Téma:

Rozhovor s Jezisom

Zobraziť: Zoradiť:
l 1 r
Autor: pablo1985
730

Premyslali ste niekedy nad tym, aka bude vasa prva otazka, ked stretnete Jezisa tvarou v tvar? Verim, ze by ich bolo urcite milion, no skuste sa podelit o tie, ktore vas najviac zaujimaju a maju najvacsiu dolezitost icon


Chcem reagovať...
Pridané: 22:43 10.03 2009 Utorok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 731, 2033
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 77
Autor: evkapa
731
Príspevok sa načítava...

Ja myslim, že tém bude veľa. Ale nemyslim, že by som sa pýtala na - pre mňa samozrejme veci o Jeho laske k nam. Myslim, že by ma zaujimalo ako to bolo všetko naozaj. Detaily. Či Abraham naozaj ani trochu nezavahal, či mal z toho velku radost. Na rozne osobnosti z Biblie. Kde sa mylime v dejinach a vo vede. Myslim, že sa na tom dobre zabavime.
Potom ako je to s tou slobodnou volou, ako to bolo s prvým hriechom. No, a potom, ako sa mylime vo svojej viere a ktorá je vlastne tá pravá. Bude toho asi veľa. Ale máme na to celú večnosť, nie?


Chcem reagovať...
Pridané: 09:08 11.03 2009 Streda
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 43
Autor: Maco
743

3MOJ 11,5-6 Rozumiem, že väčšina nečistých zvierat je pre človeka zdraviu škodlivá a teda chápal by som, že nás Boh chce od nich chrániť. Ale prečo aj králik ktorého mäso je jedno z najzdravších a najkvalitnejších? Len taká krava, čo neni nečistá ma podobne ťažké na trávenie a nezdravé mäso ako bravčové... tak toto ma momentálne celkom zaujíma... tak by som sa ho rád spýtal


Chcem reagovať...
Pridané: 17:27 12.03 2009 Štvrtok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 756
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 189
Autor: vaso
752

ja by som sa ho chel špýtať čo je to nič.kde končí všetko a ako funguje vesmír icon


Chcem reagovať...
Pridané: 20:50 15.03 2009 Nedeľa
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 755
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 69
Autor: Milan
755
Príspevok sa načítava...

Pes,macka a vôbec zvierata maju obmedzenu mysel a nemôzu pochopit naš svet,internet,telev. atd.Sam Jezis nechcel vsetko zjavit apostolom:citujem-lebo bi ste to neznesli.Aš ked dostanete Duhca Sveteho s časti pochopite.V starom zakone kral Salamun prosil o mudrosť,citujem..takze poznam stavbu vesmiru i silu zivlov,zaciatok i koniec,i stred cias...kolobeh rokov i zoskupenie hviezd,povahu zivočichov a pudy divich zvierat,silu duchov a myšlienky ludi.Lebo mudrost je pohyblivejšia nez hociaky pohyb.Pre svoju čirost prechadza a prenika vsetko.Ved je vydych Bozej moci a je čisty vyron slavyVsevladneho.Preto sa jej nič nečiste dotknuť nemôze.Chcem reagovať...
Pridané: 02:09 19.03 2009 Štvrtok
******
img
icon Neregistrovaný
Autor: Milan
756
Príspevok sa načítava...

Zvičajne sa zajačie alebo bravcéve mäso komzumuje mlade jednoročne.A nenasiakne tolko Chemickych lat. s potravy.Kravske mäso za tie roky....V minulosti bola panenska priroda.Aj napriek tomu si myslim ze krava zuje len travu a svinky vsetko aj nečiste.Prasa sa rado vyvala aj v hnoji a kravka nie. Dokonca ju musime z času na čas česať.


Chcem reagovať...
Pridané: 02:48 19.03 2009 Štvrtok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 758
img
icon Neregistrovaný
Autor: Maco
758
Príspevok sa načítava...

stou kravou a bravcovim je to z tohoto hladiska jasne, aj ked tieto dve masa obsahuju vela nasytenych kyselin, maju mimimum vitaminov, mineralov, stopovych prvkov a tazko sa travia. Tak ze aj ta krava sice sa pasie na trave, ale zlozenie masa je tiez nekvalitne ako aj bravcovina. Ale toto povazujem ako za rozumnu vec vynechat tieto masa ked ze co clovekovi skodi na tele, nici to jeho chram a ten si mame podla pisma chranit! Ale preco je neciste kralicie maso?? Pretoze kvalita toho masa je takmer pravym opakom toho cerveneho masa, je to jedno z najzdravsich mas.


Chcem reagovať...
Pridané: 12:06 19.03 2009 Štvrtok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 769
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 189
Autor: milan
769
Príspevok sa načítava...

Boh ktory stvoril zvierata vie najlepšie čo je v nich, ich chem. zloženie.Ani ryby ktore nemali plutvy a šupiny nesmeli jesť.Pred nedavnom som počul že žralok nevylučuje moč a množstvo ludi ho prestalo jesť.Kto vie, ako je to zo zajacom.V Australií ho nejedia, premnožil sa a nechcu ho ani vidieť.


Chcem reagovať...
Pridané: 22:18 20.03 2009 Piatok
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 35
Autor: Heidi
2033
Príspevok sa načítava...

Nie je to pre mňa možno najdôležitejšia otázka, ale ak by som sa dnes stretla s Ježišom tvárou v tvár tak by som sa ho spýtala, koľkokrát v mojom živote zasiahol tak, že som si to ani neuvedomila. Napríklad, že ma uchránil pred smrťou, nehodou, chorobou a ja som o tom ani možno neviem. Alebo keď použil okolnosti, ktoré mi boli nepríjemné, boleli, alebo mi ich bolo ťažko prijať s vierou k tomu, aby ma vrátil na tú "úzku" cestičku, ale ja som nevidela, že za tým stojí On a Jeho láska ku mne. Poprosila by som ho, aby mi porozprával, ako odpovedal na moje modlitby a modlitby mojich blízkych, keď mne sa zdalo, že neodpovedal. A keď by mi odhalil to všetko, čo pre mňa  urobil a ja som si to na tejto zemi ani len neuvedomovala, tak by ma to naplnilo chválou a vďakou, a v hlavou by sa mi výrila ďalšia otázka: Prečo to urobil? Prečo za mňa zomrel? Prečo mu na mne tak záležalo? A potom by som tu nekonečnú lásku celú večnosť poznávala.


Chcem reagovať...
Pridané: 11:17 10.12 2009 Štvrtok
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 47
Autor: Alojz
2035

Prečo umierajú malé deti? Ak Boh vidí všetko dopredu, prečo stvoril svet, o ktorom vedel, že padne? Prečo ma miluje?


Chcem reagovať...
Pridané: 12:04 10.12 2009 Štvrtok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 2237
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 16
Autor: Rudolf
2234

..žiadny človek nemá taký rozumový potenciál, aby pochopil to, čo Boh vykonal a koná. Náš mozog, aj ten najvzdelanejší a najvnímavejší, má len obmedzenú kapacitu,rozsah.  /ako s počitačom,niektoré hry si nezahráš/ Keby som sa stretol s Ježišom, nedokázal by som ani hovoriť..Daniel 10:15-17.. ale On by aj bez mojich slov presne vedel, čo alebo Kto je v mojom srdci. Ďakujem Ti Pane Ježišu.


Chcem reagovať...
Pridané: 19:14 18.03 2010 Štvrtok
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 1
Autor: Janko
2237
Príspevok sa načítava...

Prečo umierajú malé deti?
Lebo zákony ktoré Boh ustanovil sú nekompromisne poslušné.. nie sú ako ľudia..
alebo inak.. čítal som zaujmavý článok a síce nie so všetkým súhlasím ale vyberiem podstatné:

Boh je všade. No a čo? Môže byť všade už len preto, že nejestvuje miesto, kde by nebol. To však ešte neznamená, že sa aj vo všetkom osobne angažuje. Ako sa drzo opovažujem rýpať do samotného Boha. No a čo? Čo je lepšie? Fanatik alebo racionalista. Fanatik zhltne všetko, čo mu dajú. Naozaj je Boh taký, ako o ňom počúvame? Z jednej knihy? Normálny veriaci by odpovedal: Ja jednoducho verím, že taký je a bodka. To je v poriadku. Takúto odpoveď beriem. Dobrý veriaci musí byť fanatik. Ale jestvuje aj pohľad z tej druhej strany. Niet snáď na tejto planéte nikoho, kto by sa nezamýšľal nad tým, prečo je na svete utrpenie. Prečo dieťa spadne a zlomí si nohu? Prečo vypukne vojna? Prečo som práve ja musel skočiť na tú prekliatu mínu? Za každým povieme...Boh to tak určite chcel. Je to skúška. Dopúšťa to, alebo je to Jeho vôľa.....ale čo je jeho vôľa? Tá mína bola vyrobená tak, aby fungovala. Pri štatistike pohybu ľudí po mínovom poli existuje nenulová pravdepodobnosť, že na ňu niekto stupí. A prečo práve ja? Lebo štatistika berie ľudí ako nerozlíšiteľné subjekty (bez identity). Spadnem do vodopádu. Chcel to Boh, alebo je to len strohá udalosť nemajúca hlbší zmysel? Ten vodopád sa správa podľa prísnych (a nekompromisných), ale presných fyzikálnych zákonov. Tak kde je Boh? Guľka z pištole letí podľa jednoduchého pohybového zákona a ak jej do cesty vojde človek, aký dôvod má zmeniť svoju dráhu? Kde sa vytráca ten hlboký zmysel utrpenia? Guľka iba plní Božiu vôľu tým, že rešpektuje fyzikálne zákony. Guľke je jedno, či trafí človeka alebo stenu..


prečo stvoril svet, o ktorom vedel, že padne?
Biblia dáva odpoveď.. Boh Ti to hovorí už dnes.. DAN 4,32
Na svoju slávu.. EF 1,9
a preto aj zasadil strom poznania viediac to, že ľudia pojedia.. RIM 11,32


Chcem reagovať...
Pridané: 21:29 19.03 2010 Piatok
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 204
l 1 r
© 2010 bibliaaty.sk
Načítavanie...