárou v tvár takejto hroznej smrti.
John Daniel, Grand DesignProstredníctvom neúnavného mučenia, hladovania, genocídy, masakrov, upálení, proti každej nepredstaviteľné zúrivosti pápežský Rím nemôže byť uhasený. História odhaduje, že viac ako sto miliónov ľudí prišlo o životy počas tejto doby pápežskej Rímskej tyranie. Nemožno sa teda čudovať, že Boh názorne popisuje pápežský Rím ako: smilnicu "opitú krvou svätých mučeníkov Ježiša" (Zjavenie).Pre nezaujatého výskumníka, história zaváňa mäsiarstvam z romantizmu ku Kristovi, kde celé mestá a obyvateľstvo boli nemilosrdne zničené len preto, že uctievali Boha spôsobom, ktorý bol odlišný od rímskeho katolicizmu.
Charles A. Bolton (bývalý rímskokatolícky kňaz):Tí, čo obrátili svoju dušu proti rímskemu zneužívaniu moci, boli mučení a spálení. Svätí Boží ako Johanka z Arku, stovky albigenských mučeníkov vo Francúzsku v 12. storočí, templári, Jan Hus (Česko), Dominikánska Savonarola, Dominikánsky Giordano Bruno, anglikánski biskupi Cranmer, Ridley a Latimer.Viac ako 30 000 z najviac kultivovaných protestantov vo Francúzsku boli daní k meču v noci na svätého Bartolomeja 24. Augusta 1572. Na zverejnenie tohto brutálneho krvavého masakru nechal pápež vystreliť delá, vyhlásil jubileum. Na poďakovanie sa malo spievať a vyrazil špeciálne medaile na pamiatku slávneho víťazstva.
Peter de Rosa, Vicarius Christi: Temná strana pápežstvaZ osemdesiatich pápežov za sebou od 13. storočia nebol ani jeden, ktorý by nesúhlasil s teológiou a fungovaním inkvizície. Naopak, jeden za druhým pridal jeho vlastné kruté nápady na fungovanie tohto vražedného stroja.


Chcem reagovať...
Pridané: 15:40 09.11 2013 Sobota
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 439
Autor: crosbow
11092

trocha historie ...


Chcem reagovať...
Pridané: 15:40 09.11 2013 Sobota
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 12601
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 439
Autor: imo
12601
Príspevok sa načítava...

Crosbow historia je zvláštna tým, že sa interpretuje rovnako ako Sväté Písmo z rôznych strán. Ty si napísal tú škandalóznu pre katolíkov. Existuje však aj škandalózna pre každú cirkev- aj tvoju. O tej si nepísal. Pápeži sa ospravedňovali za zlo, ktoré sa pod jej vlajkou konalo- a čo my? Dožijeme sa niekedy z oficiálnych kruhov slova Prepáčte? Lebo pripadá mi farizejsky pokritecké modliť sa Otče náš a v ňom odpusť nám ako i my odpúšťame- keď neodpúšťame a nenávidime a brojíme proti vlastnému bratovi.... Le toľko som chcel- vyskúšať či máš svedomie. Takže existuje zlo vykonané tvojou cirkvou?


Chcem reagovať...
Pridané: 08:27 10.06 2014 Utorok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 12657
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 189
Autor: crosbow
12657
Príspevok sa načítava...

 imko 


ja niesom nosič exesov žiadneho zboru spoločenstva alebo cirkvy nazvy si to ako chceš je to jedno  .... toto ma nerobi kresťanom a ani tradicie nieakej sekty a nekonečne prežehnavanie sa pokľakovaním pred vchodom či pumpovani hamstringov pred nieakou soškou .... 

 

máš to popletene a preto píšeš somarinky .... 


Chcem reagovať...
Pridané: 15:53 12.06 2014 Štvrtok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 12663
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 439
Autor: imo
12663
Príspevok sa načítava...

vôbec som ti neporozumel. Som historik. Prosím odpovedz mi, akú ma históriu tvoj zbor? Začal včera keď nenesie žiadnu zodpovednosť za zlo v celkovom spoločenstve?


Chcem reagovať...
Pridané: 20:04 12.06 2014 Štvrtok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 13740
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 189
Autor: mil
13740
Príspevok sa načítava...

Ako historik predsa vieš, že zbory vznikali už od ranej cirkvi a sú až do dnešných dní. Vykúpení v Kristu sa navzájom nazývajú  bratia a sestry v Kristu. No KC vyhlasuje, že je JEDINOU pravou cirkvou Kristovou a toto činila a činí? Predsa katolíci opovrhujú ostatnými a nazývajú ich odlúčení bratia, aby dali najavo svojú výnimočnosť a jedinečnosť. A o tom to je. Z tohto pohľadu mali by ste isť nám príkladom. No KC je preplnená všetkou možnou nečistotou a rúhaním a pritom chce poukazovať na ostatných, ona ktorá vyhlasuje že je jedinou pravou cirkvou Kristovou?

 Ako mi dokážeš, že RKC si zachovala neprerušenú apoštolskú následnosť až do dnešných dní a že je priamou pokračovateľkou prvotnej Cirkvi?

Tak čo má spoločné s RKC s Cirkvou Kristovou? Skúsim nájsť kontinuitu, no plody sú nejaké iné a nič nenachádzam iba to, že sa skrýva za meno Kristus a to je všetko.

- KC je prenasledovaná?
- KC je chudobná? 
- KC nemá rada peniaze?
- Nie je plná pompéznosti?
- nebrala meč do rúk a neviedla vojny?
- neprenasledovala iných?
- Má iba jednu hlavu - Krista?
- Má iba jedného Svätého Otca na nebesiach?

K tej kontinuite sa nie a nie dopracovať. Vyzerá to tak, že je iba samozvanou pokračovateľkou prvotnej cirkvi, no skutek utek.

 Ak vidím čo o sebe hovorí KC a čo tvrdí o úrade pápeža, tak ako je potom  možné z takého úradu pápeža odstúpiť?

Je to ako keby v priamom prenose pápež vyhlásil, že to čo tvrdí KC o jeho úrade nie je pravda. No a skutočnosť je taká, že to naozaj pravda nie je, teda že pápež  je zástupcom Krista - Boha na zemi! Boh je aj Duch a Ducha Božieho - Tešiteľa nikto nemôže zastupovať, lebo je tu na zemi a nikdy neodstúpi. Kristus odišiel a poslal Tešiteľa - Ducha Pravdy. On pôsobí na zemi a nepotrebuje zástupcu!

Sama sebu KC vyhlásila za jedinú pravú cirkev Kristovú a vytvorí úrad zástupcu Krista – Boha na zemi. Človek sa posadí namiesto Boha a vydáva sa za neomylného Boha. No a nakoniec odstúpi? Načo je zastupovať Boha a to človekom, keď Boh všetko činí zo svojej moci. Ako sa dá zvrchovaný Boh zastúpiť, keď všetko je jeho a všade je a preniká všetkým? Boh je predsa aj duch. To ako keby KC vyhlásila, že Boh už na zemi nie je, nič nevidí, nič nečiní, nič nesúdi, no a je tu všemocná KC, ktorá ho zastúpuje, ktorá zasa všetko vidí, všetko namiesto Boha činí a dokonca aj súdi namiesto Boha. To kde sme to dospeli, že sa niekto opovážil posadiť sa namiesto Boha a pritom sa nebojí Boha toto tvrdiť.

 Ak je Boh Otec, Boh Syn a Boh Duch Svätý a Duch Svätý je tu na zemi, tak kto je tu na zemi? Predsa Boh! Tak logicky, načo zastupovať Boha na zemi a to ešte hriešným človekom ak Boh je na zemi svojím Duchom - Slovom?


Chcem reagovať...
Pridané: 12:12 19.09 2014 Piatok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 13742, 13743, 13788
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 289
Autor: butyl
13742
Príspevok sa načítava...

mil: Ako historik predsa vieš, že zbory vznikali už od ranej cirkvi a sú až do dnešných dní. Vykúpení v Kristu sa navzájom nazývajú  bratia a sestry v Kristu. No KC vyhlasuje, že je JEDINOU pravou cirkvou Kristovou a toto činila a činí? Predsa katolíci opovrhujú ostatnými a nazývajú ich odlúčení bratia, aby dali najavo svojú výnimočnosť a jedinečnosť. A o tom to je. Z tohto pohľadu mali by ste isť nám príkladom. No KC je preplnená všetkou možnou nečistotou a rúhaním a pritom chce poukazovať na ostatných, ona ktorá vyhlasuje že je jedinou pravou cirkvou Kristovou? 
VŠetky tie zbory boli miestne cirkvi. Farnosť je miestnou cirkvou, aj rodina je takou malou cirkvou a všetky tieto miestne cirkevné spoločenstvá patria do Kristovej Cirkvi. Učia to isté, veria v to isté, hlásajú to isté. Ale dnes to už neplatí. Nie každý "zbor" patrí do CIrkvi Kristovej pretože už dávno sa nedržia pravého učenia. Okrem Biblii nepoznajú nič iné a odmietajú plnosť pravdy ktorá je jedine v Cikrvi Kristovej. AKo je jeden Kristus tak je aj jedna pravda. Teda nie každý kto o sebe tvrdí že je kresťan nímaj skutočne je. Odkiaľ máš tie bludy o opovrhovaní druhými? Práveže každý katolík má cítiť ľútosť nad tým že jeho brat nie je v pravej Cirkvi. hovoríš že KC o sebe hovorí že je jediná pravá. ALe presne to je pravda. Koľko má byť Cirkvý? 33000 ako je tomu dnes? To je to ovocie Sola Scriptura- každa denominácia ma iné učenie ktoré je 100% biblické ale nikde neveria v to isté. Jedine KC zi zachovala pravé Evanjelium ktoré nikdy nebolo zmenené vôľou človeka alebo nejakým svojským výkladom Biblie. O akej nečistote a rúhaní to hovoríš? V Cirkvi su samozrejme hriešnici ale práve na to je cirkev aby sme sa vzájomne napomínali, strážili, poučovali a tak nakoniec dosiahli vytúžený veniec slávy.

  mil :Ako mi dokážeš, že RKC si zachovala neprerušenú apoštolskú následnosť až do dnešných dní a že je priamou pokračovateľkou prvotnej Cirkvi? 
Je mnoho historických prameňov(sv Irenej,Ambróz a nehovoriac o tom že každý biskup mohol byť ustanovený len iným biskupom alebo s odobrením pápeža). Cirkev Kristove ja apoštolská a toaj po náuke aj následníctve. Okrem nej si apoštolskú postupnosť zachovala len Pravoslávna cirkev. 

mil:Tak čo má spoločné s RKC s Cirkvou Kristovou? Skúsim nájsť kontinuitu, no plody sú nejaké iné a nič nenachádzam iba to, že sa skrýva za meno Kristus a to je všetko. 
Močno to že KC=Cirkev Kristova. ALebo akú Cirkev to Kristus založil? či on založil jeruzalemský zbor? TO že ty ovocie nenachádzaš predsa nieje argument že ovocie nie je. ale rozoberme si to po častiach:

  - KC je prenasledovaná?
Na Cirkev útočia liberáli zvonku aj zvnútra. CHaldejci sú pre svoju vieru prenasledovaný a vraždení. Ak niekde poviem že som katolik a verím Cirkvi tak ma vysmejú alebo rovno označia za hlupáka. Dnes povedať že som kresťan a nedajbože veriaci katolík tak som takmer vylúčený zo spoločnosti.

- KC je chudobná? 
Prečo by mala byť KC chudobná? V akom zmysle má byť chudobná?

 KC nemá rada peniaze? 
Táto otázka je zvláštna sama o sebe. Prečo by ich mala byť rada?

  - Nie je plná pompéznosti?
opäť neviem čo CIrkvi vyčítaš? To že obrady sú krásne? že su na chválu Božiu?
Chcem reagovať...
Pridané: 18:41 19.09 2014 Piatok
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 136
Autor: butyl
13743
Príspevok sa načítava...

- nebrala meč do rúk a neviedla vojny?
Nie. Vojny viedli ľudia nie Cirkev. Uveď jednu vojnu ktorú viedla Cirkev ako spoločenstvo veriacich? Učenie CIrkvi nikdy útočnu vojnu nehlásalo.

 - neprenasledovala iných? 
Opäť to bol výsledok doby a ľudi v nej žijúcich a nie učenie Cirkvi. A keďže v Cikrvi sú aj hriešnici k chybám dochádza ale nie vo veciach viery a mravou- pretože Cirkev ma Ducha pravdy!

- Má iba jednu hlavu - Krista?
- Má iba jedného Svätého Otca na nebesiach?  
Kristus je neviditeľnou a večnou hlavou Cirkvi a my sme jej údmi. Pápež je hlavou viditeľnou ale len na určitú dobu- námestník Kristov. 

mil: K tej kontinuite sa nie a nie dopracovať. Vyzerá to tak, že je iba samozvanou pokračovateľkou prvotnej cirkvi, no skutek utek.
Ako keby v prvotnej CIrkvi boli všetci dokonalý a nebolo hriechu. To by Pavol asi nepísal však? By ma ale zaujímalo koho považuješ za pokračovateľku prvotnej cirkvi? ALebo že počas stredoveku CIrkev zanikla a potom ju Luther vzkriesil? Je ECAV pokračovateľkou? Kalvíni? Svedkovia jehovovi? Metodisti? mormóni? adventisti? baptisti? anabaptisti? Husiti? cirkev bratská?  
A tiež je zaujímavé ako dokážeš odignorovať všetko dobro ktore Cirkev koná. Katolícka charita po celom svete, učí a vždy učila, stará sa, opatruje, pomáha, chráni. 

mil:Ak vidím čo o sebe hovorí KC a čo tvrdí o úrade pápeža, tak ako je potom  možné z takého úradu pápeža odstúpiť?  
Prečo by to nemalo byť možné?  Benedikt XVI je pápežom stále len neúraduje. Pápežom bude až do smrti- pričom to nie je prvýkrát v dejinách

mil Je to ako keby v priamom prenose pápež vyhlásil, že to čo tvrdí KC o jeho úrade nie je pravda. No a skutočnosť je taká, že to naozaj pravda nie je, teda že pápež  je zástupcom Krista - Boha na zemi! Boh je aj Duch a Ducha Božieho - Tešiteľa nikto nemôže zastupovať, lebo je tu na zemi a nikdy neodstúpi. Kristus odišiel a poslal Tešiteľa - Ducha Pravdy. On pôsobí na zemi a nepotrebuje zástupcu! 
čo učí KC o úrade papeža že to pápež porušil? Hrozne by ma zaujímalo čo máš na mysli. By ma zaujímalo ako pôsobi Tešiteľ na zemi ak nie skrze Cirkev. To si každý povie že v jeho srdci a pritom to vôbec nemusí byť pravda. 

mil: Sama sebu KC vyhlásila za jedinú pravú cirkev Kristovú a vytvorí úrad zástupcu Krista – Boha na zemi. Človek sa posadí namiesto Boha a vydáva sa za neomylného Boha. No a nakoniec odstúpi? Načo je zastupovať Boha a to človekom, keď Boh všetko činí zo svojej moci. Ako sa dá zvrchovaný Boh zastúpiť, keď všetko je jeho a všade je a preniká všetkým? Boh je predsa aj duch. To ako keby KC vyhlásila, že Boh už na zemi nie je, nič nevidí, nič nečiní, nič nesúdi, no a je tu všemocná KC, ktorá ho zastúpuje, ktorá zasa všetko vidí, všetko namiesto Boha činí a dokonca aj súdi namiesto Boha. To kde sme to dospeli, že sa niekto opovážil posadiť sa namiesto Boha a pritom sa nebojí Boha toto tvrdiť. 
 Ak je Boh Otec, Boh Syn a Boh Duch Svätý a Duch Svätý je tu na zemi, tak kto je tu na zemi? Predsa Boh! Tak logicky, načo zastupovať Boha na zemi a to ešte hriešným človekom ak Boh je na zemi svojím Duchom - Slovom? 
  AKý človek sa to vydáva za neomylného Boha? O čom to hovoríš? Cirkev robí niečo na miesto Boha? Pochop že nie namiesto Boha ale Boh skrze ňu ako to sľúbil v Evanjeliu! Nemusí len skrze ňu, ale určite skrze ňu! 
Ako konkrétne je Boh na zemi? Daj konkrétnu odpoveď a nie len vyhýbavé konštatovania o všeobecnej prítomnosti! 
Chcem reagovať...
Pridané: 19:03 19.09 2014 Piatok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 13793, 13805
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 136
Autor: imo
13788
Príspevok sa načítava...

kádžeš kameňom? A vlastnú špinu nevidíš? Nech sa ti stane tak, ako ty reaguješ


Chcem reagovať...
Pridané: 14:23 22.09 2014 Pondelok
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 189
Autor: zahor21
13793
Príspevok sa načítava...

Ahoj butyl. Začnime po poriadku. Kto vyhlásil prvú križiacku výpravu. Nevieš?
Bol to pápež Urban II. 27 novembra 1095 na koncile v Clemont-Ferrant.
Takže kto to začal vojnu? Či to bolo mierové ťaženie?
Jasne, že bojovali ľudia. Zvieratá to asi neboli.
Tí ľudia, ktorí žili v tej dobe to neboli stúpenci katolíckej cirkvi?
Keď je Pán Ježiš Kristus hlavou cirkvi a je snami až do skonania sveta MAT 28,20 ; načo potrebuje námestníka?
Veď o tom nikde nepíše. Určite napíšeš, že dal kľúče Petrovi, ale tak ako bol Peter čiastku skalkou, kamienkom, z ktorého sa stavia Cirkev Ježiša Krista tak je skalkou, kamienkom a nazvi si to ako chceš každý kto hlása evanjelium Pána Ježiša Krista. Nikde nehovorí, že pápež bude viditeľnou hlavou Cirkvi, veď to by poprel sám 
seba. Pokračovateľom Cirkvi Ježiša Krista je každý kto hlása evanjelium Pána Ježiša Krista a nemodlí sa k Márii a k svätým.
Pán Ježiš Kristus neustanovil žiadny úrad pápeža. Urobili to ľudia z toho titulu, aby mohli vykorisťovať ľudí a honobiť si majetok.
Nikde v Biblii nám Boh Otec nebeský nespomína žiaden Vatikán.
Tešiťeľ pôsobí prostredníctvom všetkých ľudí, ktorí Ho majú v srdci a činia to čo nám hovorí Boh Otec nebeský skrze svoje Slovo teda skrze Pána Ježiša Krista teda skrze Bibliu.
Boh na zemi je v činnosti ľudí, ktorí hlásajú evanjelium Ježiša Krista a verne ho zachovávajú v celom svojom živote. Na to však nepotrebujú žiadnu cirkev z malým „c“ a už tobôž nie katolícku, ktorá nemá s Cirkvou Pána Ježiša Krista nič spoločné.
Ty pochop, že Boh Otec pôsobí skrze každého človeka ktorý hlása Jeho evanjelium a nepôsobí skrze katolícku cirkev, ktorá hlása blud.
Nech Ťa žehná náš nebeský Boh Otec, Syn a Duch Svätý. 4MOJ 6,24-27


Chcem reagovať...
Pridané: 14:39 22.09 2014 Pondelok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 13846
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 2022
Autor: mil
13805
Príspevok sa načítava...

Butyl napísal: Ako konkrétne je Boh na zemi? Daj konkrétnu odpoveď a nie len vyhýbavé konštatovania o všeobecnej prítomnosti!  
-----------------------------------------------------
Dal som ti odpoveď no zdá sa že si to neuvedomuješ. Ak je Boh Otec, Boh Syn a Boh Duch Svätý a Duch Svätý - Tešiteľ - Duch Pravdy je tu na zemi, tak kto je tu na zemi? Predsa Boh! Tak logicky, načo zastupovať Boha na zemi a to ešte hriešným človekom ak Boh je na zemi svojím Svätým Duchom?  

 Tak prišiel, alebo neprišiel ten Duch Pravdy. Samozrejme že prišiel v zasľúbení Božom - Božom Slove:  Ján 16:7 No, ja vám hovorím pravdu, že vám je to užitočné, aby som ja odišiel. Lebo ak neodídem, Tešiteľ neprijde k vám; ale ak odídem, pošlem ho k vám.

Ján14 15Ak ma milujete, ostríhajte moje prikázania, 16a ja požiadam Otca, a dá vám iného Tešiteľa, aby bol s vami na veky, 17toho Ducha pravdy, ktorého svet nemôže prijať, pretože ho nevidí ani ho nezná. Ale vy ho znáte, pretože prebýva u vás a bude vo vás.

A ty Butyl ho znáš? Vyzerá to, že nie, lebo potrebuješ náhradu - nejakú inštitúciu vytvorenú človekom, ktorá sa posadila na miesto toho Ducha Pravdy a vydáva sa za neho. Potom taká inštitúcia vyhlási oslobodiť svätú zem, a katolík berie meč a ide zabíjať. Vidíš to? Činí opak toho, čo učil Ježiš - milovať aj nepriateľa. No a čo asi tak robila KC s nepriateľmi? Skús sa zamyslieť.


Chcem reagovať...
Pridané: 21:32 22.09 2014 Pondelok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 13847
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1, oprava 2
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 289
Autor: butyl
13846
Príspevok sa načítava...

V akom ohľade je križová výprava súčasťou učenia cirkvi? Nehovoriac o tom že jej úlohou bolo brániť kresťanov a Svätú zem. A vojnu začali seldžukovia keď dobyli Jeruzalem. Križová výprava bola odpoveďou na túto agresiu.

Nikde v Biblii nám Boh Otec nebeský nespomína žiaden Vatikán.  
Takýmto spôsobom sa diskutovať nedá. Ale predsa: Kde v Biblii je napísané čo je Biblia?


Chcem reagovať...
Pridané: 17:42 24.09 2014 Streda
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 13873, 13876
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 136
Autor: butyl
13847
Príspevok sa načítava...

Ja si uplne uvedomujem že Tešiteľ= Boh je s nami na zemi. ALe pýtam sa ako sa podľa teba prejavuje- ako konkrétne tu je? Myslím že napíšeš niečo o tom že pôsobí v tom kto uveril v Krista. ALe čo to znamená? Ako vieme že to pôsobí Duch Svätý a nie iný duch? Veď je napísané že musíme rozlišovať duchov. Čo ak človek neuveril správne? Čo ak verí lži? Čo ak ma moc nie od Boha ale od zlého?

mil: Potom taká inštitúcia vyhlási oslobodiť svätú zem, a katolík berie meč a ide zabíjať. 
Je zaujímavé ako sa dá odignorovať história a celá vec zjednodušiť. Je brániť kresťanov a Svätú zem zlé? Či nemá človek právo brániť sa? Krížové výpravy boli samozrejme aj politicky iniciované a ľudia tam nebojovali vždy len z presvedčenia ale aj tak nevidím nič nekresťanské na vyhlásení takej výpravy(to ako boli niektoré realizované a ako dopadli je už vec druhá). Ešte sa opýtam takto: je trest smrti prípustny?


Chcem reagovať...
Pridané: 18:00 24.09 2014 Streda
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 13871, 13872
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 136
Autor: imo
13871
Príspevok sa načítava...

nie je to reakcia na teba, ale podpora tvojho tvrdenia: iba ten, čo má temno v hlave odsúdzuje to, o čom má vedomosti iba z bulvárnych novín a bulvárneho internetu. Ja tu tiež nedávam rasistické hovadiny vašich zakadateľov z Nemecka a Švajčiarska ako doklad toho, že vaše učenie pochádza od diabla


Chcem reagovať...
Pridané: 09:21 25.09 2014 Štvrtok
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 189
Autor: imo
13872
Príspevok sa načítava...

nie je to reakcia na teba, ale podpora tvojho tvrdenia: iba ten, čo má temno v hlave odsúdzuje to, o čom má vedomosti iba z bulvárnych novín a bulvárneho internetu. Ja tu tiež nedávam rasistické hovadiny vašich zakadateľov z Nemecka a Švajčiarska ako doklad toho, že vaše učenie pochádza od diabla


Chcem reagovať...
Pridané: 09:21 25.09 2014 Štvrtok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 13879
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 189
Autor: mil
13873
Príspevok sa načítava...

Butyl napísal: A vojnu začali seldžukovia keď dobyli Jeruzalem. Križová výprava bola odpoveďou na túto agresiu. 
-------------------------------------------------------
No a vaša odpoveď je v kresťanskom duchu? A čo tak nasledovať učenie Ježiša Krista, ak sa teda chcete nazývať kresťania: Rim 12:19     Nie sami sa pomstiac, milovaní, ale dajte miesto hnevu, lebo je napísané: Mne pomsta; ja odplatím, hovorí Pán.

Je to svetská politika a svetský spôsob uvažovania KC. Taká je KC, ktorá sa spoliehala na vlastnú moc a moc meča. Pozri sa čo učí Ježiš v kontraste k tomu čo činila a činí KC :

  Mat5 38Počuli ste, že bolo povedané: Oko za oko a zub za zub. 39Ale ja vám hovorím, aby ste sa neprotivili zlému; ale tomu, kto ťa uderí po tvojom pravom líci, nastav i to druhé; 40a tomu, kto sa chce s tebou súdiť a vziať tvoju sukňu, nechaj mu i plášť. 41A kto ťa bude nútiť, aby si s ním išiel jednu míľu, idi s ním dve. 42Tomu, kto ťa prosí, daj; a od toho, kto si chce od teba niečo vypožičať, sa neodvracaj.

43Počuli ste, že bolo povedané: Milovať budeš svojho blížneho a nenávidieť budeš svojho nepriateľa. 44Ale ja vám hovorím: Milujte svojich nepriateľov; dobrorečte tým, ktorí vás preklínajú; čiňte dobre tým, ktorí vás nenávidia, a modlite sa za tých, ktorí vás potupujú a prenasledujú, 45aby ste boli synmi svojho Otca, ktorý je v nebesiach, lebo svojmu slncu velí vychádzať na zlých aj na dobrých a dáva dážď na spravedlivých aj na nespravedlivých. 46Lebo keby ste milovali iba tých, ktorí vás milujú, akú odplatu máte? Či azda nečinia toho istého i publikáni? 47A keby ste pozdravovali iba svojich bratov, čo zvláštneho činíte? Či azda nečinia toho istého i pohania? 48Vy tedy buďte dokonalí, jako váš Otec, ktorý je v nebesiach, je dokonalý.
 


Chcem reagovať...
Pridané: 09:46 25.09 2014 Štvrtok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 13898
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1, oprava 2
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 289
l 1 2 3 r
© 2010 bibliaaty.sk
Načítavanie...