Téma:

piť či nepiť to je otázka

Zobraziť: Zoradiť:
l 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... r
Autor: hmm
2202

Ahojte na fóre som zaregistrovaný len krátko ale môžem povedať ,že sa mi páči že ľudia tu nedávajú dôraz na cirkevnú príslušnosť,ale dávajú dôraz na bibliu. Mám na vás jednu otázku ako je to z alkoholom v biblii? Je pravda, že ja som abstinent z viacerých dôvodov. 1 a podľa mňa pre mňa dosť riešiaci túto vec je, že mi to nechutí horké nemám vôbec rád víno mi smrdí po skazenom ovocí a tvrdé mi nechutí.Po 2 je že som bol tak vychovaný,aby som sa alkoholu stránil vôkol seba som mal dosť odstrašujúcich príkladov. No keď niekedy sedím zo známymi či spolužiakmi v reštyke či v krčme niekedy mi vravia nech si dám aspoň jeden. Nejde mi o môj postoj ale o postoj biblie. Viem že je písané opilci sa nedostanú do božieho kráľovstva no je tam aj ,že Ježiš premenil vodu na víno ako to vôbec je? Potešili by ma vaše názory pretože viac ľudí na viac vecí príde.


Chcem reagovať...
Pridané: 20:10 12.02 2010 Piatok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 2203, 2436
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 4
Autor: Maco
2203
Príspevok sa načítava...

Ahoj Hmm, čo sa týka toho ako to vlastne bolo stým vínom ktoré Ježiš premenil z vody odporúčam prečítať tento článok, z bibliaaty.sk. Je to tam dostatočne vysvetlené, čo to bolo za víno na tej svadbe.
http://www.bibliaaty.sk/clanky-Alkohol-v-Biblii.html  

Čo sa týka tých opilcov a požívania alkoholu, jeden z problém pramení z podstaty toho  čo alkohol činí s ľudskou mysľou. Alkohol v konečnom dôsledku znamená v mnohých prípadoch únik mysle od reality. Ak dokáže teda alkohol odpútať od reality o to viac alkohol odpúta myseľ človeka od Boha. A to je dosť vážny problém, pretože tým pádom sa alkohol posúva na rebríčku ľudských hodnôt pred Boha. Ak človek nemá lásku k Bohu takú, že je v jeho živote na prvom mieste, tak potom aký význam by mala účasť toho človeka v kráľovstve nebeskom, kde stredobodom všetkého bude Boh? Krásny príklad toho, ako je dôležité aby sa nič na zemi  nedostalo na miesto pred Boha, je príbeh Abraháma 1MOJ 22,6-10 . Keď si miesto syna Abraháma dosadíme alkohol, pochopíme čomu nás Boh vo svojej nekonečnej láske  chce naučiť. Nič nesmie stať medzi Bohom a človekom a alkohol je prostriedok ktorý spojenie človeka s Bohom veľmi ľahko preruší.


Chcem reagovať...
Pridané: 20:45 12.02 2010 Piatok
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 189
Autor: sunny
2436
Príspevok sa načítava...

Mackovo vysvetlenie sa mi  zda velmi rozumne. Ale spytala by som sa aj teba: Kde stoji v biblii, ze sa opilci nedostanu do Bozieho kralovstva? Zaujima ma to.
 
Diki.
 
 


Chcem reagovať...
Pridané: 22:46 15.05 2010 Sobota
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 2437
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 802
Autor: Teenspirit26
2437
Príspevok sa načítava...

o opilcoch sa píše tu:  1KOR 6,10-10 icon


Chcem reagovať...
Pridané: 11:32 16.05 2010 Nedeľa
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 2441, 6987
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 31
Autor: dado
2440

Biblia alkohol nezakazuje, zakazuje ho viac menej len pre konkrétne poslania - v SZ to bol kňaz, kráľ a nazír. V NZ apoštol Pavol hovorí o starších-presbyteroch, diakonoch a biskupoch. Avšak treba mať na pamäti to, že biblia hovorí skôr varovne o tom, čo pijanstvo môže spôsobiť. Moja rada je, že vždy keď si idete vypiť, poďakujte zato Bohu rovnako, ako za jedlo icon čistá myseľ Boha chváli určite viac...


Chcem reagovať...
Pridané: 13:17 16.05 2010 Nedeľa
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 2483
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 16
Autor: dado
2441
Príspevok sa načítava...

treba čítať v kontexte ... hovorí sa o minulom stave človeka  1KOR 6,11 . Teda sa to nedá aplikovať do stavu toho, či veriaci kresťan si môže dať pivo, alebo pohárik vína.


Chcem reagovať...
Pridané: 13:21 16.05 2010 Nedeľa
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 2463
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 16
Autor: Teenspirit26
2463
Príspevok sa načítava...

Sunny chcela vedieť: "Kde stoji v biblii, ze sa opilci nedostanu do Bozieho kralovstva?"...Podľa môjho názoru ten verš, ktorý som tu dal  1KOR 6,10 , píše o tom, že ani zlodeji, ani lakomci, ani opilci, ani rúhači, ani vydierači (tj. nespravodliví) nebudú dedičmi kráľovstva Božieho!...Takže ak budeme zlodeji, lakomci, opilci atď., nezdedím kráľovstvo Božie. Samozrejme, nedá sa to aplikovať do stavu toho, či veriaci kresťan si môže dať pivo, alebo pohárik vína. Ale na základe tohto môžem povedať, že ak sa budem opíjať (čo je hriech - nehovorím o jednom pive, ale možno až o stave bezvedomia), nedostanem sa do Božieho kráľovstva. A keď dobre čítam tú otázku, ktorú položila Sunny tak mi na ňu tento verš aj odpovedá. Nezdá sa mi, že by som to nečítal v kontexte. 
Dúfam, že som to napísal zrozumiteľne icon  


Chcem reagovať...
Pridané: 17:33 18.05 2010 Utorok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 2464
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 31
Autor: sunny
2464
Príspevok sa načítava...

Dakujem, vam obom za nazor.
 
 


Chcem reagovať...
Pridané: 23:09 18.05 2010 Utorok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 5921
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 802
Autor: mick
2483
Príspevok sa načítava...

Davide, neviem či sa to dá aplikovať takým sposôbom, že vďaka Ježišovej obeti teraz môžem robiť čo chcem. A skôr by som za tým hľadal pohnútky - ak si dám pivo kvôli tomu, že je to spoločenská konvencia, ktorej sa nedá vyhnúť, tak ok, ale ak je to pre mňa spôsob ako sa odreagovať, alebo zabaviť, tak čo ja viem...napadá mi myšlienka, že ako kresťan mám ísť príkladom aj v spoločnosti, špeciálne v spoločnosti, kde je alkohol metla mladých. Moja otázka znie, či je to ten jeden-dva poháriky na "oslavu Boha, nakoľko Pavol píše: či jete, či pijete, či čokolvek robíte, všetko nech je na oslavu Boha. 
A ďalšia vec, Pavol nás nazýva kňazmi - ste kráľovské kňažstvo (1Pet 2,5 tuším), a ako si povedal, kňazi - leviti mali byť čistí. To, že telo je chrámom Ducha zostáva nezmenené aj v NZ.  


Chcem reagovať...
Pridané: 10:34 22.05 2010 Sobota
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 2500
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 116
Autor: dado
2500
Príspevok sa načítava...

Mišo, ja som nechcel tým povedať, že Kresťan môže robiť čo chce, dúfam, že to teda tak nevyznelo a aj keď si to čítam znova, tak mi to nevypovedá tak, ale keď už o tom píšeš, tak myslel som to skôr tak, že ten verš píše o pijanoch atď, s tým, že tým menuje ľudí - neobrátených, tých čo nepoznajú Pána Ježiša Krista. A 1P 2,9 o kráľovskom kňažstve... o pár veršov skôr hovorí v čom sme kňazi... svojim životom prinášame živú obeť Bohu - v tom vidí podobnosť s kňazmi, myslím, že treba trochu prijímať symbolickosť, ktorú Peter používa. Ale inak sa stotožňujem s tým, čo si napísal, o tých pohnútkach. A čo sa týka tej zábavy, dokonca osobne ani v tom nevidím až taký nebiblický kontext, keď si môžeš prečítať KAZ 9,7-8 5MOJ 14,26 KAZ 10,17-19 a myslím, že by som mohol pokračovať... ale stojím si za tým, že biblia rozdeľuje pitie alkoholu (ako kazateľ hovorí o pití pre posilnenie, s dobrou mysľou, teda asi ešte "triezvou hlavou" icon a pijanstvo - teda opilstvo, stav ako zažil Noe atď viď PRISL 20,1 . Tým však nechcem argumentovať pre alkohol, len proste sa snažím poukázať nato, že nie všetko, čo je v kresťanskej praxi zaužívané, je biblicky jednoznačné, napriek tomu, že sám som abstinent, aj z toho dôvodu, čo si povedal. icon


Chcem reagovať...
Pridané: 16:41 22.05 2010 Sobota
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 2502
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 16
Autor: mick
2502
Príspevok sa načítava...

Ale ako chceš potom rozlíšiť medzi tým "kazateľovým" mokom pre posilnenie s triezvou mysľou a pijanstvom na druhej strane? Neviem, nedokážem sa stotožniť s tými veršami - samozrejme, je to spôsobené najmä pozadím a zvykmi, na ktoré som naučený, a priznám sa, že toto je oblasť, kde nemám jasný názor. Neviem rozlíšiť kde je to vecou tradície a cirkevnej praxe, a kedy stojím na biblickom základe icon Preto je pre mňa jednoduchšie zaujať postoj abstinenta, ktorý si drží morálne stanovisko a telesnú čistotu, ale neviem si toto stanovisko obhájiť aj biblicky, práve kvôli tým veršom, kt si vypísal.


Chcem reagovať...
Pridané: 19:19 22.05 2010 Sobota
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 2512
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 116
Autor: dado
2512
Príspevok sa načítava...

Ja napriek tým veršom mám rovnaké stanovisko, to o čom tu ale stále píšem je práve to druhé čo si písal. Že ten postoj nie je priamo biblický, jednoznačný a jediný možný pre kresťana. A rozlišovať to nechcem nijako, ja osobne som žil dlho tak, že mi alkohol robil pravidelnú spoločnosť a tak viem, že je pre mňa ľahšie abstinovať, ako by som si sem tam trochu vypil a neviem ako by som nato reagoval, či by som sa nedostal k tomu pijanstvu icon A možno sa s tým človek má väčší problém stotožniť preto, lebo keď som sa pýtal niekoľko kresťanov prečo abstinujú, tak mi väčšinou povedali: "lebo Biblia to zakazuje" - miesto "lebo interpretácia biblie, ktorú som počul, to zakazuje".


Chcem reagovať...
Pridané: 13:06 23.05 2010 Nedeľa
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 16
Autor: Sayrayt
3448

Podla mna je to uplne jednoznacne... staci si predstavit sam pre seba, ze pri konzumacii alkoholu je pri tebe Jezis a co by na to povedal. Schvalne som napisal pri "konzumacii", lebo si myslim, ze ak by bol napriklad Jezis so mnou v restike na obede tak dobre cervene vinko k jedlu by nevadilo alebo tiez v lete v 30ke horucave taka vychladena desina icon ... Avsak ak si predstavim Jezisovu pritomnost niekde na ozran party tak samozrejme mi je hned vsetko jasne...
Mal som aj ja take "benevolentne" obdobie a z jedneho panaka "do nalady" sa vam moze rychlo stat ze si date viac a potom uz to ide, a dlhodobo je to benevolentne, otvara sa vam brana do sveta hriechu. Ja som kvoli niecomu takemu potom ublizil sebe aj druhym a tiez som si medzi seba a Boha zasadil velky betonovy panel, ktory mi potom dlho robil problemy. Diabol vyuzil mozno zdanlivo nevinnu vec ako svoju zbran voci mne a vedel kde mam slabiny. Dolezite po case pre mna bolo ked som bol na jednej "akcii" triezvy a cestou domov vecer mi tak "doplo", pri pohlade na opitych kamosov, ze Boh ponuka daleko viac ako toto a mozem byt za to vdacny a stastny ze mam ten dar.
Takze radim radsej nikdy ani len "trosku"...


Chcem reagovať...
Pridané: 21:32 16.08 2010 Pondelok
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 41
Autor: jonatan
5921
Príspevok sa načítava...

ahoj ,Potom aký je to vzor pre veriacich. Ked otec duchovný ,,neviem prečo ho tak nazývajú. Fajči aj si často vypije, dokonca chodí za prostitútkami. /Rómske dievčatá./


Chcem reagovať...
Pridané: 17:27 07.07 2011 Štvrtok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 5926
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 437
Autor: sunny
5926
Príspevok sa načítava...

Je fajn, vidiet aj chyby druhych a ucit sa na nich rozlisovat dobre od zleho a usilovat sa konat podla ich dobrych nie zlych krokov.

Pre Teba z toho vyplyva ponaucenie, aby si pocuval, co kazu, ale konal lepsie. icon Presne tak Ta uci aj Jezis Kristus. 

Takze otazka koniec koncov neznie, 'aky je pre Teba vzor ten ci onen', ale 'aky si Ty vzorom pre inych'. 


Chcem reagovať...
Pridané: 23:18 08.07 2011 Piatok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 5929, 7149, 9408
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 802
Autor: jonatan
5929
Príspevok sa načítava...

ahoj, čo maju robiť jeho ovečky, ked musia k nemu na spoved. Aký to ma význam?. Ludia ktorí sa snažia žiť podla Božieho ustanovenia, maju význavať svoje hrichy takému duchovnemu. Preto Ježiš nevižadoval od svojich učenikov žiadnu spoved . O spovedi v Biblii nenajdeme aní zmienku.  Nová forma pokánia bola zavedená keltskými mníchmi vo Francúzsku koncom šiesteho storočia.  V osobnej spovedi si však cirkev robila nárok, aby kňaz mal oveľa väčšiu „moc a autoritu,,odpúšťať hriechy“  Je nejaký človek schopný „zastupovať Krista ako otcovského sudcu? Biblický pisateľ Jakob o tom hovorí:   JAK 5,14-16   V týchto slovách nie sú žiadne náznaky pre formálnu, obradnú, súkromnú spoveď. Ukazujú skôr, že keď je kresťan tak zaťažený hriechom, že cíti, že sa nedokáže modliť, mal by si zavolať menovaných starších, čiže dozorcov zboru; a budú sa modliť s ním. Budú používať aj olej Božieho slova, aby mu pomohli duchovne sa uzdraviť. Z 141,5-16   LUK 5,31-32   ZJ 3,18   Pozoruhodné je napomenutie od Jána Krstiteľa :   MAT 3,8   SK 26,20   Podobne ako kráľ Dávid v starovekom Izraeli, kajúcny hriešnik, ktorý vyzná svoj hriech Bohu, dostane odpustenie. Dávid napísal:  Z 32,5  Skutkami, ktoré sú uložené ako pokánie, si nemôžeme zaslúžiť odpustenie. Môže nám ho dať len Boh . Berie do úvahy požiadavky dokonalej spravodlivosti, avšak odpúšťanie je vyjadrením jeho lásky k ľudstvu. Jeho odpúšťanie je aj prejavom nezaslúženej láskavosti založenej na výkupnej obeti Ježiša Krista; je poskytované len kajúcnym hriešnikom, ktorí sa odvrátili od toho, čo je v Božích očiach zlé.   Z 51,7   Z 51,9   IZ 1,18   JN 3,16   RIM 3,23-26   Len tí, ktorým odpustil Boh, získajú večný život. A pre dosiahnutie takéhoto odpustenia musíme vyznávať hriechy Božím spôsobom, a nie ľudským.  Na rozdiel od toho pozri: MAR 3,29   ZID 6,4-6   ZID 10,26 V týchto textoch pisatelia Biblie ukazujú, že Boh určite neodpúšťa všetky hriechy. Ale duchovný odpusti každé jeho previnenie.Len nech sa pomodli sedem odčenaši a sedem zdravašov.. icon

Chcem reagovať...
Pridané: 15:12 10.07 2011 Nedeľa
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 5934, 5937, 5938, 5942, 7101
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 437
Autor: sunny
5934
Príspevok sa načítava...

jonatan,
najskor som myslela, ze ta upozornim ze si sa pomylil a pises temu o spovedi do temy o piti alkoholu. 
Ale potom som si uvedomila, ze poznas kopec informacii, ale mozno aj pre to mnozstvo ich nevies spravne zatriedit. 
Skusim Ti ukazat ako chapem tie iste veci ja na zaklade aj tvojich vybratych versov a doplnim aj ine verse, ktore to blizsie objasnia: 

Pises: "ahoj, čo maju robiť jeho ovečky, ked musia k nemu na spoved Aký to ma význam?. Ludia ktorí sa snažia žiť podla Božieho ustanovenia, maju význavať svoje hrichy takému duchovnemu.  
Spoved, vykonana u zleho knaza je rovnako platna ako spoved vykonana u dobreho knaza. Je to preto, lebo rozhresenie Ti v skutocnosti neudeluje knaz z vlastnej vole, ale Jezis, skrze knaza. 
Spomen si napriklad na to, ked Jezis Kristus ustanovil dvanastich apostolov a dal im rozne pravomoci. Zriadil sviatosti knazstva, pomazavania chorych a dalsie. Medzi dvanastimi apostolmi bol predsa aj Judas. Napriek tomu si myslim, ze tieto pravomoci dostal v tom case aj on a to, ze aky bol Judas (ci dobry, alebo zly) nemalo v konecnom dosledku vplyv na ucinok jeho pomazavania chorych alebo inych cinnosti. 

1 A svolajúc si dvanástich svojich učeníkov dal im moc a právo nad všetkými démonmi a uzdravovať neduhy. 2 A poslal ich kázať kráľovstvo Božie a uzdravovať nemocných...
(Luk 9,1-2)

Nespravne si sa napriklad domnieval toto:   "Preto Ježiš nevyžadoval od svojich učenikov žiadnu spoved . O spovedi v Biblii nenajdeme aní zmienku."
O spovedi najdeme cele mnozstvo zmienok. Spomen si na ev. podla Matusa, kde sa ludia, vratane farizejov  spovedali Janovi Krstitelovi a ten potom povedal, ze "kto tomuto hadiemu pokoleniu ukazal, ako uniknut Boziemu hnevu?." Spravne si uviedol, ze ich preto ziadal prinasat ovocie/skutky, hodne pokania. Toto je typicka cast sv. spovede, ked ti knaz da urcitu ulohu: napr. modlitbu za niekoho, kto ti ublizil, alebo za niekoho, na koho si sa hneval, alebo ta poziada napravit tvoj skutok, alebo ta poziada navstivit chorych, nemocnych, siroty a pod. a potesit ich laskavym slovom, alebo nejaku inu ulohu. (Mat. 3,8)
Takych versov je vsak cela kopa. 

Tvoj predsudok: "V osobnej spovedi si však cirkev robila nárok, aby kňaz mal oveľa väčšiu „moc a autoritu,,odpúšťať hriechy“ 

Cirkev si nerobi narok na väcsiu moc a autoritu. Ked idem k sv. spovedi, idem tam preto, lebo to tak ustanovil Jezis Kristus a pokladam za spravodlive ho posluchnut:

"1 Nech nás takto každý pokladá za Kristových služobníkov a správcov Božích tajomstiev ."

Jezis si nevyvolil vsetkych, ale len niektorych na vykonavanie sviatosti.  Vsimnime si to tuna, kde sa dozvedame napriklad o zriadeni sviatosti knazstva, a sviatosti pomazavania chorych:
1 Potom Pán vyvolil iných sedemdesiatich dvoch (hoci ho poznali uz pocetne zastupy, vyvolil si konkretnych 72 ludi!)
a po dvoch ich poslal pred sebou do každého mesta a na každé miesto kam sa sám chystal ísť.
2 A povedal im: "Žatva je veľká, ale robotníkov málo. Preto proste Pána žatvy, aby poslal robotníkov na svoju žatvu!
3 Choďte! Hľa, posielam vás ako baránkov medzi vlkov.
4 Nenoste mešec ani kapsu ani obuv a cestou nikoho nepozdravujte!
       5 Keď vojdete do niektorého domu, najprv povedzte: "Pokoj tomuto domu!
6 Ak tam bude syn pokoja, váš pokoj ňom spočinie; ak nie, vráti sa k vám.
7 V tom dome potom ostaňte, jedzte a pite, čo majú, lebo robotník si zaslúži svoju mzdu. Neprechádzajte z domu do domu!
8 A keď prídete do niektorého mesta a prijmú vás, jedzte, čo vám predložia,
9 uzdravujte chorých, čo sú v ňom a povedzte im: "Priblížilo sa k vám Božie kráľovstvo."  

"Chodte teda, ucte vsetky narody a krstite ich v mene Otca i Syna, i Ducha Sväteho
a naucte ich zachovavat vsetko, co som vam prikazal.
A hla, ja som s vami po vsetky dni, az do skonceni sveta."

(Mat 28, 19-20)


Chcem reagovať...
Pridané: 21:03 10.07 2011 Nedeľa
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 5936
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1, oprava 2, oprava 3, oprava 4
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 802
Autor: sunny
5936
Príspevok sa načítava...

Pytas sa: "Je nejaký človek schopný „zastupovať Krista ako otcovského sudcu? Biblický pisateľ Jakob o tom hovorí:"
Ukon spovede konci rozhresenim. Spoved je platna, ked bola vyjadrena lutost (dokonala, alebo aspon nedokonala lutost.  

"19 jako že Boh bol v Kristovi mieriac so sebou svet, nepočítajúc im ich hriechov a položil do nás sl ovo smierenia. 20 Tedy za Krista posolstvujeme, jako čo by sám Bôh napomínal skrze nás, prosíme za Krista, smierte sa s Bohom!  "   2KOR 5,19-20


 
" Kto vas pocuva, mna pocuva, a kto vami pohrda, mnou pohrda. Kto vsak mnou pohrda, pohrda tym, ktory ma poslal."
LUK 10,16-16  


 


Chcem reagovať...
Pridané: 21:08 10.07 2011 Nedeľa
******
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1, oprava 2, oprava 3
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 802
Autor: sunny
5937
Príspevok sa načítava...

Mal si TAKMER spravny dojem, ze: " V JAK 5,14-16   Ukazujú skôr, že keď je kresťan tak zaťažený hriechom, že cíti, že sa nedokáže modliť, mal by si zavolať menovaných starších, čiže dozorcov zboru; a budú sa modliť s ním."

Presnejsie, vsak ide o vyznavanie hriechov prave tymto vyvolenym starsim zboru. Ak si vsimnes ine casti biblie, tak sa dozvies, ze takito starsi, ktori boli vysväteni vkladanim ruk: 

  23 A keď im vyvolili starších po zboroch a vše sa pomodlili s pôstom, poručili ich Pánovi, v ktorého uverili
(Sk 14,23)


Od tychto sa ocakava, ako sam citis: 
" Paste Bozie stado , ktore je u vas; starajte sa on nie z prinutenia, ale dobrovolne, podla Bozej vole, nie pre mrzky zisk, ale ochotne, nie ako pani nad dedicnym podielom, ale ako vzor stada ."  1PET 5,3-3


Pastieri Bozieho stada (knazi, apostoli, papez atd. ) vychovavaju ludi vo viere a chrania ich pred pobludenim: 
  " Bratia moji, keby niekto z vas zbludil od pravdy a iny ho obrati, nech vie, ze ten, kto vrati  hriesnika z jeho bludnej cesty, zachrani jeho dusu od smrti a zakryje mnozstvo hriechov .   JAK 5,19-19


Pre veriacich (Bozie stado) plati zase: 
  " Posluchajte svojich predstavenych a podradujte sa im, lebo oni bdeju nad vasimi dusami a budu sa za ne zodpovedat ,.... " ZID 13,17-17
Chcem reagovať...
Pridané: 21:17 10.07 2011 Nedeľa
******
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1, oprava 2, oprava 3
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 802
Autor: sunny
5938
Príspevok sa načítava...

Treba si vsak uvedomit, ze nemozeme ocakavat, ze v cirkvi budu sami anjeli. Pravdepodobnost, ze sa tam nevteperi nejaky ten Judas je velmi nizka.

Jezis povedal, ze kde je psenica, tam vyrastie aj kukol. Odkial sa vzal kukol, ked Boh sial len psenicu?
Jezis odpovedal: "Ten zasial nepriatel."


Na zamyslenie:
Aj medzi   icon icon icon icon icon icon icon icon icon icon icon icon     dvanastimi ucenikmi Jezisa Krista bol jeden Judas. Mozeme len z toho odvodit, ze Jezis aj so svojimi ucenikmi boli zli???


Chcem reagovať...
Pridané: 21:18 10.07 2011 Nedeľa
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 5950, 5965, 5966
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1, oprava 2, oprava 3, oprava 4, oprava 5
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 802
l 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... r
© 2010 bibliaaty.sk
Načítavanie...