Téma:

cirkevné nariadenia

Zobraziť: Zoradiť:
l 1 2 3 4 5 6 7 8 9 r
Autor: Radka
10303

Ahojte bratia a sestry icon  práve dnes som hľadala nejaké veci ohľadom jednej témy, ktorú mám už dlhšiu dobu na srdci, ale pri pátraní som sa dopracovala k niečomu inému, čo ma naozaj zasiahlo.. narazila som na jednu stránku, kde sa vlastne píše o tom, že Ježiš dal cirkvi právo na to, aby dávala príkazy..doslovne je tam "Ježiš Kristus jej dal výslovné právo vydávať príkazy" a je to "podložené" veršom:  Čokoľvek zviažete, teda rozkážete na zemi, bude zviazané, teda bude platiť aj v nebi  Mt 18,18 ..ja som práve v období kedy hľadám Boha icon  sú veci s ktorými sa stotožňujem a sú zasa také, ktoré sú mi veľmi vzdialené...táto stránka na ktorú som narazila sa týka konkrétne katolíckej cirkvi..a práve tá mi čoraz viac vzdialená..a veľmi ma zarazila tá veta hneď na začiatku, pretože sa píše: Všet­ko, čo vám pri­kazujem, starost­livo do­držiavaj­te, nič k tomu ne­pridávaj­te ani z toho ne­uberaj­te. 5Moj 13,1
aký mate vy k tomuto postoj..k týmto cirkevným veciam ...nemáte pocit, že si veľa veci upravujú podľa seba a podkladajú to písmom a veršami, ktoré často krát nesúvisia..ale iba ja mam takýto pocit? nechcem vyvolať spor..len sa snažím nájsť pravdu icon ..


Chcem reagovať...
Pridané: 21:30 09.08 2013 Piatok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 10399, 10401, 10403, 11591, 16790
img
icon Neregistrovaný
Autor: Dusan82
10399
Príspevok sa načítava...

Ahoj Radka

Správna cesta ktorou sa riad, je Božie slovo. Nedaj na citáty a rôzne učenia ktorých je mimochodom veľmi veľa (mnoho). Ak chceš veriť v Pána Ježiša tak ver a snaž sa Ho nasledovať ty sama, lebo či ti bude hovoriť niekto to, alebo hento, stále si môžeš byť istá iba tým čo budeš mať v ruke ty sama a to Božie slovo. Boh je všade okolo nás a chce prebývať v nás, v našich srdciach. Je iba a len na nás ako sa k tomu postavíme, či dáme na rady ľudí, alebo sa budeme spoliehať iba a len na Neho samého a veriť že On nás povedie. Nie človek! Ale Boh sám JN 16,13 . Ak tomuto niekto neverí, tak toto podľa mňa viera nie je!

Verš v ktorom sa píše o zviazaní je široký pojem. A tiež aj viac veršov a slov z písma. Slovo Božie je písané obrazne, je skryté pred múdrymi tohoto sveta. Je to preto tak, aby to pochopili iba tí ktorí majú o Boha vážny záujem a budú sa snažiť čítať a chápať Božie slovo stále a stále viac a viac. 
Nikto sa nad nikoho nesmie povyšovať, lebo sme si všetci rovný. Takže žiadne poveli a príkazy od ľudí, toto totiž sloboda nie je. Jediný povel ktorý máme mať v srdci a na mysli je Božie slovo, Boh sám a nie ľudské nariadenia.
Katolícka cirkev je jedna z mnohých ktoré majú takéto ľudské nariadenia, nie je totiž sama a jediná, ktorá si takto upravuje písmo podľa seba. Robí to každá, inak by ich toľko nebolo. Každá má svoje vlastné nariadenia a učenia ohľadom písma. Toto správne nie je! V každej buď budeš veriť tak ako oni, alebo odchod, inak nemá význam byť aj naďalej medzi nimi.

Mimochodom. To čo zviažete znamená, že to čo veriaci ľudia v Pána Ježiša zviažu písmom Božou pravdou (kľúčom) spolu s človekom bude zviazané aj na nebi. To znamená, že ak niekomu zvestuješ evanjelium - Pána Ježiša a ten Ho príjme, tak inak povedané si ho zviazala s Pánom Ježišom a takto bude zviazaný aj v nebesiach, lebo sa mu to bude rátať. Božie slovo je kľúč k spaseniu, kľúč k pravde a večnému životu.

Takže áno, katolická cirkev si aj tento verš iba privlastnila pre svoje potreby aby dokázali, že sú potrebný, lebo tak ako židia ani oni nemajú záujem stratiť to čo majú a to je: pocit nadradenosti, moci k ľuďom, dlhé rúcha, plášte, prvé rady v synagógach (kostoloch), pozdravovania po uliciach a na trhoch, peniaze atď.....  No opakujem, nie sú jediný!!

Snažil som sa ti to vysvetliť tak aby si nemala pocit že ťa niekam ťahám do nejakého spolku. Nie! Práve že naopak! Snažím sa ti hlásať Božiu slobodu. 
Nech sa ti darí napredovať a nasledovať Pána Ježiša icon


Chcem reagovať...
Pridané: 23:14 03.09 2013 Utorok
******
img
icon Neregistrovaný
Autor: JezisovSvedok
10401
Príspevok sa načítava...

Radka
Ano Boh dal autoritu cirkvi a bez nej Pan nechce nic robit.Cirkev je telo Kristovo,ktoru si vydobil Pan svojou vlastnou krvou   SK 20,28  Hladaj spolocenstvo kde na prvom mieste kladu Bozie pismo,cize kde sa zachovava to co nariadil Pan.Modli sa k Bohu a Duch Svaty ti ukaze kde sa mas zaclenit a kde mozes byt vybudovana pre Kristovo dielo.  EF 4,11-16


Chcem reagovať...
Pridané: 08:49 04.09 2013 Streda
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 10418
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1, oprava 2
img
icon Neregistrovaný
Autor: JezisovSvedok
10403
Príspevok sa načítava...

Radka
Vsetko zalezi na tom ci chceme nasledovat Pana alebo nie.Ak by si nahodou chcela nasledovat Pana,tak ver tomu ze Pan sa ti da spoznat.Kto hlada najde.Jezis ked hovoril  zborom v zjaveni Jana,tak na kazdu jednu mal nieco,ale dal im sancu aby cinili pokanie.Prava cirkev Bozia kaze evanjelium,zije neustale podla Bozieho slova a tak ako si napisala neubera ani nepridava.Napriklad ak Jezis kazal aby sme krstili,tak mame krstit.Vsetko co je v pisme mame zachovavat a iba podla toho spoznaju ze chodime s Bohom.Jezis ma svoju pravu cirkev na tejto zemi je to ta ktora ma Ducha Kristovho.  RIM 8,9 . Ak by ti niekto povedal ze nemusis nikam patrit tak je to velky omyl. Ked si zacnes citat od skutoch apostolov az do zjavenia Jana tak vsade sa hovori o cirkvi ako o tele Panovom.Tak ako som pisal nie vsetci patria k nej iba ti ktori cuju a zachovavaju.Su to znovuzrodeni Krestania.
Ak ti niekto povie ze nemusis nikam patrit,tak je to ako keby ti povedal nepotrebujes mat domov,mozes  si zit slobodne vonku.
Pride zima,dazd a taky clovek skoro zomrie. Cirkev je Bozi dom  1TIM 4,15 . Najdi si spolocenstvo kde sa kaze  a zije slovo,najdi si bratov ktory ti pomozu nasledovat Pana. Ukazem ti ze Pan ma svoju cirkev ktoru si pouziva mocne na zachranu cloveka a nejde jej o svoje zaujmy,ale riskuje a svoj zivot.JEZIS HOVORI PODLA LASKY ICH POZNATE 
 http://tv7.cz/?vid=1171   http://www.konferenciaohna.sk/
Ak hladas naozaj pravdu tak ta pozyvam na velku konferenciu ohna do Kosic, bude tam kazat znamy evanjelista D.Kolenda mozno aj R.Bonke ktori zasiahli s evanjeliom Kristovim asi 9milonov ludi.Hovorim ti Pan ma svoju cirkev na tejto zemi.
Nedaj sa zviest,cirkev nieje dakonala lebo v nich ziju nedokonali ludia.Je to tak isto ako s manzelstvom,ja a manzelka mame svoje chyby ale ak clovek miluje tak prehliada tie chyby.Ti ludia co nechcu zit v spolocenstve cize v cirkvi su ludia,ktori nevedia odpustat,ktori si myslia ze poznaju pravdu a nemusi im nikto radit.Len ze prava laska hovori nieco ine.Bozie slovo hovori o tejto laske,iba v tej laske ludia ostanu po kope  1KOR 13,4-8
Pan ta zehnaj. 


Chcem reagovať...
Pridané: 09:35 04.09 2013 Streda
******
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1
img
icon Neregistrovaný
Autor: Dusan82
10418
Príspevok sa načítava...

Svedok

Boh nedal žiadnu autoritu žiadnej cirkvi. A ak áno, tak nám napíš ktorej? Je to jedno? Ak si si nevšimol to je ten problém čo ju trápi a o čom píše. V čom si iný od katolíkov? Si taký istý. Žiaden hriešny človek nám predsa nemôže byť nejakou autoritou. Hriešny znamená omylný, omylný znamená robiť chyby. Ty si zakladáš autoritu spasenia na chybách? Ja na Božom slove - sväté písmo.

Mimochodom kto je autorita? Boh, alebo človek? Nevyťahuj prosím ťa tie verše, lebo žiaden sa neopiera o vaše tvrdenie o nejakej autorite nejakej cirkvi. Tak ktorá to teda je?

Ak je to jedno. Potom sa pýtam: Môže byť spasený ten čo svätí nedeľu? ten čo svätí sobotu? Ten kto sa klania modlám? Sochám? 

Prečo jej nenapíšeš rovno kam má ísť? Prečo jej nenapíšeš rovno tú svoju cirkev? Alebo nie je snáď tá pravá?

SK 20,28 - To znamená že máme sa opatrovať navzájom a nie niekomu určovať čo má a čo nemá robiť a ako má čo veriť. To sú veriaci ľudia. Nikde sa v tomto verši nespomína žiadna určitá cirkev. 

Svedok pýtam sa ťa učí Svätý Duch rôzne? Alebo všade rovnako?

EF 4,11-16 - To že je niekto apoštol, alebo učiteľ, alebo prorok neznamená nutnosť vytvoriť si nejaké organizované spoločenstvo v nejakom mene. Ani v tomto verši sa to nikde nespomína.
Apoštol - vyslanec ktorý ide a hlása božie slovo. Na to netreba organizáciu aby niekto šiel a hlásal. Kto je v dnešnej dobe apoštol? Každý kto sa snaží nasledovať Pána Ježiša Krista.
Prorok - človek ktorý Božie slovo dokáže podať a vysvetliť. Na to tiež nie je potrebná organizácia. Stačí vedieť čítať a písať a veriť že nás Boh povedie tak ako to sám zasľúbil  JN 16,13 . Kto je v dnešnej dobe prorok? Každý kto sa snaží nasledovať Pána Ježiša Krista.
Evanjelista - zvestovateľ. Slovo evanjelium - radostná zvesť. Kto to môže robiť v dnešnej dobe? Každý kto uverí v Pána Ježiša a snaží sa Ho nasledovať a môže zvestovať evanjelium - evanjelista.
Pastier - človek ktorý vie viesť ľudí Božou pravdou. Na to aby vedel človek viesť mu netreba nejakú vysokú školu, ale Božie slovo kde sa všetko o Bohu dozvie. Pastier je inak to isté ako apoštol, prorok, evanjelista. Pretože nato aby niekoho viedol, musí vyjsť - vyslanec - apoštol, musí hlásať evanjelium - evanjelista a tým bude aj prorokovať Božie slovo prorok.
Učiteľ - inak chápeme ako pastier. Pastier ak hlása evanjelium tak týmto zároveň aj učí. 
Na toto všetko nám stačí uveriť v zástupnú obeť Pána Ježiša a snažiť sa Ho nasledovať a ako na to tak to je všetko v písme svätom v Jeho slove ktoré nám tu zanechal! 

EF 4,13 - Tak to by som chcel vidieť ako ste všetky cirkvi čo jej odporúčaš v tej jednote viery. Hlavná vec že ty sám tu jednotu narúšaš iným učením ako iné cirkvi učia.

icon

Chcem reagovať...
Pridané: 00:17 06.09 2013 Piatok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 10426
img
icon Neregistrovaný
Autor: JezisovSvedok
10426
Príspevok sa načítava...

Dusan
Dusan ja som zabudol ze pisem s anjelom s dokonalym,hovoris ze si biedny hriesny a Tu Sa hned vyjadrujes,ze kazda cirkev je hriesna ja Sa Ti cudujem preco zijes na tejto hriesnej zemi. icon . Boh dal autority do svojej cirkvi dal Tim ktori Su znovuzrodeni a Na mene nezalezi,zalezi Na tom ci ludia nie cirkev ziju podla Bozieho slova.Boh Bude sudit jednotnlivcov.Tak ze Este raz,pisal si ze Pavol nemal istotu spasenia,omyl Pavol jasne hovoril ze ak zomrie tak je v momente s Panom,bez svojho tela.Len ze Ty tomu nechces verit,lebo to nezapada do tvojej mysle a vies,ze ani do mojej nie? A preto pouzivam vieru ,ktoru mi dal Pan ako Dar.Ja ucim to co Pan hovori aby som ucil.Tuzim zomriet a byt s Kristom ale potrebnejsie je zostat v Tele icon Toto Sa nevola istota spasenia?Ja mam tiez istotu spasenia Ty nie?Tak najdi pravdu a ta pravda ta vyslobodi zo strachu.


Chcem reagovať...
Pridané: 14:04 07.09 2013 Sobota
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 10435
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1
img
icon Neregistrovaný
Autor: Dusan82
10435
Príspevok sa načítava...

Svedok

Áno svedok, som hriešny, ale na rozdiel od vás si to viem uznať a som aj pripravený prijať nové Božie poznanie. Môžeš to isté povedať aj ty v tvojej cirkvi?

Je snáď nejaká cirkev svätá? Neomylná?

Boh nedal žiadnu autoritu žiadnej cirkvi.

Píšeš že na mene nezáleží. Fajn, takže je to jedno? A  čo je to žiť podľa Božieho slova? Vysvetli mi to prosím. Ak chcem byť spasený, čo mám robiť? Môžem sa klaňať modlám? Mám svätiť, nedeľu, alebo sobotu, alebo žiaden deň? 

Svedok sám si teraz napísal, že na mene nezáleží, ale na tom ako človek a nie cirkev žije podľa Božieho slova. Tak načo si tam kde si? Sám si napísal že ste zbytočný! icon

Áno, Boh bude súdiť každého zvlášť, každého podľa jeho zásluh. 
Ty si z apoštolskej cirkvi že? Pýtam sa ťa: Dvaja z apoštolskej cirkvi, jeden bude spasený a druhý nie. Prečo? Uveď príklad.

Ďalšia otázka. Ty z apoštolskej cirkvi a zahor z nejakej reformovanej, ale typujem že je kalvin. Máte obidvaja rovnaké zásluhy? Alebo ty a niekto z advet. cirkvi? Máte rovnaké zásluhy? 
Nevadí že ty z apoštolskej cirkvi máte iné učenie a z kalvinistickej tiež iné? Minimálne čo sa posmrtného života týka, v tomto učení sa nezhodnete. Takže stále je to jedno? Takto rozdielne učí Svätý Duch? Odpovedz prosím.

A čo sa Pavla týka. Odpoviem ti v téme ktorú preberáme inde nie tu.


Chcem reagovať...
Pridané: 22:52 10.09 2013 Utorok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 10439, 10440, 10456
img
icon Neregistrovaný
Autor: zahor21
10439
Príspevok sa načítava...

Ahoj Dušan, Ak chceš byť spasený musíš uveriť v spasiteľnú moc Pána Ježiša Krista. Veď nám to sám hovorí : SK 16,31 .O klaňaní modlám som písal už dávno. Ešte raz. Máme uctievať Stvoriteľa a nie stvorenie. Svätiť máš nie každý deň, ale každú sekundu, ktorú Ti Boh Otec nebeský dáva zo svojej milosti dožiť a prežiť.
Chodím do každého spoločenstva, kde sa hlása Božie Slovo, teda Pán Ježiš Kristu preto, aby som nezabudol ani ja ani ostatní ľudia za akú drahú cenu sme boli vykúpení z moci diabla.
Žiadne spoločenstvo kde sa hlása Božie Slovo nie je zbytočné, pretože kde sú dvaja alebo traja v mene Pána Ježiša Krista, tam je aj On medzi nimi.
Ako môžeš vedieť kto bude spasený. To vie predsa len sám Boh Otec nebeský a Jeho Syn Pán Ježiš Kristus, ktorému Otec položí všetko na podnož Jeho nôh.
Máš pravdu som kalvín, ale to len preto, že som bol tam pokrstený. Opakujem ešte raz. Patrím Pánu Ježišovi Kristovi a od Neho ma neodrhne žiadny človek a už tobôž nie Ty.
Kto má aké zásluhy Ty nemôžeš vedieť. To vie len Boh Otec Nebeský a Jeho Syn, náš Spasiteľ Pán Ježiš Kristus v spoločenstve Ducha Svätého, ktorý prednáša naše modlitby Bohu Otcu nebeskému, lebo my sami nevieme ako sa máme modliť.
Pokiaľ si myslíš, že o posmrtnom živote nepíšem správne, znevažuješ tým Božia Slovo, teda Pána Ježiša Krista.
Veď Boh Otec sám hovorí, že po smrti ide telo do zeme, lebo je zo zeme a duša ide k Bohu, lebo je od Boha.
Dušan. Ty mi už pripadáš ako tí jehovisti, ktorí stále omieľajú otázku Božieho mena a ty zase omieľaš otázku kresťanských spoločenstiev.
Ešte raz. Keď Pán Ježiš hlásal evanjelium a uzdravoval  tisíce ľudí, to nebolo spoločenstvo?
Nech Ť žehná náš nebeský Boh Otec, Syn  a Duch Svätý. 4MOJ 6,24-27

 


Chcem reagovať...
Pridané: 14:36 11.09 2013 Streda
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 10444
img
icon Neregistrovaný
Autor: JezisovSvedok
10440
Príspevok sa načítava...

Dusan
Vies aky je tvoj problem,problem zaclenit sa podriadit sa.  EF 5,21 Aj ked mame rozdielne ucenia my nesme od toho aby sme sa neznasali a odcudzovali.Vies co je naplnenie zakona? je to laska.Boh si ocistil svoju cirkev svojou vlastnou krvou a ty ju ohovaras spinis vies ktora je prava uz som ti x krat napisal je to ta cirkev ktoru tvoria znovuzrodeni krestania.Ta ktora ma Ducha Kristovho.Ani stebou sa nezhodujem co sa tyka posmrtneho zivota a pritom ho jasne Jezis ucil a nie len Jezis ale aj jeho ucenici.
Hovoris ze cirkev je zbytocna naco potrebujes dom?ved byvaj vonku ako bezdomovec,nemas ani sajnu naco je tu cirkev pokial nezakusis prave priatelstvo,prave bratsvo,cirkev tvoria ludia ktori su ochotny pomahat mam sa na koho obratit.Pravu lasku prezivam tam kde su moji bratia. Hovoris ze nesme potrebny ak by sme neboli ptrebny tu na zemi tak uz davno sme v nebi  icon
Pastier nieje tvoja autorita?biblia neuci o podriadovani sa?Komu sa podriadujes ked nepotrebujes nikoho,presne diablov trik vystacis si sam iba ty a Boh a potom ti moze sypat svoj blud do hlavicky.Malo kvasu nakvasi cele cesto.
Pavol istotou prehlasuje moja smrt je zaciatok zivota s Panom,zobud sa nech ti zasvieti Kristus.Tazko sa ti prijima Pavlovo ucenie lebo je to proti tvojmu chapaniu.Jezis hovori este dnes budes somnou v raji.     LUK 23,43 a nehovor ze je tu chybny preklad lebo ti tu natrieskam 100 prekladov a uvidis ze ta veta je spravne prelozena iba ti ludia diskutuju o spravnosti ktorim sa tazko vlezie do hlavicky.Pavol o tom istom raju hovori ak uz neverite Kristovi,ze toho isteho dna ho zobral do raju.  2KOR 12,1-4
a Znova sa ta pytam existuje zivot bez tela ked Pavol opisuje ze je moznost vythnutia bez tela do raju?Ano inac by to nezaznamenal do pisma,preto smelostou hovori Pavol mam tuzbu zomriet a zit s Kristom. Tvoje ucenie hovori zomriem a koncim ano ak neuverime koncime v pekle.  icon


Chcem reagovať...
Pridané: 09:25 12.09 2013 Štvrtok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 10447
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1, oprava 2
img
icon Neregistrovaný
Autor: Dusan82
10444
Príspevok sa načítava...

zahor

Ďakujem. Aj som uveril. Takže vaša organizácia k mojej viere nieje potrebná! Áno, máme uctievať Stvoriteľa a nie stvorenie, tak ako to robia v cirkvách uctievajú stvorenie a to najskôr človek a potom Boh. Lebo vaša autorita nie je písmo, ale hriešny ľudia.
zahor svätiť znamená v preklade oddeliť. Oddeliť máme od čoho každú sekundu?
Takže ty keď chodíš do každého spoločenstva znamená že každé organizované spoločenstvo je to správne? Lenže doteraz sme sa nedostali k odpovedi z tvojej strany, lebo si nechce uznať, že každá organizácia má iné učenie. 
Áno, dobre si napísal, tam kde sú dvaja, traja, ale nie mnoho! Vás je mnoho. Je tam snáď niekde napísané, tam kde je mnoho veriacich? Vieš čo je to dvaja, traja? Je to iba pár ľudí a píše sa tam snáď niekde o tom, že tam kde je nejaká organizácia? zahor, dvaja, alebo traja, alebo štyria ak chceš môžu byť aj vonku na ulici, alebo u teba doma.
Ja neviem kto bude spasený, ale viem kto nebude a to je rozdiel.
Kalvini pokiaľ viem veria v predurčenie. To znamená že Boh si už pred narodením človeka vybral kto bude spasený a kto nie. To je jedna veľká lož ktorú učí tá tvoja organizácia a ty to svojou patričnosťou podporuješ. To že si bol ako malí "pokrstený" ťa neospravedlňuje, že tam ešte máš byť. Aby si nezabudol človek má najskôr uveriť a potom dať ponoriť do vody a tou vodu je Božie slovo! Nie keď je malí a nič nevie. Ty nepatríš Pánovi Ježišovi, ale kalvinom. Ak chodíš do každej organizácie, potom sa ťa pýtam zahor, ako si potom poslušný tej svojej? Ako si ju potom obhajuješ? Nie si si snáď istí tou svojou? To všade kde prídeš iba tíško čušíš a nič nehovoríš? Ako ty môžeš napísať  že chodíš do každej organizácie a pritom každá má iné učenie. Chodíš aj do apoštolskej? A pritom veľmi dobre vieš že apoštolská učí o posmrtnom živote a práve tu sa svedok prejavuje, ale si iba ticho, aby si sa neprezradil a nedal mi za pravdu. Nezabudni, že je tu archív kde sú tvoje príspevky so svedkom! Mimochodom chodíš aj k adventistom?

"Kto má aké zásluhy Ty nemôžeš vedieť." - Áno, ja to neviem, ale viem aké by sme ich mali mať a tie sú v písme zahor.
"lebo my sami nevieme ako sa máme modliť." - Ty nevieš ako sa máš modliť? Ale poriadne nad tým popremýšľaj, ak nebudeš vedieť poradím ti.
"Pokiaľ si myslíš, že o posmrtnom živote nepíšem správne," - A kde píšeš o posmrtnom živote zahor? Ukáž mi ten príspevok, lebo doteraz si mi na otázku nezodpoveda a stále iba kľučkuješ. Už je to smiešne zahor. Verí tá tvoja organizácia že duša človeka putuje po smrti do neba, alebo do pekla? Nepíš mi že kam ide, ale len odpovedz áno, alebo nie. Ďakujem.

A ty tu stále omielaš a stále obhajuješ iba cirkvi a organizácie tak ako jehovisti icon V čom som od toho od teba iný? icon Iba ak od toho, že ja dávam za autoritu Božie slovo, Boha samého, Ty a vy obhajujete cirkevné organizácie, organizované spoločenstvá. Najskôr napíšeš čo je potrebné aby bol človek spasený a neskôr píšeš o organizáciach cirkevných. No fuj zahor! Si ten čo chce sedieť na viacerých stoličkách, lebo sám nevie čo je dobré a čo vlastne chce. Sám nevieš ktorá to je a preto chodíš všade, ale aj to je klamstvo, lebo všade chodiť nemôžeš, lebo je ich toľko že sa to ani nedá!

Keď uzdravil Pán Ježiš tisíce, to bolo snáď nejaké organizované spoločenstvo s ľudskými nariadeniami??? Zahor odpvedz!


Chcem reagovať...
Pridané: 08:31 14.09 2013 Sobota
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 10452
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1, oprava 2
img
icon Neregistrovaný
Autor: Dusan82
10447
Príspevok sa načítava...

Svedok

Nie, to nie je môj problém, to je váš problém. Ja nemám potrebu sa začleniť do organizovaných spoločenstiev.
EF 5,21 - A čo je to podriadiť sa jedny druhým? Nie snáď že máme byť jedny k druhým prívetivý a láskavý a slušný a vždy pripravený poradiť a pomôcť? Vaša logika o podriaďovaní je mať hierarchiu? 

"Aj ked mame rozdielne ucenia " - No konečne aspoň niekto! icon No ja píšem snáď niekde o neznášaní sa a odsudzovaní? Ja viem veľmi dobre čo je to naplnenie zákona, lenže vy ten zákon neplníte. Už hneď prvý Boží zákon porušujete - na prvom mieste je vaša organizácia a nie Boh sám!
Áno, správne svedok ohováram icon Ale nie Božiu cirkev, vy nie ste Boží, vy ste ľudská organizácia, vy sa len na Boha odvolávate, ale pritom ako si sám napísal, každá má svoje vlastné učenie. Tak sa ťa pýtam svedok a už mi konečne odpovedz. Je snáď Duch svätý rozdelený že učí rôzne? Potom si dáš aj odpoveď kto koho špiní!
No ale svedok napíš mi ktorá to je čo má Ducha Kristovho. 
Ále čo, že Pán Ježiš učil o posmrtnom živote? Ja som myslel že učil o vzkriesení mŕtvych icon

Áno svedok vaše organizácie sú zbytočné, ale nikde nepíšem že sú zbytočný veriaci ľudia a to je rozdiel svedok, ktorý nevieš a nechceš pochopiť. Vaše s.r.o čky sú zbytočné, pretože učia rôzne svedok tak ako si to napísal na začiatku icon Takže to je to správne že nás majú učiť rôzne? Ak áno, tak potom čo sa tu so mnou naťahuješ a nezalezieš tam odial si prišiel? Nie je to snáď jedno? icon

Trepeš svedok. Proroci potrebovali k svojej viere nejakú cirkev? Abrahám? Noach? Nepotrebovali snáď iba Boha samého? To že sú veriaci ľudia neznamená že sa majú organizovať a mať ľudské nariadenia, ale že si majú navzájom pomáhať a podporovať a to je rozdiel svedok!

LUK 23,43 - Ukáž mi kde je čiarka v pôvodných textoch a nie v prekladoch svedok icon Mňa preklady na túto otázku nezaujímajú. Kde je čiarka v PôVODNýCH TEXTOCH!

A čo sa ďalších veršoch týka, si smiešny svedok, lebo nič nevieš odpovedať iba hádzať ďalšie a ďalšie. Ale si zapíš, nie mne a nie proti mne ich dávaš. icon
Ale nakoniec nie je to snáď podľa tvojho tvrdenia jedno? icon Nebuď šašo svedok a odpovedaj.


Chcem reagovať...
Pridané: 09:00 14.09 2013 Sobota
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 10461, 10463, 11865
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1
img
icon Neregistrovaný
Autor: Radka
10449

ďakujem chlapci za vaše názory..som rada, že sa rozbehla takáto debata...len je mi veľmi smutno z toho, že sa kresťania delia na toľko skupín..veľmi si prajem aby kresťania boli jedna veľka cirkev, ktorá má jedno pravdivé učenie a nie niekoľko rôznych výkladov...Dusan ty chodíš do nejakej cirkvi? my sme malé mesto a sú tu prevažne katolíci..a je to dosť na nič keď sa človek nemôže stretávať s ľuďmi, kotrí majú rovnaký pohľad na vec..je fajn mať podporu..človek potom môže rásť či nie?..pre mňa je strašne ťažké nejak napredovať, keď nemám za sebou ľudí, ktorí by túžili po živom Bohu a mali s ním vzťah..


Chcem reagovať...
Pridané: 20:57 14.09 2013 Sobota
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 10450, 10454, 10462, 16793
img
icon Neregistrovaný
Autor: Dusan82
10450
Príspevok sa načítava...

Radka

Vieš takéto témy, alebo takýchto debát je tu viacej. Tvoju otázku som si všimol iba náhodou, ale v podstate sa to tu už preberalo, ale podľa mňa to vôbec nevadí a som veľmi rád ak sa niekto na to opýta. Už tu boli takí ktorí sa pýtali a ak som odpovedal podobne ako tebe, vždy sa hneď našli títo dvaja vyššie a písali to isté akože pros a časom sa niekam začleníš a podobné nezmysli. Ale nikdy nenapíšu konkrétne kam, alebo o tej svojej tam kde oni patria. Prečo? Možno by som aj vedel, ale oni ti to určite nepovedia. Napíšu ti síce že v "cirkvách" sa hlása Pán Ježiš, to áno, ale nenapíšu ti, že v každej sa o Ňom dozvieš inak. Sú to proste rozdielne učenia v písme opísané ako rôznice! A toto chce náš Pán? Takto rôzne o sebe učiť? Lebo každá kričí že je tá pravá a že u nich je Kristus. Tak teraz ako?
To by bola pekná predstava keby všetci ľudia boli za jedno pravdivé učenie, ale takto to nie je a je to aj predpovedané v písme svätom. Od počiatku dejín ľudstva boli vždy iba jedinci dá sa povedať hŕstka tých ktorí boli v pravde Božej. Samozrejme v porovnaní s počtom obyvateľov - nás ľudí, pravoverný boli vždy v menšine - hŕstka VŽDY! Preto ani teraz nečakaj že to bude iné. 
Ja nechodím do žiadnej takejto svetskej "cirkvi" - organizovanej a ľuďmi riadnej. Ja verím v Pána Ježiša nášho Spasiteľa a verím že ak chce človek veriť, dá sa to aj bez takýchto inštitúcii v ktorých je plno rôznych výkladov písma ako si to aj sama napísala. Verím, že ak človek verí tak ho sám Pán Ježiš povedie správnym smerom (učenie a poznanie písma), inak to ani viera nemôže byť. Aby si niekto nemyslel ako som to tu už viac krát hore vyššie spomenutým vysvetľoval, slovo spoločenstvo je široký pojem a neznamená nutnosť nejakej organizácie, ktorá je riadená ľuďmi, ktorá má ľudské nariadenia a vlastné meno. Slovo spoločenstvo sa dá chápať aj tak, že sú ľudia, veriaci ľudia a to je všetko. Ty, ja, svedok, zahor atď. môžme tvoriť spoločenstvo, ale nie v organizácii kde sú ľudské pravidlá. Nikdy to takto nebolo! Spoločenstvo sú aj ľudia bez toho žeby sa niekedy stretli, lebo spolu svojou vierou v Pána Ježiša tu na zemi to spoločenstvo tvoria, ale iba Pán vie ktorí to sú. To je tá "cirkev" - veriaci ľud, ktorí sú vyvolaný na záchranu. Nie to že sa niekam niekto zapíše a chodí, ale že VERÍ a ďalej šíri tú radostnú zvesť!
Áno je to ťažké nemať oporu, ale nie nemožné. Ale jedno vec, že kto hľadá nájde a takých ako som aj ja, je viac.
Je napísané: proste a bude vám dané! Tak koho mám prosiť ak nie Pána? Od ľudí si môžeš iba ak tak vypočuť a ty sama musíš posúdiť podľa písma svätom čo je správne a čo nie. No ak toto nie je logické pre niekoho, tak už ozaj neviem.
Držím ti palce aby si rástla a silnela v Božej známosti! icon Ak niečo nebudeš vedieť kľudne sa pýtaj, preto tu sme. Ale nezabudni, na porovnanie či je to správne, alebo nie je tu písmo sväté - Božie slovo!


Chcem reagovať...
Pridané: 13:58 15.09 2013 Nedeľa
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 10453
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1
img
icon Neregistrovaný
Autor: zahor21
10452
Príspevok sa načítava...

Ahoj Dušan. Ako Ty vieš, že v kresťanských zhromaždeniach protestantských vierovyznaní uctievajú stvorenie a nie Stvoriteľa, keď Ty, ako sám tvrdíš nechodíš do žiadneho spoločenstva?
Jedinou autoritou pre mňa a pre úprimne veriacich kresťanov je, bol a stále bude Boh Otec, Syn a Duch Svätý. V živote každého človeka má byť na prvom mieste Boh a potom všetko ostatné.
Od čoho máš oddeliť každú sekundu svojho života? Od tohto zlého sveta a žiť ju pre Boha. No keď budeš žiť tak ako Ty, neviem ako to bude s Tebou ďalej. Ja sa Ťa spýtam. Na tomto fóre píšu ľudia, to my dáš za pravdu. Myslíš si, že my netvoríme spoločenstvo, v ktorom je prítomný Pán Ježiš Kristus?
Sám si potvrdil, že kde sú dvaja alebo traja v mene Pána Ježiša Krista tam je aj On medzi nimi.
Lenže Ty to nechceš pochopiť. V Písme by bolo potrebné doplniť v tomto verši slovíčko „už“. MAT 18,20 Daný verš by teda znel : „Kde sú „už“ dvaja alebo traja zhromaždení v mojom mene, tam som aj ja s nimi“. Potom by si možno tomu porozumel aj Ty. No ako istotne vieš, nikto nesmie ani pridať ani ubrať slov tohto Zákona.
Zvlášť Ti dávam do pozornosti slovo „zhromaždení“.
Pýtam sa Ťa. Tam kde sa zhromaždia dvaja alebo traja ľudia v mene Pána Ježiša Krista, či netvoria spoločenstvo? Tak prečo to Ty nechceš uznať?
Organizácia, ktorá má iné učenie ako nám zanechal Pán Ježiš Kristus, nie je organizácia kresťanov a od takej sa máme držať bokom.
O tom počte ľudí. Keď išli za Pánom Ježišom a Jeho učeníkmi ľudia, ktorých potom nasýtil. Najprv päť tisíc, potom štyri tisícky, MAT 14,21 ; MAT 15,38 .
Keď sa pozrieš na to z inej strany. Pán Ježiš Kristus bol človek a hlásal to čo mu povedal Jeho a náš nebeský Boh Otec. Aké to bolo potom zhromaždenie? Ale to je znova iba hra so slovíčkami.
Na zhromaždenie kresťanov sa ľudia schádzajú v určitú hodinu. To je jediné ľudské nariadenie aj to je len preto, aby bol každý prítomný na hlásaní evanjelia od začiatku do konca. Všetko ostatné sa riadi Božím Slovom. No Ty nemôžeš vedieť ako to je, lebo sedíš doma. No Dušan fuj. Ty chceš niekomu tvrdiť, že jeho život nie je v súlade s evanjeliom?
 
V predurčenie veria jehovisti a nie kalvíni. V tom sa teda mýliš. Žiadni človek nevie či bude spasený. Spasenie ľudstva je plne v réžii Pána Ježiša Krista nie žiadneho človeka. My musíme dodržiavať Boží Zákon a dúfať, že získame milosť v Božích očiach, aby sme mohli byť tam kde je Pán Ježiš Kristus.  Teda toľko k organizácii kresťanov. A mimochodom. Nie je to moja organizácia. 
O krste nemluvniat sa už tiež veľa popísalo a preto sa k tomu nebudem vracať. 
O tom, že človek má najprv uveriť a potom sa pokrstiť sa už tiež písalo. Takže ešte raz. Keď krstili dom Lýdiin, dom stotníkov, či poslali deti vonku?
Vieš čo. Už sa k tomu navracaj, ale choď a hlásaj evanjelium ľuďom, ktorí ešte neuverili v Pána Ježiša Krista. Ja obhajujem Slová Pána Ježiša Krista. V Poprade nie sú spoločenstva reformovaných veriacich.
Ešte sa Ťa spýtam. Mám sa skontaktovať s Tebou, aby sme hlásali Božie Slovo?
Keď sa stretneme, nebudeme tvoriť spoločenstvo?
Ako môžeš Ty hovoriť, že každá organizácia ma iné učenie, keď si v žiadnej nebol?  U adventistov som ešte nebol, lebo som nenašiel ich zbor.
Ako Ty vieš, že učia zle, keď nechodíš do žiadneho spoločenstva?
O tom ako sa máme modliť. Prečítaj si RIM 8,26 .
O živote po smrti. Človek zomrie a jeho telo id do zeme, lebo je zo zeme a duša ide k Bohu, lebo je od Boha. Viac po ňom neostane nič. IZ 40,5-8 ; Z 39,5-6 ; 1PET 1,24 ; JAK 1,9-10
Ja neobhajujem žiadne cirkevné organizácie. Ja a všetci ľudia sa musia riadiť Božím Zákonom a žiadny človek, Teba nevynímajúc nesmie a ani na to nemá právo súdiť iného človeka. Ja si nie som vedomý toho, že hlásam iné evanjelium ako to, ktoré nám zanechal Pán Ježiša Kristus. Ani Ty to nerobíš, ale si myslíš, že ten kto nemá taký názor ako Ty to robí nesprávne.
Ako som už napísal chodím tam kde sa hlása evanjelium. Ty však evidentne nechodíš nikde. No každý bude musieť predstúpiť pred Pána Ježiša Krista, aby vydal počet z toho čo konal v tele. RIM 14,10-12 ; SK 17,30-31 ; 2KOR 5,10 .
Na záver Ti napíšem len to čo povedal Pán Ježiš Kristus. Choď a hlásaj Slovo Božie všetkým národom. Keď to budeš robiť Ty svojim známym, ja svojim známym, tí ďalším ľuďom naplníme myšlienku Pána Ježiša Krista, aby sa hlásalo evanjelium všetkým národom.
Nech Ťa žehná náš nebeský Boh Otec, Syn a Duch Svätý. 4MOJ 6,24-27


Chcem reagovať...
Pridané: 10:39 16.09 2013 Pondelok
******
img
icon Neregistrovaný
Autor: zahor21
10453
Príspevok sa načítava...

Ahoj Dušan. To čo Ty píšeš Radke. Z Tvojho rozprávania bude mať v hlave akurát myšlienky, ktorým nebude vedieť porozumieť.
Božie Slovo je napísané tak jednoducho, že každý kto mu chce porozumieť mu porozumie.
Božie Slovo sa nedá vykladať ináč ako je napísané. Kto by ho chcel zmeniť toho zmení Pán Ježiš Kristus. To je však opäť opakovanie toho čo už tu bolo písané. Tak prosím Ťa Radku nezavádzaj a nechaj ju nech s ňou hovorí Pán Ježiš Kristus.
Ty si už videl, aby jeden človek  tvoril spoločenstvo ľudí?
To teda Radku učíš pekne. Nech Ťa žehná náš nebeský Boh Otec, Syn a Duch Svätý. 4MOJ 6,24-27

 


Chcem reagovať...
Pridané: 11:21 16.09 2013 Pondelok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 10457
img
icon Neregistrovaný
Autor: zahor21
10454
Príspevok sa načítava...

Ahoj Radka. Keďže vo vašom meste je väčšina katolíkov asi nemáš možnosť vybrať si spoločenstvo kresťanov, kde by sa hlásalo evanjelium. Kľudne choď na služby Božie v katolíckom spoločenstve, ale si tam vypočuj iba čítanie Písma Svätého a kázeň. Od ostatného, teda od obete, ktorú katolíci prinášajú počas každej omše sa dištancuj, lebo Pán Ježiš Kristus priniesol jedinú obeť za nás na golgotskom kríži a tá je postačujúca na zmierenie ľudí s našim nebeským Otcom. Doma si prečítaj : 5. 6. a 7. kapitolu ev. sv. Matúša MAT 5,1-48 ; MAT 6,1-34   MAT 7,1-29 . Je to Kázeň na vrchu. Potom ťa bude Pán Ježiš Kristus viesť Tvojim ďalším životom. Nech Ťa žehná náš nebeský Boh Otec, Syn a Duch Svätý. 4MOJ 6,24-27
 
 
 


Chcem reagovať...
Pridané: 11:37 16.09 2013 Pondelok
******
img
icon Neregistrovaný
Autor: zahor21
10455

Ahoj všetci. Pre Dušana a ostatných, ktorí si myslia, že byť v spoločenstve veriacich nie je správne, si dovoľujem opísať čítanie z ročenky „Chlieb náš každodenný 2013 „  kde sa o tom tak isto píše,
Je to čítanie zo dňa 14. septembra 2013.
Prvé čítanie     : EF 4,1-16 ;
Druhé čítanie   : LUK 9,51-62
 
SPOLUPATRIČNOSŤ
 
„Usilujte sa zachovávať jednotu Ducha vo zväzku pokoja“ EF 4,3
 
       S manželom a deťmi máme milú rodinnú tradíciu. Keď sme doma a niekto zakričí „rodinné objatie“, zbehneme sa väčšinou v kuchyni, a všetci sa navzájom objímeme.  Je to spôsob, ktorým si prejavujeme lásku a užívame si chvíľku rodinnej spolupatričnosti. Hoci si z času načas doprajeme spoločné objatie, nie vždy je ľahké udržať jednotu. Veď každý v našej rodine je jedinečný. Máme rôzne potreby, schopnosti názory.
       Podobne je to aj v Božej rodine. EF 4,11-12 .
Napriek vzájomným odlišnostiam s inými vriacimi nás Pavel vyzýva : EF 4,3 .
Harmonický vzťah s inými je dôležitý, lebo poukazuje ne jednotu medzi Ježišom Kristom a Jeho nebeským Otcom. Ježiš sa za nás modlil takto :“...aby všetci boli jedno, ako Ty, Otče, si vo mne a ja v Tebe...“ JN 17,21 .
       Keď sa v Božej rodine vyskytnú problémy, máme reagovať „so všetkou pokorou, miernosťou a trpezlivosťou“ a znášať sa navzájom v láske EF 4,2 . To je rodinná spolupatričnosť s tými, ktorí majú rovnaké základy viery.
 
Duchu Svätý v celom svete
roznieť v srdciach oheň svoj.
V cirkvi Svätej, v Božom tele
duše ľudské v jedno spoj.
 
Myšlienka :
Naše srdcia sú spojené láskou Kristovou.
 
Nech vás všetkých žehná náš nebeský Boh Otec, Syn a Duch Svätý. 4MOJ 6,24-27

 


Chcem reagovať...
Pridané: 12:20 16.09 2013 Pondelok
******
img
icon Neregistrovaný
Autor: zahor21
10456
Príspevok sa načítava...

Ahoj Dušan. Ako to hovoríš, že boh nedal svetu žiadnu cirkev. LUK 20,17 ; ž Z 118,22 ; SK 4,11 ; MAT 21,42 .
Ja sa Ťa pýtam. Čo sa to má stavať na tom základnom kameni, ktorým je Pán Ježiš Kristus, ktorý zavrhli stavitelia, a všetci úprimne veriaci kresťania, ktorí dodržiavajú Boží Zákon a vo viere v Pána Ježiša Krista sú článkami cirkvi Kristovej, ktorú Pán Ježiš Kristus stavia?
Ako sa podľa Teba nazýva ta stavba? Veď Ty svojimi myšlienkami protirečíš Bohu a budeš za to niesť aj odmenu.
Nech Ťa žehná náš nebeský Boh Otec, Syn a Duch Svätý. 4MOJ 6,24-27


Chcem reagovať...
Pridané: 12:46 16.09 2013 Pondelok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 10458
img
icon Neregistrovaný
Autor: Dusan82
10457
Príspevok sa načítava...

zahor

Prepáč, ale už musím povedať že mi prídeš ozaj smiešny! icon Toľko reakcii a ani v jednej nie sú odpovede, ale iba samé dristy a nové a nové verše.
Ak si nepostrehol už minimálne v tvojom tvrdení že sa reformované cirkvi nelíšia si protirečíš. Tvoj výrok: "Nemajú iné učenia" a výrok svedkov (čo je tiež z reformovanej cirkvi) "majú iné učenia". Už len v tomto malom bode sa nezhodnete zahor. Nechceš si to priznať a tak tu iba zúfalo hádžeš ďalšie a ďalšie verše.
Všetci to vedie a aj dokonca Radka ak si si nevšimol, tak čítaj ešte raz od začiatku a poriadne zahor icon

No a toto ma najviac pobavilo že: " Kľudne choď na služby Božie v katolíckom spoločenstve.....ktorú katolíci prinášajú počas každej omše sa dištancuj". 

Tvoja logika je že má ísť ku katolíkom aj keď robia zle čiže to veľmi dobre vieš a si to aj uvedomuješ, čiže podľa teba je aj tam Kristus. No ale to úplne oponuje tomuto veršu MAR 7,7 . Podľa teba je jedno kde si. Tak fajn. Tak nechápem o čo ti tu na tomto fóre ide? Čo tu chceš? Veď je to jedno ako budeme uctievať Pána Ježiša keď Pán Ježiš podľa teba rešpektuje aj modli, rytiny, dogmy a ceremónie! Nechaj všetko tak a choď si svojou cestou icon
Zahor aj podľa teba učí Svätý Duch rozdielne, rôzne? Keď že je podľa teba aj medzi katolíkmi?


Chcem reagovať...
Pridané: 06:07 18.09 2013 Streda
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 10459, 10469
img
icon Neregistrovaný
Autor: Dusan82
10458
Príspevok sa načítava...

zahor

Prečítaj si ešte raz a poriadne moje vyššie dané reakcie. Tam už máš odpovede na tvoje otázky a o všetkom čo si tu napísal aj o spoločenstve a spoločenstve icon


Chcem reagovať...
Pridané: 06:14 18.09 2013 Streda
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 10460
img
icon Neregistrovaný
l 1 2 3 4 5 6 7 8 9 r
© 2010 bibliaaty.sk
Načítavanie...