Téma:

Spolocna modlitba

Zobraziť: Zoradiť:
l 1 2 r
Autor: sunny
2625

Ahojte,
 
napadlo ma, vytvorit takuto temu:

Co keby sme kazdy sem tam prispeli jednou modlitbou vlastnymi slovami do tejto temy. Slovami od srdca k Panu Bohu.
Modlitou, ku ktorej sa potom aj my ostatni mozeme modlitbou pripojit a este posilnit...
 
Tak zatial...
 
sunny


Chcem reagovať...
Pridané: 10:24 01.06 2010 Utorok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 2629, 2696, 2710
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 802
Autor: Maco
2629
Príspevok sa načítava...

Pane chcel by som ta poprosiť o ľudí ktorý navštívia túto stránku, aby našli tvoju pravdu ktorú si nám zanechal v písme. Aby našli pravdu o láske ktorá nech nadobudne použitie v rôznych diskusiách na týchto stránkach. Aby ľudí ktorých reagujú na dané témy nezachvátila pýcha, zloba, nenávisť a svár. Nech ľudí ktorí sú z teba narodení a ktorí úprimne po tebe túžia, spojíš v láske a jednote. Nech táto stránka slúži ako tvoj nástroj na volanie ovečiek z iných ovčincov do tvojho stáda JN 10,16


Chcem reagovať...
Pridané: 11:55 01.06 2010 Utorok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 2631
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 189
Autor: sunny
2631
Príspevok sa načítava...

Krasne. Mozem len dodat: Amen
 
icon


Chcem reagovať...
Pridané: 12:53 01.06 2010 Utorok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 2635
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 802
Autor: sunny
2635
Príspevok sa načítava...

ZID 3,6-6 Rada by som pridala modlitbu za deti. Dnes je totiz 1.juna a na Slovensku to bol kedysi a mozno aj dnes este je Medzinarodny den deti.
 
"Drahy nebesky Ocko,  dakujeme Ti za najkrajsi dar, co nam davas: Za ludsky zivot.
Dakujeme ti za najkrajsiu a najuprimnejsiu radost, ktora sa nam moze prihodit: Za detsky usmev, ktory sa vzapäti odrazi aj na nasej tvari.
Dakujeme Ti za najuprimnejsiu starost, ktora je nam najprirodzenejsia, a to starost o nevinne trpiace dietatko.
Dakujeme Ti, ze v urcitych veciach sa v kazdom z nas nachadza kusok ludskosti a lasky.
 
Prosime Ta, za trpiace deti na celom svete. Za deti, ktore trpia hladom, smädom, alebo este horsie nedostatkom lasky alebo dokonca nasledkami ludskej zloby, ci lahostajnosti.
 
Prosime Ta i za deticky, ktore chcu prist na svet, ale ich rodicia sa na zaklade vlastneho egoismu rozhodnu im v tom zabranit.
Prosime Ta aj  za takych rodicov, za ludsky cit , za rozumnost, za zodpovedne citenie.
 
Prosime ta o vela radosti a usmevu do dnesneho sveta. A o vela uprimnosti ale hlavne lasky. 
Prosime Ta, aby vsetci pochopili, ze Ty nas vsetkych milujes a pozyvas, aby sme ostali v Tvojej laske  a chceli byt Tvoje deti.  EF 4,4-6 , JN 3,16-16  Prosime Ta, aby vsetci pochopili, ze sme bratia a sestry a mame zit tu na Zemi vo vzajomnej laske a ucte, bez ohladu na rozdiely medzi nami. 
Daruj nam schopnost respektovat a milovat jeden druheho aj s nasimi slabostami alebo nevedomostami a mat jeden druheho v ucte.  
 
Prosime Ta, aby sme zili a raz na konci zivota zomierali ako si to zelas Ty: 
Ako  deti,  teda so schopnostou milovat ako dieta aj tych nedokonalych,
verit ako dieta aj ked nepozname vsetko,  
byt jednoduchy ako dieta, teda bez narokov ale v nadeji k Tvojim prislubeniam.  ZID 3,6-6
Aby sme boli prave tak zreli na nebo, ako si to zelas Ty. " LUK 6,35-38
Amen 
 
 


Chcem reagovať...
Pridané: 14:51 01.06 2010 Utorok
******
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1, oprava 2
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 802
Autor: sarah
2639

Pane, ja Ta pokorne prosim, aby si zastavil dazd.. Ked pozeram spravy, pocuvam rozhovory ludi, beha mi mraz po chrbte. Pane, mnohi ludia prisli o vela, niektori o urodu, pribytky a ini aj o to najvzacnejsie – zivot. Prosim ta za ludi poznacenych touto tragediou, aby si im pomohol zacat od zaciatku, aby nemalomyselneli, ale este viac sa primkli k Tebe, Panovi panov a Kralovi kralov, pre ktoreho ziaden problem nie je nevyriesitelny. Prosim ta, aby tito ludia citili, ze si aj teraz s nimi. Amen


Chcem reagovať...
Pridané: 17:21 01.06 2010 Utorok
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 78
Autor: sunny
2696
Príspevok sa načítava...

Drahy nebesky Otecko,
 
chcem ta poprosit, aby sme sa vzdy modlili za to, aby nasi blizní nasli tu Tvoju a nie "tu nasu pravdu" alebo" pravdu niekoho ineho". Ale vzdy len "tu Tvoju, Boze". Pomoz nam prosim vsetkym najst tu Tvoju pravdu vo vsetkom.
 
Velmi Ta lubim.
 
Amen


Chcem reagovať...
Pridané: 02:53 09.06 2010 Streda
******
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 802
Autor: sunny
2710
Príspevok sa načítava...

Drahy nebesky Ocko,
 
chcela by som sa Ti podakovat za dnesny den aj za predosle dni. Za vsetko krasne co som zazila, i za tie menej krasne ale za to poucne chvile.
 
Chcela by som ta poprosit, ochran nas vsetkych od omylov vo viere, a nedovol ani jednemu z nas, aby niekoho hoci len omylom odviedol od Teba alebo od dovery k Tebe.
 
Daj prosim, aby sme v kazdom cloveku hladali dobro a nachadzali ho. Daj aby sme neboli slepi voci dobrote ludi z inych kultur, inych vierovyznani alebo inych nazorov. Daj aby sme na kazdom cloveku docenili to dobre a za to zle neodsudzovali my ale sud prenechali vzdy Tebe.
 
Daj prosim, aby sa laska na Zemi stale viac rozsirovala. Daj, aby ludia prestavali mat predsudky ci uz politicke, narodnostne, etnicke, alebo o tom postaveni muza a zeny a samozrejme tiez  deti v spolocnosti.
 
Daj prosim, aby sme boli stale viac citlivy voci nasim bliznym.  Daj prosim, aby sme ti nikdy neprestali doverovat, ani vo chvilach, ked sa nam bude zdat, ze niet vychodisk. Ty nas aj vtedy sprevadzas.  Dakujeme Ti.
 
Dakujeme Ti za Jeziska, ktory sa za nas obetoval na krizi, dakujeme Ti za Mariu, ktora ho porodila pre nas, dakujeme Ti za Ducha Sväteho, ktoreho si nam zoslal, dakujeme Ti za nasich priatelov v nebi, Bozich anjelov, ktori nas maju tiez radi.
 
Dakujeme, ze si.
 
Amen
 


Chcem reagovať...
Pridané: 01:14 13.06 2010 Nedeľa
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 802
Autor: zahor21
2867

Bože Otče náš nebeský. Ďakujem Ti za prežitie ďalšej noci v tejto časnosti. Ďakujem Ti, že si mi dal dožiť tejto rannej chvíle, že Ti môžem ďakovať za Tvoju lásku, milosť, dobrotu, starostlivosť čo všetko sú dary Tvojho Ducha Svätého, ktorými dávaš každému to čo potrebuje podľa Tvojej vôle. Prosím Ťa o odpustenie hriechov, ktorých som sa dopustil vedomky či nevedomky proti Tebe či proti svojim blížnym. Prosím Ťa o všetkých ľudí tohto sveta. Požehnaj každého Duchom svätým a priveď každého k sebe. Daj prosím, aby vedeli, že len skrze Tvoje Slovo, Ježiša Krista a Tvoje Písmo sväté sa môžu dostať k Tebe. Daj prosím Ťa, aby sa každý obrátil k Tebe, aby vedeli, že len Tebe musia ďakovať za všetko čo majú, a len  Teba prosiť  o všetko čo potrebujú. Prosím Ťa zmeň mienku islamského národa, aby nevideli cestu k Tebe cez zabíjanie druhých, ale cez úprimnú lásku k Tebe a svojim blížnym. Prosím Ťa o všetkých, ktorých postihli prírodné katastrofy, aby v nich videli Tvoj vztýčený prst, ktorým každému dávaš najavo, že bez Teba sa na svete nič nemôže udiať, a aby si uvedomili, kde vedie cesta bez dodržiavania Tvojich prikázaní a život bez Teba, a aby sa Tvojou pomocou a pomocou svojich blížnych čim skôr dostali opäť do normálneho života, a aby Ti nezabúdali za všetko ďakovať. Prosím Ťa, daj, aby bohatí pamätali na svojich chudobnejších bratov, a aby im pomáhali podľa svojich možností. Aby každý človek sa pozeral na svojho blížneho ako na vyššieho od seba. Aby mal každý učenie nášho Spasiteľa Ježiša Krista vo svojom srdci. Daj zdravie tým, ktorí ho potrebujú, a tým ktorí ho majú ho upevni, aby sme sa všetci stretli v Tvojom nebeskom kráľovstve, ktoré nám pripravuje Tvoj Syn Ježiš Kristus. Amen.


Chcem reagovať...
Pridané: 09:50 19.07 2010 Pondelok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 2868
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 2022
Autor: babina
2868
Príspevok sa načítava...

amen  icon
Moj Otče, ktorý si na Nebesiach, nech sa deje Tvoja vôla, ako v Nebi tak i v mojej rodine , v mojom živote a v živote všetkých, ktorí v Teba veria a Tebe dôverujú. Dakujem Ti, že S,i a že si sa mi dal spoznat, a prosím, nech sa naplní Tvoja vôla na celej zemi.
Prosim Pane Ježišu , daj mám silu obstát v zlý den a všetko prekonat. Prosím, príd skoro.  
amen 


Chcem reagovať...
Pridané: 10:17 19.07 2010 Pondelok
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 113
Autor: sunny
2877

Drahy nebesky Otec,
 
prosim odpust nam nase hriechy. Zmiluj sa aj nad tymi, ktori ta uz stratili z dohladu. Zmiluj sa aj nad ludmi, ktorych som vcera videla v televizore a bolo to strasne. Velmi ta o to prosim.
 
Pomoz nam byt vernymi, spravodlivymi a huzevnatymi spolupracovnikmi na Tvojom poli.
 
Pomoz nam, aby sme nevahali zapriet samych seba, vzdy ked to moze priniest ovocie nasej viery. ZID 13,15-16
 
Prosim, daj nam silu, kracat po spravnej ceste a nikdy nezufat. Dakujeme Ti aj za nas kriz. Dakujeme Ti hlavne za ten Tvoj. 

Milujeme Ta. KOL 1,13-20
 
Amen. ZID 13,20-21


Chcem reagovať...
Pridané: 11:59 19.07 2010 Pondelok
******
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1, oprava 2
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 802
Autor: sunny
2963

Drahy nebesky Otec,


dakujeme Ti za Tvoju lasku k nam. 

Prosim ved nas vo vsetkom a nedovol nam vynasat rozsudky nad druhymi ludmi, pretoze to je jedine Tvoje pravo. Odpust nam prosim, ak sa nam to predsa niekedy stane. 

Daj nam rozvahu a vela lasky a trpezlivosti voci nasim bliznym. Prosim Ta, neustale nam pripominaj, aby sme sa nechali viest Duchom Svätym a nie nasou vlastnou spravodlivostou. Chran nas prosim pred vlastnou pychou, zavistou, ci zaslepenostou a daruj nam otvorene srdce schopne neunavne hladat dobro v kazdom jednom  cloveku. 

Nech je pozehnane Tvoje meno naveky. Milujeme Ta. 

Amen


Chcem reagovať...
Pridané: 16:56 26.07 2010 Pondelok
******
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 802
Autor: sunny
3039

Drahy nebesky Ocko,

chcem sa Ti podakovat za vsetko, co nam vsetkym denne davas. 

Mam jednu prosbu. Vsetci sme jednoduchi ludia, ktori sa casto nechaju pomylit. Niekedy nam to dokonca vyhovuje, az kym si neuvedomime, ze sme takmer vykrocili nespravne. 
Ty vies, ze sa vsetci v niektorych veciach mylime, lebo sme stale nedokonali. Napriek tomu sa velakrat pysne domnievame, ze to vieme spravne alebo si nachvilu myslime, ze sme na nieco prisli sami, ako keby bez Teba. Odpust nam prosim. Vtedy si vzdy uvedomim, ze je to vlastne aj dobre, ze sme vsetci taki nedokonali, pretoze sa ucime pokore v tom, v com sa mylime  a zaroven aj trpezlivosti voci tym, ktori sa zase mylia v inych veciach.

Jezis Kristus, chcem Ta poprosit, aby sme sa vzdy vsetci mali vo vzajomnej laske a trpezlivo zachranovali jeden druheho a povzbudzovali sa vo viere, aby nasa viera v Teba navzdy vytrvala.

Prosim Ta Boze,  pre Jezisovo  meno, zachran nas vsetkych a zachovaj nas pre nebo Svätych. 

Milujeme Ta. 

AmenChcem reagovať...
Pridané: 23:39 01.08 2010 Nedeľa
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 802
Autor: sunny
3491

Dostala som list od jednej  mojej dobrej priatelky. Spoznala som ju pred par rokmi. Vtedy sme este obidve opatrovali deticky v nemeckych rodinach. Je to dobra dusa. Ked som potrebovala jej pomoc, sama mi ju ponukla. 

Odvtedy sa ona spoznala s jednym muzom, s ktorym teraz caka babätko. Ich vztah je velmi komplikovany, pretoze ked sa spoznali, on jej zamlcal, ze uz bol raz zenaty. Cely ich vztah je preto poznaceny  mnohymi problemami a ona ked mi pisala svoj list, bolo v nom vela bolesti. Pisala mi, ze dufa, ze jej dieta  je Bohom chcene. 
"Pravdaze je.", odpisala som jej. "Pan Boh vedel, ze ma prist to malicke na svet. Boh ho naplanoval ako kazdeho ineho cloviecika. Neboj sa, aj ono je Panom Bohom milovane."

Nedavno mi poslala este jeden list. Bolo v nom vela obav. Dietatku sa az tak nedari v brusku. Ona dlho vahala s rodinou. Teraz ma uz vyse 40 rokov a to je uz vek, ked sa v tehotenstvach vyskytuju castejsie problemy. Pise, ze asi bude musiet porodit predcasne, pretoze ona ma problemy s cievami  a dietatko nie je dostatocne vyzivovane. 

Prosim vas o modlitbu za dietatko aj mamicku dietatka.


Chcem reagovať...
Pridané: 13:26 19.08 2010 Štvrtok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 3494
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 802
Autor: babina
3494
Príspevok sa načítava...


Môj Boh a Pán,

prosím ´Ta snažne o život toho dietata i matky, ved Ty si Tvorcom života.
Osláv sa v tejto tažkej situácii , daj zvitazit životu , ved Ty si mocný a láskavý Boh.
Uzdrav cely organizmus ale i psychiku maminky, a dietatko nech sa narodí
úlne zdravé , krásne, šikovné, a nech prináša mamine radost a Tebe slávu. 
Ochranuj, prosím,  obidve aj počas pôrodu. vdaka Ti Pane náš, za Tvoje rany a sinavice,
ktorými bola už uzdravena na tele i na duši.
Napriek okolnostiam viem, že Ty maš všetko pod kontrolou, nedopustiš nič,
 čo by prekazilo Tvojim planom.

Prosim aj za duchovnu stranku pre tuto mamičku - daj sa jej spoznat Ty sám mocne,
ved ju Ty sv.Duchu sam ku p.Ježišovi, nech spozná Jeho Lásku kríža, kde má už
odpustené všetky vyznané a olutované hriechy.
Daj jej vediet, že Ty držíš nad nou svoju ochrannú ruku, nech Ti otvorí cele svoje srce,
aby si bol Panom života jej i dietatku. daj jej milost pokania.
Ved Ty si slávny a milostivy Otecko - Boh. 
pre Tvoju slavu a čest. Halelujah! amen.
icon  


Chcem reagovať...
Pridané: 14:21 19.08 2010 Štvrtok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 4147
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 113
Autor: sunny
3900

Krestanska mudrost:

Ked nevies zaspat, namiesto pocitania oveciek si prehovor s pastierom.
icon   icon   icon


Chcem reagovať...
Pridané: 22:25 09.09 2010 Štvrtok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 3914
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 802
Autor: jonatan
3914
Príspevok sa načítava...

Ja si myslim ,,,,nie je OK.


Chcem reagovať...
Pridané: 02:41 10.09 2010 Piatok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 3932
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 437
Autor: sunny
3932
Príspevok sa načítava...

Preco?

Prehovorit s pasierom znamena predsa Modlitba k Jezisovi.

A pocitanie oveciek je plytvanie casom.

Ako si to pochopil ty?


Chcem reagovať...
Pridané: 19:57 10.09 2010 Piatok
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 802
Autor: sunny
4147
Príspevok sa načítava...

Ahojte vsetci,
 
dakujem vam vsetkym za modlitbu za moju priatelku a jej rodinku.
 
Dostala som nadhernu spravu:

Dietatko prislo na svet 30. Septembra. Je to krasny chlapcek a dietatko aj mamicka su uplne zdravi. icon
Aj ocino sa hrozne raduje.

Fanbianko mal 48 cm a 2220 gramov. Je velmi malicky, ale hlavne ze je zdravy. Velmi sa tomu tesim.
 
Este raz dakujem za vase modlitby. Boli vyslysane.
 
A dakujem aj Panu Bohu z celeho srdca, ze ich tak pozehnal. Nech sa im aj nadalej dari v zdravi.
 
 


Chcem reagovať...
Pridané: 01:32 19.10 2010 Utorok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 4180
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 802
Autor: babina
4180
Príspevok sa načítava...


H A L E L U J A - čo k tomu dodat?-Boh je úžasný!!! icon icon icon icon


Chcem reagovať...
Pridané: 13:14 23.10 2010 Sobota
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 113
Autor: sunny
5007

Prosim vas o modlitbu za nas vsetkych a o silu niest nas vlastny kriz.

Jezis nas, ty si tuto cestu vychodil uz pred nami, posilni nas. 

Amen.Chcem reagovať...
Pridané: 22:25 15.02 2011 Utorok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 5009
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 802
l 1 2 r
© 2010 bibliaaty.sk
Načítavanie...