Téma:

Poučenie od motýľa

Zobraziť: Zoradiť:
l 1 r
Autor: MC
42

Jeden príbeh hovorí o tom, ako sa jedného dňa v kukle, v ktorej sa vyvíjal motýľ objavil malý otvor. Človek sedel a niekoľko hodín pozoroval motýľa, ako sa usiluje pretlačiť telo cez tento malý otvor. Zdalo sa, že je stále na jednom mieste, akoby sa dostal tak ďaleko, ako mohol a že ďalej sa už dostať nemôže. Človek sa vtedy rozhodol motýľovi pomôcť, vzal nožničky a kuklu prestrihol. A tak sa motýľ z nej ľahko dostal. Mal však scvrknuté telo, bol drobný a mal zmraštené krídla. Človek pokračoval v pozorovaní, čakal že sa krídla každú chvíľu roztvoria, zväčšia a rozšíria, aby boli schopné niesť telo motýľa. Nič z toho sa nestalo! Motýľ v skutočnosti strávil zbytok svojho života lezením so scvrknutým telom a zmraštenými krídlami. Nikdy nebol schopný lietať. Človek vo svojej láskavosti a dobrým úmyslom nepochopil, že obmedzujúca kukla a zápas s tým spojený bol nutný k tomu, aby sa motýľ dostal cez drobný otvor. Je to vlastne spôsob, akým príroda vytláča tekutinu z tela motýľa do jeho krídel, aby zosilneli a aby bol schopný lietať, až sa z kukly vyslobodí. Niekedy sú zápasy presne tým, čo v živote potrebujeme. Pokiaľ by nám bolo umožnené ísť životom bez prekážok, tak by nám to mohlo uškodiť. Neboli by sme takí silní, ako by sme mali byť. Mohlo by sa stať, že i v jednoduchých životných skúškach by sme neobstáli a nechali by sme sa znechutiť. Nikdy by sme neboli schopní „lietať“. Tak ži svoj život bez strachu, postav sa všetkým prekážkam a vedz, že si schopný ich prekonať, pretože Nebeský Otec na Teba dopúšťa len skúšky, ktorými Ťa túži posilniť. A ak si v domnení, že je to aj napriek všetkému nad tvoje sily, tak buď pokorný, predstúp pred neho a pros ho o pomoc, on ti s radosťou podá pomocnú ruku, veď s ním nikdy nie si sám.


Chcem reagovať...
Pridané: 15:22 10.08 2007 Piatok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 94, 96, 6566
img
icon Neregistrovaný
Autor: Maco
94
Príspevok sa načítava...

Aka velka je Bozia moc, je skor pre nas ludi nepredstavitelna, ako velka. Boh sa pochopit neda a predsa nam ukazuje kazdy den svoju tvar. Otazka preto vznika ci sme tu tvar ochotny aj hladat a vidiet.


Chcem reagovať...
Pridané: 19:20 05.04 2008 Sobota
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 189
Autor: majkusnica
96
Príspevok sa načítava...

Ahoj icon
Je to velmi povzbudivy pribeh , plny elanu a pozit.energie . Ak by sa nim clovek skutocne riadil ,dokazal by naozaj aj ´´nemozne´´, v takom pripade nemozne-je mozne icon


Chcem reagovať...
Pridané: 19:18 06.04 2008 Nedeľa
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 88
Autor: Paula
6566
Príspevok sa načítava...

Ahoj
to je nádherný príbeh. Dík.


Chcem reagovať...
Pridané: 15:56 29.10 2011 Sobota
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 39
l 1 r
© 2010 bibliaaty.sk
Načítavanie...