Téma:

Praktické kresťanstvo

Zobraziť: Zoradiť:
l 1 2 r
Autor: Sylvi
2961

Ahojte priatelia,

dostala som taký nápad, že by sme sa mohli podeliť o svoje každodenné zážitky s Bohom. Určite všetci radi študujete a skúmate Bibliu. Často však máme teoretické poznanie a chýba nám uplatnenie v praktickom živote.
Zaujímalo by ma, ako sa vám darí každodenne nasledovať Pána Ježiša Krista.
V dnešnom uponáhľanom svete je totiž zázrak medzi každodenným kolobehom nájsť si čas na štúdium Božieho Slova a zamýšľať sa nad Božou vôľou vo svojom živote.

Viete vôbec na čo tu ste? Čo pováz Boh chce? Ak to neviete, ako to zistiť?  A ak viete, či to aj činíte?
Ja mám často výčitky svedomia, že môj deň ubehol rýchlo, že som sa za neho ani nestačila poďakovať Stvoriteľovi. Viem, že sa to dá zmeniť len modlitbou a otvorením svojho srdca, no vždy sa to nedarí a ťažko sa vstáva. 

Ak máte vlastné skúsenosti, podeľte sa o tom ako vás Boh vedie a požehnáva na vašej ceste. 


Chcem reagovať...
Pridané: 15:20 26.07 2010 Pondelok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 2966
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 25
Autor: zahor21
2966
Príspevok sa načítava...

Ahoj Sylvi. Ja som už v inej téme alebo témach vyzýval našich priateľov, aby sa naše prísopevky netýkali len konfrontácie medz katolíckou a protestantskými cirkvami, poprípade sa nám teraz vložil do témy o Božom mene prepokladám, že člen Svedkov Jehovových. V Písme nám Pán Ježiš hovorí, aby sme hlásali evanjelium po celom svete. Proroci a evanjelisti pouklazovali, že len život s Pánopm Ježišim môžže plnophodnotne naplniť človeka. Preto by bolo dobré keby každá z nás napísal adpoň jeden krátky príbeh ako mu Pán Ježiš pomohol alebop pomáha. Neviem či sa táto téma rozbehne. Ja nemôžem byť ani   jeden deň bez Ježiša vo svojom živote. Neviem akého vierovyznania si Ty, ale podľa mňa, každý kto  verí v Spasiteľnú moc Pána Ježiša Krista sa môže smelo nazývať, že je kresťan, nech už patrí k akémukoľvek vierovyznaniu.Ja si dennodenne čítam dve ročenky. Jedna sa volá Chlieb náš každodenný, ktorej autorom  sú členovia IN Network Slovakia n.o. a druhá je Reformovaný kalendár 2010, ktorého autormi sú kňazi Reformovanej kresťanskej cirkvi na Slovensku. V oboch ročenkách je čítanie na každý deň, ktoré pozostáva z dvoch čítaní z Biblie a potom nasleduje článok, akoby kázeň Slova Božieho, v ktorom autor píše príbeh zo svojho života alebo zo života svojich známych, alebo zo života ľudí známych  vo svete.  Keď bola táto stránka funkčná v minulosti takisto som o tom písal. Naša splupisateľka sunny však o tom ani nechcela počuť. Preto lebo.... 
Svoj príbeh som napísal uť skôr, ale neviem či si ho čítala.  V krátkosti by som ho zhrnul do pár viet. Tri týždne po svadbe ma zrazilo auto. Mal som zlomninu spodiny lebečnej. Bol som v bezvedomí asi 3 dni. No dostal som sa z toho s Božou pomocou a tým som sa ešte viac upriamil na cestu s Bohom.
Tu vkladám jeden príspevok z ročenky Chlieb náš každodenný.
Prve čítanie : 1SAM 13,1-18 ; druhé čítanie ?  LUK 17,31-37 .
    Saul nečakal na príchod Samuela  a tak obetoval sám, čím porušil Božie nariadenie. Pod hrozbou Filištíncov zobral veci do vlastných rúka tak sa vzoprel Bohu. Často je najťažšie dôverovať Bohu a to vo chvíľach, keď sa naše možnosti strácajú. Saul videl, že mu nezostáva veľa času, a tak mu došla trpezlivosť, konal v rozpore s Božou vôľou, zabudol, že jedná so živým Bohom, obetným obradom si chcel pre seba vymaniť, zaistiť úspech. Keď Pán Boh človeka poverí úlohou, dá všetko na to, aby ju aj splnil. Saul sa nato nespoliehal, nepočítal s Božou pomocou, myslel si, že on sám musí niečo urobiť pre to, aby bol úspech istý. Božiu pomoc, požehnanie nie je možné nijakým spôsobom si vynútiť ani zakúpiť, len prijať ako dar. Preto aj my len trpezlivo čakajme, kým Boh začne konať aj pri nás, on vie, kedy a čo potrebujeme. Spoľahnime sa na jeho lásku a vernosť, že On sa o nás postará.               
4MOJ 6,24-27


Chcem reagovať...
Pridané: 11:18 27.07 2010 Utorok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 2997
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 2022
Autor: Sylvi
2997
Príspevok sa načítava...

Ahoj Zahor, včera som sa snažila tu napísať dosť veľa a kdesi mi to zmyzlo, tak sa o to pokúsim znova. icon

 O tvojej nehode som nevedela a som rada že sa na to dokážeš dívať pozitívne, teda, že si sa viacej upel na Pána Boha. Tento svet je krutý a pre nás mnohokrát nezrozumiteľný. Pán Boh však vie o každom jednom z nás a jeho plán je dokonalý. A aj keď všetkému nerozumiem, v srdci cítim, že nič lepšie ako Božia prítomnosť v mojom živote ma nemôže stretnúť. Mimochodom práve dnes a zajtra prežíva jeden malý chlapček so svojou statočnou mamičkou veľmi ťažké chvíle a ja sa za nich modlím, a verím, že ich Boh požehnáva a koná pre nich veľké zázraky.

Čo sa týka čítania na každý deň, tiež s tým mám skúsenosti a je to fajn. Musím končiť, ešte sa ozvem. 


Chcem reagovať...
Pridané: 15:32 29.07 2010 Štvrtok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 3008
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 25
Autor: zahor21
3008
Príspevok sa načítava...

Ahoj Sylvi. Som rád, že Ťa zaujal môj článok. Ten môj príbeh pozná len málo ľudí z môjho okolia. No toto fórum je vhodne na to, aby ho poznalo viac ľudí aj preto som už asi 2 - 3 krát vyzýval pisateľov nech tak isto zverejnia svoje príbehy, aby bol Boh ešte  viac zviditeľnený a vyjavený, a tým aj jeho evanjelium všetkým ľuďom tak ako nás k tomu vyzýva Pán Ježiš Kristus. O tých denných čítaniach, keby si mala záujem, môžem Ti poskytnúť adresy a tlf. čísla. Jednotlivé výtlačky stoja okolo 4 eur. 4MOJ 6,24-27


Chcem reagovať...
Pridané: 10:52 30.07 2010 Piatok
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 2022
Autor: zahor21
3399

Ahojte všetci. No a ďalšia téma, ktorá sa nerozvíja. Preto som sa rozhodol pridať k nej znovu jeden článok z ročenky "Chlieb náš každodenný". Tam sú tak dobré veci, že to podľa mňa treba poslať, ako sa hovorí ďalej. Verím, že si to niekto prečíta a napíše nejaký článok na oslavu nášho Pána a Spasiteľa Ježiša Krista.


Prve čítanie :  MAT 14,22-33 ;
Druhé čítanie :  JN 4,31-42 .

Dostatočná obeť. 

Ale Ježiš sa im hneď ozval: Vzmužte sa!
Ja som to! Nebojte sa!  MAT 14,27


Niekedy máme pocit, že nás doslova prevalcoval život. Sklamania, dlhy, choroby či problémy s ľuďmi spôsobia beznádej, depresie alebo zúfalastvo. Stalo sa to aj Ježišovým učeníkom. 
Tri Pánove výroky ponúkajú útechu, uistenie a nádej že On všetko zvládne. 
Prvý je v ev. podľa Matúša 4. kap. uvedený trikrát :  MAT 4,4 MAT 4,7 MAT 4,10 . Pán Ježiš svojou reakciou na tri Satanove pokušenia dokázal, že Božie Slovo je pravda a dokáže zvíťaziť aj nad najsilnejšim pokušením s rôznymi tlakmi. 
Druhým výrokom je :  MAT 14,27 . Ježiš ho vyslovil vtedy, keď oslovil svojich vystrašených učeníkov. Dokázal, že Jeho prítomnosť upokojí každú búrku i rozbúrené more. 
Tretí Ježišov výrok zaznel z kríža : JN 19,30 . Je to uistenie, že Jeho smrť je dostatočnou obeťou za všetky naše hriechy a zabezpečuje nám spasenie i život večný. 
Bez ohľadu na okolnosti, Ježiš je prítomný so svojou láskou, zľutovaním a milosťou v našich životoch.  S ním prejdeme cez všetky etapy života: cez radosť, bôľ i žiaľ.  Dôveruj mi!
Som vždy po tvojom boku.
Neľakaj sa.
       Ja som tvoj Boh.
Nenechám svojich na žiadnom ich kroku.
Len smelo mi zver život svoj. 


Myšlienka :  


Božia láska nám pomáha prechádzť
ťažkosťami života. 

Preto si myslím, že každá ďalšia obeť, ktorú vykonáva kňaz, je zosmiešnením Pána Ježiša Krista a teda Slova a Boha.  ZID 8,4-5 ZID 10,14-23 ZID 10,1 .   Veď Pán Ježiš doniesol takúto obeť a všetko ostatné je nehodné  ZID 9,23-28 .    4MOJ 6,24-27
 
 


Chcem reagovať...
Pridané: 16:59 14.08 2010 Sobota
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 2022
Autor: zahor21
3921

Ahojte všetci. Tento príspevok možno nepatrí k tejto téme, ale žiadnu inú k mojej myšlienke blízku ekuméne cirkevných vierovyznaní som nenašiel. 
V lete 29. júna ať 5. júla sa koanali v Žiline  oslavy 400-ého výročia Žilinskej synody ACAV. Bol tam pripravený zaujímavý program. Keď si však chceli účastníci osláv uctiť  pamiatku ľudí, ktorí sa zaslúžili o rozmach ECAV na Slovensku, predstavitelia Žilinskej diecézy Rímsko-katolíckej cirkvi nedovolili účastníkom slávnosti priblíýiť sa k posvätným niestam, kde ležia dávni cirkevní hodnostári, ktorým prišli vzdať hold.
 Tak čo chceme hovoriť o ekuméne cirkevných vierovyznaní?  Pýtam sa. Prečo je to tak? Či ľudia iného vierovyznania ako katolíckeho vierovyznania sú iní? Oni  sú iní, lebo neoslavujú svätých a Pannu Máriu, ale na koniec si musíme počkať, kým nepríde náš Spasiteľ, Sudca a Kráľ Pán Ježiš Kristus.  4MOJ 6,24-27


Chcem reagovať...
Pridané: 14:12 10.09 2010 Piatok
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 2022
Autor: zahor21
4300

Ahojte priatelia. Táto téma bola založená koncom júla. Bolo v nej napísaných 6 príspevkov a dosť. Je to však naozaj téma do ktorej sa hodia práve naše zážitky s Pánom Ježišom. Ja som na ňu pozabudol a možno som aj nejaký príspevok napísal do inej témy. Teraz chcem znovu napísať príspevok z Ročenky "Chlieb náš každodenný", ktorý síce nie je z môjho života, ale určite sa sem hodí, keď pre nič iné tak hlavne pre cestu za Bohom. A myslím že o to tu ide. Či nie? Keby nie tak ten kto si ho prečíta si ním apoň upevní  svoj vzťah k nášmu nebeskému Otcovi ak ho už má. Kto ten vzťah nemá tak si ho možno vytvorí, ale to už záleží na vás. 

Prvé čítanie  :   5MOJ 6,1-6 ;
Druhé čítanie :   Z 143,1-12 .

Pamiatka reformácie.

Kto je tvoj Boh?


"Milovať budeš Hospodina, svojho Boha,  
celým srdcom, celou dušou a celou silou"
  5MOJ 6,5

O jednom mŕtvom človeku raz ktosi povedal :"So svojim Bohom mal naozaj blízky vzťah. Už je v bezpečí". Ak by každý mohol mať svojhi boha, žiť ako sa mu zachce a zároveň mať istotu večného živita v nebi, nemuseli by sme sa zamýšľať nad smrťou. Nemuselo by nás trápiť, kam šli po smrti naši neverieci milovaní.  
Písmo však hovorí, že existuje len jeden Boh. "Hospodin je náš Boh. Hospodin jediný.   5MOJ 6,4 . A On je svätý.  3MOJ 19,2 A čo my? "Lebo všetci zhrešili a nemajú slávu Božiu".  RIM 3,23 . Naše hriechy nás vzdialili od Neho. 
Nebeský Otec zabezpečil cestu k sebe prostredníctvom svojho dokonalého Syna Ježiša, ktorý zomrel, aby zniesol trest za náš hriech. "Veď Boh tak miloval svet...  JN 3,16 . Musíme sa len pokoriť a prijať Jeho dar odpustenia. 
Existuje len jeden Boh. On je svätý a Jeho Syn Ježiš vytvoril cestu do večného života. Je On ten Boh, ktorému dôveruješ? 


Môj Otec je Kráľ. Ten zázrak sa stal.
keď Pán Ježiš trónu sa ochotne vzdal.,
keď miesto mňa umrel a opustil hrob. 
Vlasť nebeskú chystá dnes pre nový rod.


Myšlienka :

Ak sa chceš dostať do neba,
musíš prijať Pána Ježiša
za svojho Spasiteľa.  4MOJ 5,24-27Chcem reagovať...
Pridané: 21:03 31.10 2010 Nedeľa
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 2022
Autor: antikrist
4522
icon - Príspevok sa odklonil od témy.

del Príspevok porušuje mravný kódex!
Pridané: 18:34 03.01 2011 Pondelok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 4523
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 5
Autor: antikrist
4523
Príspevok sa načítava...
icon - Príspevok sa odklonil od témy.

a este daco .... ovorte uz oci a pochopte, co tu katolicka cirkev doniesla...
slovansky boh je svarog, veles a perun - hromovladca, toto sme tu mali tisice
rokov kym ten krestansky mor neprisiel s cyrilom a metodom....barz by ich perun
bleskom zostrelil...
my sme slovania, mame svoje a nie nejake vymyslene pribehy z biblie...
ak by tu dakto trochu historiu postudoval a nie len farara ritopicha pocuval a vymyslenu
knihu cital, dali by ste si veci do suvislosti, pridete na to, ze jezis je z indie, normalny chlap,
ziadny obrezany zid, len mal filipa na tu dobu nevidaneho a banda cirkevna z neho spravila
modlu a cele nabozenstvo, ktore je falosne...
Mate oci a nevidite.....aj v tej vasej rozpravkovej knizke biblia nechali farari daco z
raneho obdobia, ked ludia este rozmyslali.....
Takze - zabi svojho knaza a stan sa opat slovanom, ako nasi predkovia....
koniec krestanstva - Slava Perunovi 

Pridané: 18:47 03.01 2011 Pondelok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 4524
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 5
Autor: babina
4524
Príspevok sa načítava...

icon icon  
Prajem ti krásny nový rok,  vela zdravia a všetko to,   po čom túži tvoja duša,
  po čom v hlbke srdca túžiš   a nie vždy to dáš najavo aj sám pred sebou. icon
Cítim z tvojho listu vela žialu nad tým, aký je svet nespravodlivý...je mi to luto. icon
človek vládne človeku na jeho škodu.... verím, že už čoskoro nastane čas ,
ked príde spravodlivý  a láskyplný Vládca icon  ,ktorý prinesie trest pre tých,
ktorí páchajú neprávosti a odmenu pre tých, ktorí milujú právo a spravodlivosť.  icon

Reagujem na tvoje príspevky, ktoré su dosť ostré, neviem, či si nás nimi
chcel povzbudiť, či zastrašiť?  icon
Vieš, ako žiačka a potom študentka som mala podobné názory ako ty,  icon
totiž, že máme svojich slovanských bohov o ktorých takmer nič nevieme
a v škole sme preberali hlavne filozofov a gréckych a rímskych bohov.  icon
No, ale o ani jednom z nich som sa nedozvedela, že čo vlastne  dobrého
pripravujú pre ludí ? Ty to vieš ?   icon icon

Vieš čo robili, robia a chcú robiť tí bohovia pre nás ludí - ktorým oni chcú vládnuť? 
Ano, v historických dokumentoch sa dočítame to, čo museli ludia robiť,
aby si ,,udobrovali,, týchto bohov, ktorí nad nimi vládli zastrašovaním  a terorom...
Manipulovali skrz ludí čarodejníctvom , len aby čo najviac ludom ubližovali... 
A boli to hlavne obete ludské, icon  hlavne malé nevinné deti, ktoré sa nevedeli brániť. 
Tak hnusne dokazovali svoju moc nad ludmi, vyžívajúc sa len v smrti ludí...  icon

A práve  preto prišiel Ježiš, Boží syn, aby nás všetkých oslobodil od útlaku týchto
,,bohov,,  aby nám dal slobodu a radosť zo života  bez obetovania, 
nám drahých detí a mladých diev a mládencov... icon
Ježš mňa i teba miluje velikou láskou! a chce vládnuť láskou, spravodlivo 
 nám pre dobro  icon

Preto sám seba dal ako dostatočnú  obeť  tým ,,bohom,-krutovládcom.
Zaplatil svojim čistým životom,  z velikej lásky, aby sme viac netrpeli. 
Nie je potrebné dalšej obeti na zmierenie so skutočným Bohom vesmíru,
so skutočným Otcom Nebeským, ktorý čoskoro zviaže a uvrhne
týchto zloduchov-  ,,bohov zeme,,  do horuceho pekla, z kade už nebude
pre nich úniku. 
Prečo to ešte nespravil? - možno čaká na teba,  icon zhovievavo čaká,
kým sa ty rozhodneš hladať Pravého a Skutočného Milosrdného Vládcu.  icon

Kto sa komu dal oklamať? icon rozmýšlaj srdcom, aj tvoje icon túži po láske

My všetci sme kedysi boli oklamaní a slúžili sme ,,bohom,, tohto sveta.
Chvála Spravodlivému Stvoritelovi, že sa už dal mnohým z nás poznať
a viem, že sa chce dať spoznať aj tebe- osobne, lebo ON je Źivý na veky .
Hladaj skutočného Boha Otca a On sa ti dá nájsť. Vie, že ťa ten Zlý oklamal
a čaká na teba s otvorenou náručou. Daj sa mu objať. icon miluje ťa!

 Ak chceš nadalej zotrvať v oklamaní- zotrváš. icon
 Ak chceš poznať skutočnä Pravdu - spoznáš. icon  

s láskou - babina icon
Chcem reagovať...
Pridané: 08:01 04.01 2011 Utorok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 4525, 4526
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 113
Autor: antikrist
4525
Príspevok sa načítava...

babina, vidim, ze si celkom rozumna baba, len stale nevidis, alebo nechces vidiet???
pan farar narozpravali, ze sme zabijali male deti???? a podobne strasidelne bludy ????
je predsa uplne normalne, ze ludia zomieraju, vedu vojny(ozbrojeny zapas) a veci s tym suvisiace...
Slovanske vedske nabozenstvo je tisice rokov stare, ak by si trochu otvorila oci, je to sulad s prirodou
a ludmi podobneho zmyslania, ale nebudem sa predsa prizerat tomu, jak mi tu nejaky naockovany farar
alebo ludia jeho zmyslaniu podobny rozprava nezmysli a s vymyslenou knihou(bibliou) sa bude ohanat...
trochu historie a faktov by Vam pseudokrestanom vobec neuskodilo, ale ste zaslepeni a nechcete...
Biblia uz bola 2x prepisana aby sa hodila oficialnej propagande vatikanskej bandy pedofilov....
ak nevies celibat povodne v krestanstve nebol, ale kvoli chamtivosti to zaviedli, aby farari mali majetok cely
odkazovat cirkvi - to je demon... 
tvrde slova ale, nemozem si zakryvat oci pred  pravdou...
zatial....
Slava Perunovi... 


Chcem reagovať...
Pridané: 09:07 04.01 2011 Utorok
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 5
Autor: antikrist
4526
Príspevok sa načítava...

co sa tyka co dobreho pripravuju nasi Slovanski bohovia pre ludi???
Ziadne taketo bludy slovania nikdy nehlasali, pomoct si musis sam, my svojich
bohov iba velebime a oslavujeme, o nic ich neprosime, pomahaju nam podla
svojho uvazenia...
je na tebe ako konas a coho sa dockas......
Bludy typu boh sa postara a podobne su demagogia pre slabych ludi....
Ak sa budes snazit a zit podla ved a v sulade s prirodnymi zakonmi, budes spokojny sam
a potom mozno ti Perun pomoze.....
Tieto tezy samozrejme poznali stari Slovania tisice rokov pred nejakym krestanstvom, a ti
chytrejsi demagogovia z cirkvi sa toho chytily a prisposobili to svojmu pribehu o jezisovi....
nie su vsetci hlupi.....ano od vas, ale o to vacsi su to farizeji a hajzli, lebo zneuzivaju ludsku
bojazlivost a neznalost....
zatial...
Slava Perunovi! 


Chcem reagovať...
Pridané: 09:14 04.01 2011 Utorok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 4527
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 5
Autor: babina
4527
Príspevok sa načítava...

  icon
Aby nedošlo k nedorozumeniu :

- ja osobne sa od praktík katolickej cirkvy dištancujem , nie som už katolíčka .
   z dôvoidov nesuhlasu - čo hlásaju a praktikujú.... ale nechodím na ich stránky
   a nestarám sa do nich... nie je to správne.

- táto stránka má názov ,,Bibliaaty,, - to znamená, že tu sa schádzaju ludia, ktorí
   sa chcú sdielať a vyučovať v duchu Biblie.
   Bola založená pre ludí rovnako zmýšlajúcich .

- ak nesuhlasíš s učením Biblie, je to tvoja vôla, tvoje rozhodnutie, ale prosím,
   nám to nevnucuj, nechceme sa tu s nikým ,,vadiť,, 

 - preto ti v láske odporúčam - založ si vlastnu stránku, kde sa budete rozprávať
   ludia podobných názorov ako máš ty , a ver, že nikto z nás tam nebude 
   prispievať článkami, ktoré sú v rozpore z tvojim zmýšlaním. 

s láskou - babina icon  


Chcem reagovať...
Pridané: 09:30 04.01 2011 Utorok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 4528
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 113
Autor: antikrist
4528
Príspevok sa načítava...

dobre .... mudro ....babina
rozmyslas dobre, len je to zamutene....
odchod! 


Chcem reagovať...
Pridané: 12:09 04.01 2011 Utorok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 4530
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 5
Autor: zora
4529

Zo srdca prajem vam všetkym Všetko dobre do Noveho roku  2O11,pevne zdravie  a Boží pokoj,ktory prevyšuje každy ludsky rozum icon            FIL 4,7


Chcem reagovať...
Pridané: 13:05 04.01 2011 Utorok
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 29
Autor: zora
4530
Príspevok sa načítava...

Ahoj  Antikrist zdielam rovnaky názor ako napísala Babinka a zo srdca ti prajem aby tvoju dušu Pan Ježiš prebudil ,naplnil tvoje srdce laskou. icon Stretla som sa s mnohymi nazormi ludí a kazdy si ho vytvara na zaklade toho čo prežije .Asi maš blbe skusenosti s fararmi ,no aj my mame oči otvorene a vidime čo mnohi z nich robia .Žila som 3O rokov ako neveriaca ,ziadny Bohovia, katolicka cirkev ma odradzala prve preto čo tu opisuješ  a vztah s Bohom a milovat Boha to boli nezname pojmy. Prežila som veela zlych vecí a ked mi znamy hovorili o Bohu ???? Nič mi to nehovorilo. Poznala som niekolko akože veriacich ludi a.... no počase som zistila že Boha nemožem posudzovat podla spravania ludí a ani cirkev do ktorej patria. Pretiekol pohar zleho v mojom živote a už som nevladala žiť a vtedy som sa začala hadat s Bohom kde teda je a či vobec je a o kom to stale tí ludia hovoria ,či si to nevymyšlaju a tak. A prežila som zvlaštne  skusenosti. Moje volanie k Bohu bolo veeelmi uprimne chcela som Ho spoznat ak je!!  A On sa ku mne priznal. Vbiblii sa píše   vyskušajte ma a ja učinim,na to som sa odvolavala ked som na Neho kričala a On učinil icon Ked pocítiš Božiu moc len vtedy sa mozeš do Neho zamilovat inak by to bola leeen teoria a nie vztah.  Ked som pozerala okolo seba zrazu som vnímala tu nadhernu dokonalost stvorenia ludskeho organizmu , srdce človeka hm icon priroda zvierata ...dovtedy som to nejak povrchne vnimala a verila tomu chladnemu učeniu zo školy že to same vzniklo.. ale ako diabol človeku oči zakalí. V´daka Bohu za to že mi ich otvoril a ja som uvidela svetlo =zachranu =zmysel života =prečo je tu bolest a hlavne vychodisko z bludiska    .Preto sa to oplati vyskušat,nie?    Mne uz aj sila chybala bola som straaaašne unavená nevladala som pracovat a moja prva  skuška bola Bože tak mi daj silu nech  sa vladzem postarat o svoje deti  domacnost....mne chybala aj fyzicka sila aj chut žit a  presvedčil ma že je.Bol to naozaj zazrak postavil ma na rovne nohy,neviem či mi to uveríš no to je uz na tebe s tym ja nič neurobím a takych skuseností  az do dnešnej chvile mam mnoho icon Je skutočny živy,to čo s Nim prežiješ ti zo srdca nevytrhne nikto  hm je to BOHATSTVO ktore ludstvo vedome odmieta a je nad všetky poklady tohto sveta .Skus Boha a On učiní. Ako by som chcela aby to všetci tak prežili   ja som sa do Ježiša zamilovala  tym čo pre mna urobil si ziskal moje srdce  ale to by ti nič nehovorilo pokial neskusiš na vlastnej koži. Boh je laska ,oslobodzuje ,posilnuje  zlo je človeku neprirodzene  ,ani vojny nemali byt ani zvierata sa nemali žrat navzajom -hroza,povodne to malobyt všetko v laske  ,miery pokoji ,porozumení .Možno ta neovplyvnim  ,mozno ano ale v každom pripade ti prajem pocítit božiu moc Boha Jedineho Stvoritela  . A keby si napisal niečo o tom ako vnimaš a čo ti dava do života a do srdca  tvoj perun?? Možeš mi niečo so svojich skuseností napísat? Čo cítiš ,ako ta vedie, ake pravidla dava do života, ake hranice?? Čo to ponuka.     Ešte ku tej Biblii ano je vela prekladov ale Boh si to uchranil je to Jeho Bozie slovo, ak aj inymi slovami vyjadruju text ale vyznam textu sa v konečniom dosledku sa nemení  a koniec koncov aj archeologia potvrdzuje pravdivost biblie     Dakujem .            BOH NECH POŽEHNA  VŠETKYCH KTORÍ HO HLADAJU A DA SA IM SPOZNAT


Chcem reagovať...
Pridané: 13:59 04.01 2011 Utorok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 4534
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1, oprava 2
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 29
Autor: Dedika
4534
Príspevok sa načítava...

Velmi pekne ste to napisali az ma to dojalo icon a urcite som sa v tych riadkoch nasla aj ja.
Ked niekde vidim, citam taketo prispevky ako napisal antikrist tak ma to nejako neprekvapuje, skor ma to zarmuti a napadne ma iba pomodlit sa, alebo popriat tomu cloveku nech cim skor najde pokoj vo svojom srdci, lebo mozno o tom ani nevie, nevnima to ale takymto sposobom vlastne volá o pomoc.
Ja som pred par rokmi bola rovnaka a mozno aj horsia a prispela vsade, kde sa dalo osocit Boha ci krestanov.
No musela som, tak ako mnoho ludi zožať co som si zasiala a aj ked to chvilu trvalo Boh sa mi dal spoznat.
Lebo ludia ktorý nemaju vieru v Jezisa Krista stale potrebuju s niekym bojovat, potrebuju presviedcat o ich pravde, lebo citia ze ta ich viera im nedava dostatok uspokojenia a tam niekde v pozadi je stále otáznik.  A tak sa stáva, ze nakoniec nájdu co hladaju icon
  „Aj ja vám hovorím: Proste a dostanete! Hľadajte a nájdete! Klopte a otvoria vám! Lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde, a kto klope, tomu otvoria.
LUK 11,9-13  


Chcem reagovať...
Pridané: 16:46 04.01 2011 Utorok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 4536
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 107
Autor: zora
4536
Príspevok sa načítava...

Veru Dedika na to mozem povedat len AMEN. Aj mne je ludí ktorí nepoznaju praveho Boha lúto ani nevedia o čo prichadzaju. Modlime sa za nich . Život s Bohom je naplneny obohateny o niečo nezaplatitelné. NÁDEJ,ODPUSTENIE, LASKA . Zmenil moje srdce a stale mení. Pri pohlade na zlo ktore je v ludoch necitim uz hnev,tuzbu po pomste ale lútost, az bolest ako sa dali diablom chytit  do pasce,hm. Z 29,1-11 icon icon   Som rozmyšlala že keby neprišli problemy do  mojho života tak nepoznam Boha  a boli to hrozne problemy ale asi som to potrebovala ,no a večny život na Novej Zemi ktoru nam Pan zaslubil za to stojí. Ostatne čo mame su smeti ,každy ma svoju cestu a teraz žijemm zmysluplne mam svoj ciel sny ako zachranit alebo lepšie povedane ako sa odovzdat do Božich ruk naplno aby ma mohol používat pre zachranu ludí pre život za ktory Ježiš zaplatil vlastnou krvou. Laska  dokaze robit zazraky aj ked s niekym ani nepohne a dokonca im je na prítaz az na posmech ale to uz nie je moja starost ja sa modlim aby som bola dobry pracovník icon na Božej vinici icon Aby som hovorila len tam kde treba,kedy treba a čo? nech Duch Boží hovorí cezo mna  to su moje modlitby.Robím zdrav.sestru a videla som vela ludi umierat chodila som k nim domov bolasom terenna sestra a ošetrovala rozpadnute rany ,častokrat sme hovorili o prichode Ježiša   to že nam zaslubil nove tela novu zem bolo to pre nich posilnujuce, prijimali tieto slova,dokonca jedna tetuška po mozg.prihode nreagovala uz na nič len na bolest,ked som ju pohladila a povedala že Pan Ježiš vidi všetky naše bolesti a že ju ma rad tak jej tiekli slzy a tak rodina vedela že vnima a davali si pozor čo pred nou hovorit,bolo tam veela skusenosti ludia ked su chorí  tak su velmi vnímaví a doslova potrebuju pocut tieto  povzbudzujuce slová,no a rodina tiez. T icon IZ 41,10-10 eraz pracujem  na porodnici v mieste bydliska a tiez su tam rozne priležitosti  nielen hovorit ale hlavne pomoct a tak. Tak aj v susedstve  aaa kdekolvek kto to potrebuje  niekde doslova citim ze tuto temu nemam otvarat hm no a tak. Moj život s Bohom v praxi.


Chcem reagovať...
Pridané: 17:41 04.01 2011 Utorok
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 29
Autor: sunny
4538

Mne to tak pripada, ze ak antikrist najviac bojuje prave proti katolickej cirkvi, tak asi je dovod verit tomu, ze prave tato cirkev obsahuje plnu pravdu.  icon

Inac to s celibatom, to nie je uplne tak ako to on uviedol. Sv. Pavol o sebe pisal, ze je lepsie, ak sa ludia radsej nezenia, ale ostanu tak ako on (sv. Pavol), lebo ze inac je clovek rozdeleny. 

Ale kedze si uvedomoval, ze nie kazdy je stavany na takuto tazku ulohu, napisal tiez, ze nech kazdy kona podla toho na co koho Boh povolal. (Niekoho na manzelstvo, ineho na celibat). 

Cesta za pravdou byva velmi tazka... Najmä ak ju clovek nechce kracat s Panom Bohom. Boh nikoho nenuti, ale zaroven aj vystriha: On je aj spravodlivy, nie len milosrdny. Pred svojou spravodlivostou vsak dava jednu sancu: Svoju milost. Prijmes ju?

Zelam Ti zo srdca, aby si jedneho dna /vcas tu spravnu cestu nasiel. 

Si stastny?
Asi tazko, lebo nikto nemoze byt stastny bez Boha. To sa jednoducho neda. Bez Neho Ti vzdy bude nieco chybat. Mozes vlastnit vsetko mozne, ale jedno vlastnit nebudes: Nebo. Pokial nezmenis svoj postoj. 

Nemas to lahke a je mi Ta luto. Zelam Ti, aby sa Pan Boh nad Tebou zmiloval a ujal sa Ta. 

"Lebo nie ti su spravodlivi pred Bohom, co zakon pocuvaju, ale ti, co zakon plnia, budu ospravedlneni." RIM 2,13-13

  TOTO TA CAKA AK SA ROZHODNES PROTI BOHU:
" A pretoze si nevedeli vazit poznanie Boha, Boh ich vydal napospas ich zvratenemu zmyslaniu, aby robili co sa nepatri, plnych nepravosti, zloby, lakomstva, nicomnosti, plnych zavisi, vrazd, svarov, lsti, zlomyselnosti, su klebetni, utrhacski, nenavidia Boha, urazaju inych, su pysni, povysuju sa, vymyslaju zlo, neposluchaju rodicov, su nerozumni, vierolomni, bezcitni a nemilosrdni. 
Hoci dobre vedia o Bozom ustanoveni, ze ti, co robia take veci, zasluhuju si smrt, nielenze to sami robia, ale aj schvaluju, ked to robia ini. RIM 1,28-32 ( TOTO BUDE TVOJA SPOLOCNOST V PEKLE, PACI SA TI ? ??)

 
TOTO TA ZASE CAKA, AK SA ROZHODNES PRE BOHA, KTORY TA VSKUTOCNOSTI VELMI MILUJE A CHCE ABY SI SA SAM SPRAVNE ROZHODOL:
" Ved Bozie kralovstvo nie je jedlo a napoj, ale spravodlivost, pokoj a radost v Duchu Svätom. Kto takto sluzi Kristovi, paci sa Bohu a ludia si ho vazia. Preto sa usilujme o to, co sluzi pre pokoj a vzajomne budovanie. " RIM 15,17-20
( TAKZE V NEBI TA CAKA POKOJ; RADOST A SPRAVODLIVOST . Ak ti raz bude nespravodlivo ublizene, asi pochopis aj aka je to velka zaruka aj ta spravodlivost ).


A este odkaz pre Teba od sv. Pavla:  
" Kto je teda v Kristovi, je novym stvorenim. Stare pominulo a nastalo nove. 
Ale to vsetko je od Boha, ktory vas skrze Krista zmieril so sebou a zveril vam sluzbu zmierenia. Ved v Kristovi Boh zmieril sveto so sebou a nepocital ludom ich hriechy. A nam (apostolom) odovzdal slovo zmierenia.  Sme teda Kristovymi vyslancami a akoby Boh napominal skrze nas. V Kristovom mene prosime: Zmierte sa s Bohom !
Toho, ktory nepoznal hriech, za nas urobil hriechom, aby sme sa v nom stali Bozou spravodlivostou." 2KOR 5,17-21Inac, raz davno som videla animovanu/kreslenu rozpravku:
Ako Boh stvoril svet a vysadil v lese jedle huby a potom prisiel diabol a primiesal hned aj muchotravky. 
Nuz aj v cirkvi je to nie inac. Aj tam su ludia Bozi a mozno su tam aj muchotravky. Mozem sudit Kristovu nevestu=cirkev celkovo?
Volme si spravny priklad pre nas zivot: Nim je Jezis Kristus, proroci, Bozi pomazani, apostoli a skutocni sväti, ktori svoju vieru aj zili vo viere. 

Apostol Pavol hovori: 
" Sami ste svedkami aj Boh, ako sväto, spravodlivo a bezuhonne sme sa spravali voci vam veriacim. Viete predsa, ze sme kazdeho z vas, AKO OTEC SVOJE DETI , prosili, povzbudzovali a zaprisahavali, aby ste zili, ako sa patri vzhladom na Boha, ktory VAS VOLA DO SVOJHO KRALOVSTVA a slavy. " 1KOR 2,10-12
a este: 
" Napodobnujte ma, ako aj ja napodobnujem Krista. 1KOR 10,1-1


Chcem reagovať...
Pridané: 18:44 04.01 2011 Utorok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 4539, 4540
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1, oprava 2
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 802
Autor: sunny
4539
Príspevok sa načítava...


 a co vravi Kristus? Ako ho najdes ?
" Kto chce ist za mnou, nech zaprie sam seba, vezme svoj kriz a nasleduje ma.
Lebo kto by si chcel zivot zachranit, strati ho, ale kto strati svoj zivot pre mna, najde ho. Ved co osozi clovekovi, keby aj cely svet ziskal, a svojej dusi by uskodil?! Alebo ZA CO VYMENI CLOVEK SVOJU DUSU?! Lebo Syn cloveka pride v slave svojho Otca so svojimi anjelmi a vtedy ODPLATI KAZDEMU PODLA JEHO SKUTKOV. MAT 16,24-27

a este: 
"Ty si Peter a na tejto skale postavim svoju Cirkev a pekelne brany ju NEPREMOZU ."  MAT 16,18-18 Toto je fakt , nie zelanie. Aj Jezis Kristus je FAKT a nie vymyslena postava. Je to az tak silny FAKT a historicka postava, ze Boh jeho prichod zjavil nielen Zidom, ale dokonca aj Budhistom, Hinduistom, Moslimom atd. Jeho osobnost ma UCTU vo VSETKYCH  najväcsich nabozenstvach sveta. Ma to svoje opodstatnenie. Je slovom, ktore sa telom stalo.  icon

A aky bol Jezis Kristus? 
 Ten najlepsi, chcela by som povedat najhumannejsi clovek a Boh v jednom, ale to slovo humanne mi prichodi nie dost ciste na to, ze On nikdy nezhresil. Miloval ludi, miloval aj tych zlych, miloval UZ VTEDY AJ TEBA a aj PRE TEBA ISIEL NA KRIZ! Vravel o nich Bohu: "Otce, odpust im, lebo nevedia, co cinia!"
Jeho slova: 
"Blahoslaveni chudobni v duchu, lebo ich je nebeske kralovstvo.
Blahoslaveni placuci, lebo oni budu poteseni.
Blahoslaveni tichi, lebo oni budu dedicmi zeme. 
Blahoslaveni lacni a smädni po spravodlivosti, lebo oni budu nasyteni. 
Blahoslaveni CISTEHO SRDCA, lebo oni uvidia Boha
....." MAT 5,3-12
Nech Ta zehna Pan.  MAT 28,19-21


Chcem reagovať...
Pridané: 18:46 04.01 2011 Utorok
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 802
l 1 2 r
© 2010 bibliaaty.sk
Načítavanie...