Téma:

Videl niekto niekedy Boha?

Zobraziť: Zoradiť:
l 1 r
Autor: brotherrr
7714

Biblia nám hovorí, že Boha nikto nikdy nevidel okrem Pána Ježiša Krista. V knihe Exodus, Boh vyhlasuje: „Nebudeš môcť vidieť moju tvár, lebo človek ma neuvidí, ak má ostať nažive.“ Tieto Písma sa zdajú byť v rozpore s inými Písmami, ktoré popisujú rôznych ľudí, ktorí „videli“ Boha. Napríklad, tiež kniha Exodus opisuje Mojžiša ako hovoril s Bohom „tvárou v tvár.“ Ako mohol Mojžiš hovoriť s Bohom „tvárou v tvár“, ak nikto nemôže vidieť Božiu tvár a žiť? V tomto prípade, fráza „tvárou v tvár“ je obrazné vyjadrenie vzťahujúce sa na to, že boli vo veľmi blízkom spoločenstve. Boh a Mojžiš sa rozprávali navzájom, ako keby boli dve ľudské bytosti, ktoré majú blízky rozhovor.

V Genesis, Jákob videl Boha, ktorý sa objavil ako anjel; on nevidel skutočne Boha. Samsonovi rodičia boli vydesení, keď si uvedomili, že videli Boha, ale oni Ho videli ako sa objavil len ako anjel. Ježiš bol Boh v tele, takže, keď Ho ľudia videli, videli Boha. Takže, áno, Boha môžeme „vidieť“ a mnohí ľudia Ho „videli“ a aj dnes poznám ľudí ktorí ho vidia. A zároveň, nikto nikdy nevidel Boha zjaveného v celej svojej sláve. V našom padlom ľudskom stave, keby sa nám Boh plne odhalil, boli by sme strávení a zničení. Preto sa Boh zahaľuje a objavuje sa vo forme, v ktorej Ho môžeme „vidieť“. Avšak, toto je niečo úplne iné, ako vidieť Boha vo všetkej Jeho sláve a zobrazenej svätosti. Ľudia videli vízie Boha, obrazy Boha a zjavenie Boha, ale nikto nikdy nevidel Boha v celej Jeho plnosti.


Chcem reagovať...
Pridané: 17:09 08.02 2012 Streda
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 9828
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 55
Autor: imo
9828
Príspevok sa načítava...

možno by bolo lepšie vyjadrovať sa presnejšie. Boha Syna, či Boha Otca, či Boha Ducha Svätého? Ježiš bol Baránkom obetovaným namiesto Abrahamovho syna, Ježiš bol vodou vyvierajucou zo skaly aby jeho ľud na púšti nezahynul, Ježiš písal zákon na kameň  aj do sŕdc. Boha nikdo nikdy nevidel, až kým sa nezjavil v Synovi. Ak vidíš Syna v blížnom uvidíš aj Otca v Synovi.


Chcem reagovať...
Pridané: 09:15 28.03 2013 Štvrtok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 9830
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 189
Autor: JezisovSvedok
9830
Príspevok sa načítava...

God bless you

Ci niekto videl Boha?,Ano aj dotykali sa ho Boh poslal svoje Slovo cize Boha aby si zobralo telo a prebyvalo medzi nami. JN 1,1-18    Jn 14:9 Ježiš mu vravel: „Filip, toľký čas som s vami, a nepoznáš ma?! Kto vidí mňa, vidí Otca. Ako môžeš hovoriť: »Ukáž nám Otca?
Jezis je Slovo ktore je v Otcovi.Bozie slovo je Duch a zivot.Len ze nato potrebuje zjvanie od Boha ako je to vlastne stymto.   1Jn 5:7 Pretože traja sú, ktorí svedčia na nebi: Otec, Slovo a Svätý Duch. A tí traja sú jedno. Bozie slovo je tak v Bohu ako tvoje v tebe icon  A Bozie Slovo je Duch,ktory vychadza z Otca  icon  Jn 15:26 Ale keď prijde Tešiteľ, ktorého vám ja pošlem od Otca, toho Ducha pravdy, ktorý vychádza od Otca, ten bude svedčiť o mne. Tak ze ak prisiel Boh v tele   1TIM 3,16 tak vsade kam sa hybalo Slovo po zemi cize Jezis bol snim Otec aj Duch Svaty  LUK 3,22 Pan vas zehnaj


Chcem reagovať...
Pridané: 13:06 02.04 2013 Utorok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 13520
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 520
Autor: Damil
13520
Príspevok sa načítava...


 Nevidel.   (Ján 1:18) -  Boha nikto nikdy nevidel.

2.Mojž.33:2O - . . .  lebo mňa nikto nemôže vidieť a zostať pritom nažive.   Ek                        

.  . . lebo ma neuvidí človek, aby pri tom zostal živý.    Roh.


Chcem reagovať...
Pridané: 13:00 05.09 2014 Piatok
******
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 54
l 1 r
© 2010 bibliaaty.sk
Načítavanie...