Téma:

znovuzrodenie viery

Zobraziť: Zoradiť:
l 1 r
Autor: mdz
1922

Čo si myslíte, čo má urobiť človek aby zmenil naučenú, zastaralú a rokmi navyknutú vieru na vieru živú?
A hlavne, ako to má zmeniť ak cíti veľkú nedôveru voči Bohu?


Chcem reagovať...
Pridané: 17:40 29.09 2009 Utorok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 1925, 1926, 1927, 3460
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 5
Autor: Alojz
1925
Príspevok sa načítava...

Ahoj, no podľa mňa na to neexistuje nejaký jednoznačný návod, lebo u každého človeka je to iné, ale dobre poznám to o čom hovoríš.. viera z princípu, zo zvyku, z pohodlnosti.. a nedôvera k Bohu, to ide spolu s tým.

Čo môžem poradiť za seba je v prvom rade určite modlitba. A dobre viem, že je ťažké sa v takejto situácii k tomu dokopať a rozprávať s Bohom.. Ale keď sa rozhodneš k tomu pristupovať otvorene, veľa to pomáha.. nemodliť sa len tak, že odrecitujem niečo naučené, poprípade všetky vďačnosti a prosby.. modliť sa a meditovať (nie ako vznášať sa nad zemou, ale ako premýšľať icon .. nájsť si čas na modlitbu a pri nej povedať Bohu naozaj všetko čo mu chceš povedať.. aj keď je to voči Nemu negatívne, neboj, Boh nie je urážlivý icon On to znesie, veď On je Ten, kto ťa miluje za každých okolností a komu na tebe najviac záleží.. Tak sa neboj brať modlitbu otvorene, pýtať sa, sťažovať sa, ale samozrejme aj si spomenúť na to, za čo môžeš byť vďačná.. to je veľmi dôležité, uvedomiť si, ako veľa toho vlastne máme, a ako niekedy ľudia, kt. majú materiálne oveľa menej bývajú šťastní..A aj prosiť Boha v Ježišovom mene o veci, na ktorých ozaj záleží.. Brať modlitbu aj ako oddych, sebareflexiu, vzťah.. nie ako niečo nepríjemné do čoho sa treba nútiť.. Ver mi (teda nie mne, Jemu icon , nebudeš ľutovať.. icon

Ďalšia dôležitá vec je čítať.. hlavne Bibliu ale aj iné dobré knižky.. tiež je potrebný otvorený prístup, nerobiť to z donútenia,... Biblia skrýva toľko vecí pre náš život, že je to až neuveriteľné .. Všetky príbehy tých ľudí, ktorí už v dávnych dobách prežívali podobné problémy ako my..a zistili, že len Boh je cesta, že často jediné čo im ostávalo bolo spoľahnúť sa na Boha. Doteraz aktuálne rady v prísloviach.. vzťah, kt. prežívali ľudia s Bohom v žalmoch.. a mnoho ďalších vecí, z kt. najväčšia pecka je život Ježiša Krista, Božieho Syna.. Jeho kázanie na hore, to ako pristupoval k ľuďom, to aký pokorný bol napriek tomu, že Je vládca sveta.. To, ako nezabúdal nikdy modliť sa a žiť s Otcom, to ako dával vždy druhú šancu a ako mu záležalo na každom jednom najmenšom človiečikovi, a Jeho uistenia a sľuby, ktoré patria nám, to všetko je úplne pôsobivé, ak k tomu pristupuješ s otvoreným srdcom tak je to úplne super.. a to som nespomenul všetko.. icon Mimochodom, len tak pre zaujímavosť.. mňa teraz veľmi drží Ev. Jána, hlavne 14-17 kap, napr. verše  JN 16,20-22 ..to ma vždy poteší a pridá mi to pokoj icon

A samozrejme, viera, alebo radšej to nazvime vzťah s Bohom, to nie je len modlenie sa a čítanie si oddelené do zvyšku života.. to je aj celodenný a celoročný prístup k životu.. uvedomiť si, že je tu Niekto, kto to celé riadi a je naňho spoľahnutie.. Zobrať si biblické rady do života, pomôcť niekomu, kto to potrebuje, usmiať sa na niekoho kto to potrebuje, veriť, dúfať, mať lásku.. icon   1KOR 13,13-13 Obľúbil som si jeden citát: "Boh nemá záujem o tvoj duchovný život, On má záujem o tvoj život."


Chcem reagovať...
Pridané: 22:36 29.09 2009 Utorok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 1930
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 16
Autor: curapor
1926
Príspevok sa načítava...

pekny den prajem.
jedna otazocka na zaciatok: sklamal ta Boh?
pretoze ak niekoho nepoznas, tak ta nemoze sklamat. (myslim nepznas niekoho osobne, blízko, priam "intimne" icon
sklamali ta asi tvoje predstavi o Bohu ako takom. 
drzim ti palce na ceste poznávania osobneho Pana Boha.  icon


Chcem reagovať...
Pridané: 07:47 30.09 2009 Streda
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 1928
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 10
Autor: Martin
1927
Príspevok sa načítava...

Robim reklamu, ale viac ako by som mohol napisat dava tato kniha http://www.bibliaaty.sk/recenzie-Utek-k-Bohu.html Urcite ti da odpoved. A co je na tom najlepsie - principy popisane v knihe funguju v realnom zivote.


Chcem reagovať...
Pridané: 17:23 30.09 2009 Streda
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 1929
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 192
Autor: mdz
1928
Príspevok sa načítava...

Oslovila ma tvoja myslienka o sklamani, neviem ci je to tak, no ale pouvazujem nad tym...Dakujem za ukazanie aj takejto moznosti.


Chcem reagovať...
Pridané: 21:32 30.09 2009 Streda
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 5
Autor: mdz
1929
Príspevok sa načítava...

icon
Vdaka za odkaz na tu knihu. Ten nazov knihy ma zaujal uz skor ked som pozerala na knihy, ze aku by som si kupila...  A mozno si ju aj kupim. Dik.


Chcem reagovať...
Pridané: 21:36 30.09 2009 Streda
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 5
Autor: mdz
1930
Príspevok sa načítava...

Prvadu povediac modlit sa mi nechce alebo lepsie povedane nepaci sa mi ten stereotipny typ modlidby. Odrapkat nejaku modlidbu (teraz to neviem inak ako odrapkat)....Ja sa snazim mat lepsi vztah s Bohom aby bol moj kamarat a nie ako modla ktoru si mam uctievat. a aj ked to tak niekedy praktizujem moja dvovera voci nemu zlyhava...No a tak
Ale dakujem za odpoved lebo mas tam pravdive vety, no len to teraz zacat praktizovat...


Chcem reagovať...
Pridané: 21:41 30.09 2009 Streda
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 5
Autor: Teenspirit26
1933

No ja mám taktiež problém, ale hlavne s tým, že moja viera ja niekedy slabá...to sa stáva hlavne vtedy, ak zrazu nemám čas na čítanie Biblie, na modlenie a dávam väčší priestor pokušeniu..a s tým prichádza aj hriech, ktorý ma čím ďalej tým viac oddiaľuje od Boha...no ako tu už bolo napísané, i keď možno niekomu sa to zdá trochu otrepané, ale naozaj, najlepší liek na to je čítať Bibliu a rozprávať sa s Bohom...po prečítaní pár riadkov z Biblie, aspoň u mňa, prichádza ozasjtná radosť.


Chcem reagovať...
Pridané: 22:33 05.10 2009 Pondelok
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 31
Autor: Sayrayt
3460
Príspevok sa načítava...

Novy user oprasuje staru temu icon ... dufam ze nevadi....

Co sa tyka ozivenia viery tak ti mozem odporucit si najst nejake spolocenstvo krestanov. Krestan samotar je dost tazka pozicia a velakrat to ide tazko. Mam kamosov co mavaju pravidelne stretka takych malych skupiniek ze 4 az 5 ludi, vacsinou u niekoho alebo niekde raz do tyzdna. Su tak ze bud separatne chalani a separatne baby, zrejme aby sa lepsie kecalo. Lebo modlit sa a citat Bibliu je super a urcite to buduje tvoj vztah s bohom ale spolocenstvo nic nenahradi.
Takisto je super aj take vacsie spolocenstvo, ze viacej ludi z celeho zboru alebo farnosti. To je ale zas o niecom inom a tiez to zavisi od ludi. To je aj dost hlavne lebo je dolezite aby boli ludia v spolocenstve aktivny a navzajom sa povzbudzovali atd. Pre mna osobne je vzdy taky pozehnany cas krestanske vikendovky a tabory v lete v jednom stredisku nedaleko Bratislavy. Takisto krestansky festival CampFest kazdorocne konajuci sa na ranci pri Kralovej Lehote je vynikajucou prilezitost ako sa znova nakopnut. No a take vacsie stretka mavam s bratmi evanjelikmi tiez kazdy piatok navecer, sme tam fajn kolektiv, dokopy tak do 30 maximalne do 40 ludi... Takze tak, dufam ze som pomohol...


Chcem reagovať...
Pridané: 21:20 17.08 2010 Utorok
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 41
Autor: zahor21
3465

Ahoj mdz. Podľa mňa si najprv musíš ujasniť čo chceš. Podľa mňa ny si mal najprv zájsť za nejakým kňazom jedného z protestantských vierovyznaní a povedať mu čo vlastne chceš. Lebo takto na diaľku sa to veľmi zle vysvetľuje. Ak však nechceš ísť hneď, tak si musíš zobrať do ruky Bibliu, najlepšie preklad prof. Roháčka a najsamprv si prečítať prvé kapitoly 1. knihy Mojžišovej. Že koľko? To Ti musí povedať Tvoje srdce. Potom si prečítaj 1. kapitolu ev. podľa Matúša o narodení Pána Ježiša MAT 1,1-25 . Potom si prečítaj 5., 6., 7. kapitolu ev. Matôša. MAT 5,1-48 ; MAT 6,1-34 MAT 7,1-29  Je to kázeň na vrchu. Je tam zhrnutie Desať Božích prikázaní, ktoré Mojžiš dostal od Boha Stvoriteľa, any ich prečítal Izraelitom a Pán Ježiš zhrnul do dvoch prikázaní. 1. Ja som Hospodin tvoj Boh nebudeš mať iných bohov okrem mňa. 2. Miluj blížneho svojho ako seba samého. Na týchto dvoch prikázaniach je popstavený Zákon i proroci. V danom biblickom preklade prof. Roháčka sú za niektorými veršami odkazy na texty i nývh biblických kníh tak si všimni aj tie. Hlavne však sa modli k nášmu Stvoriteľovi, hlavne modlitbu, ktorú nás naučil náš Pán a Spasiteľ Ježiš Kristus, Apoštolské vierovyznanie a potom potom si môžeš vybrať ako modlitby   niektoré žalmy. Napr. :  Z 5,1-13 Z 8,1-10 Z 86,1-17 Z 100,1-5 Z 102,1-29 Z 141,1-10 Z 143,1-12 a pros Boha, aby Ti dal porozumieť Božiemu Slovu, ďakuj Bohu za každú prežitú chvíľu svojho života a pros ho o každú vec, ktorú potrebuješ urobiť vo svojom živote, aby sa Ti vydarila. A snaž sa pomáhať každému podľa svojich možností. Buď to slovom, alebo skutkom, alebo aj modlitbou za svojich blížnych.To je môj názor ako by si mal začať svoju cestu k Bohu. Pamätaj. Pán Boh nesplní všetky naše prosby, ale určite vyplní všetky naše potreby.   4MOJ 6,24-27


Chcem reagovať...
Pridané: 22:05 17.08 2010 Utorok
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 2022
Autor: zahor21
3733

Ahojte všetci. Na znovuzrodenie viery v Spasiteľnú moc nášho Spasiteľa, Pána a Kráľa Jeťiša Krista je podľa mňa najlepšie prečítať si Kázeň na vrchu z Matúšovho ev., kap. 5, 6, 7. V knižnom vydaní Biblie prof. Jozefa ROHÁČKA, ktoré je v internetovej verzii použité aj v bibliaaty, sú za veršami odkazy na ďalšie biblické texty a odtiaľ je najschodnejšia cesta ako prijať Pána Ježiša Krista za svojho osobného Spasiteľa. 
Pridávam aj články z ročenky Reformovaný kalendár 2010, zo dňa  30. a 31.8.2010.

Prvé čítanie  :   2SAM 2,12-32 ;
Druhé čítanie :   EF 1,8-14 .

Nie je to úžasné? Pán Boh nám zjavil tajomstvo podľa svojej vôle. A aké to je tajopmstvo? V Kristovi ako v Hlave zjednotil všetko na nebi i na zemi. Dostalo sa nám od Boha veľkej cti, zjavil nám niečo, čo sa zjavoje iba spoľahlivým  a pravdivým ľuďom, aj keď takými nie sme. Ale museli sme to poznať, aby v nás žila nová nádej, pretože, keď nepoznáme Krista a Jeho dielo zjednotenia nás s Bohom i medzi nami ľuďmi navzáljom, tak nemáme žiadne východisko ani vo svojich hriechoch, ani v našich rozbitých vzťahoch a ani pre našu rozorvanú osobnosť. A tak to Božie tajomstvo dnes môže byť impulzom k obnove našej viery, nášho vzťahu s Bohom, ale rovnako i našich rodín a manželstiev, lebo v Kristóvi ako v Hlave môže byť zjednotené všetko ako v nebi tak i na zemi, vďaka Bohu za to. Amen.Prvé čítanie  2SAM 3,1-21
Druhé čítanie :   EF 1,15-23 .

 
Po nádherných slovách o tom, čo všetko máme v Ňom, a po tajomstve, že pre nás je Kristus tvorcom zjednotenia, prichádza apoštol k ovociu tohto poznania. "Počul som o vašej viere a o vašej láske". Nádherné vysvedčenie efezských kresťanov a zároveň príklad toho, kde nás pravé poznanie Jeťiša Krista má viesť. K viere a láske, o ktorej je počuť. Často si myslíme, že hlavne viera, ale i láska je naša osobná záležitosť, do ktorej sa nám iní nemôžu miešať, ale zabúdame na to, že veriť znamená byť sviecou, ktorá musí byť viditeľná, inak nemá žiadny význam. Preto sa dnes pýtame samých seba, či o našej viere a láske je medzi nami počuť, či o týchto našich hodnotách ľudia vedia. Ďakujeme Bohu ak je to tak. Amen.

Autor zamyslení je Marek KAČKOŠ, reformovaný farár v Bežovciach. 

Myslím si že aj tieto zamyslenia sú vhodné na  znovuzrodenie viery v Spasiteľnú moc nášho Spasiteľa, Pána a Kráľa Jeťiša Krista.  4MOJ 6,24-27
 


Chcem reagovať...
Pridané: 11:57 31.08 2010 Utorok
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 2022
Autor: zahor21
4192

Ahojte všetci. Nenašiel som inú tému, ktorá sa týka viery. Možno som nehľadal dosť pozorne, ale nech. Cesta do evanjelického kostola mi trvá asi 20 minút. Dnes som sa stretol s jednou spoluveriacou, ktorá išla tak isto na služby Božie. Slovo dalo sloovo a dostali sme sa až k tomu aký je terajší svet skazený. Prišli sme až k tomu ako treba veriť v Boha a čítať Slovo Božie. Tá pani mi povedala, že to s tým netreba preháňať, lebo sa to potom sfanatizuje. Že vraj viera v Boha má byť len odtiaľ potiaľ. Už sme sa blížili ku kostolu tak som jej povedal jeden verš z Biblie : SK 16,31 . Potom začali služby Božie. Po úvodnej piesni, modlitbe a prečítaní Slova Božieho od stolíka, kazateľ povedal, že téma dnešnej kázna bude o veľkosti našej viery v Pána Ježiša Krista. Za základ kázne si kazateľ vybral text Sova Božieho : LUK 5,17-26 . A tam sa práve hovorí o veľkosti viery ľudí vi Pána Ježiša Krista jeho činnosti počas  pozemského života.
Tým chcem poukázať na to ako ma Pán Boh vyslyšal a kazateľ vo svojej kázni mohol všetkých prítomných ešte viec upevniť vo viere v Pána Ježiša Krista. 4MOJ 6,24-27


Chcem reagovať...
Pridané: 18:58 24.10 2010 Nedeľa
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 4217
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 2022
Autor: zora
4217
Príspevok sa načítava...

Krasna skusenost taketo vyslyšanie modlitby ma pritahuje k Bohu blizsie a pomaha mi s Nim budovat vztah ,natuto skusenost mozem povedat len AMEN  nech ti Pan zehná.


Chcem reagovať...
Pridané: 07:58 26.10 2010 Utorok
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 29
l 1 r
© 2010 bibliaaty.sk
Načítavanie...